У Львові назвали винних у саботажі роботи НАЗК і НАБУ

17:09 18 квітня 2017 р.

  • 0
  • 1041

Віктор Чумак, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.
Фото: Львівський прес-клуб

Прес-конференція Віктора Чумака у Львові.
Відео: Львівський прес-клуб.

Президент Петро Порошенко, прем`єр-міністр Володимир Гройсман, міністр юстиції Павло Петренко, більшість у Верховній Раді – це ті люди, які не зацікавлені, щоб Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) працювало ефективно. Так вважає заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак.

Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції на тему «Кому вигідний саботаж роботи НАЗК та зрив е-декларування? Як рухається процес призначення аудиторів НАБУ? Чи допоможе знизити рівень корупції в державі зміна виборчого законодавства?”,  що відбулася у Львівському прес-клубі.

- А на технічному рівні винен повний склад НАЗК. На технічному рівні дуже серйозний саботаж іде з боку Державного підприємства «Українські спеціальні системи», який адмініструє реєстр і з його вини реєстр практично не працює,- додав народний депутат України Віктор Чумак.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак, який  був одним з авторів законодавства зі створення двох нових антикорупційних органів – Національного антикорупційного бюро і Національного агентства із запобігання корупції, вважає , що вони є надважливими для держави. Згідно із законодавством саме ці структури мають знижувати рівень корупції в Україні.

- Якщо НАБУ – це орган, який реагує на наявні злочини, то НАЗК – це орган превентивного характеру, - пояснює нардеп. - НАЗК дуже чітко може відстежувати певні потоки коштів, які перекачують із державного бюджету чи державних підприємств на приватні рахунки певних осіб. В тому числі – на рахунки тих, хто посідає публічне політичне становище. Одним із завдань НАЗК є контроль, моніторинг за способом життя високопосадовців: Президента, Кабінету Міністрів, голів держадміністрацій, прокурорів, суддів, нардепів.

У цьому контексті Віктор Чумак згадує, що саме публічний реєстр декларацій усіх уповноважених на виконання функцій держави став причиною скандалів за останні два роки. Після цього розпочалася публічна дискредитація ідеї моніторингу вищих посадових осіб через відкриті бази даних і рєєстри нових антикорупційних структур – НАЗК і НАБУ.

- Ситуація, коли говорять, що НАЗК не спроможний працювати і приймати рішення, свідомо інспірована, - наголошує Віктор Чумак.

Він назвав дві головні причини, чому НАЗК і НАБУ не можуть запрацювати на повну силу. По-перше, це - професійна неспроможність всіх членів НАЗК приймати серйозні рішення, зокрема через мініпулятивні впливи і з боку Адміністрації президента, і з боку Кабміну. А по-друге, це - відсутність політичної волі для протидії корупції на державному рівні.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак вважає, що потрібно змінити форму роботи комісії, щоб вона була прозорішою, а згодом – і самий склад НАЗК.

Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У Львові провели «сміттєве» віче

Львів’яни пом’янули розстріляних в’язнів

У Львові стартував День молоді

Працівники «Львівводоканалу» ліквідували аварію

«Карпати» вирушили на збори Польщі

Всі новини

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Кооперація ЗМІ у Тернополі

Рубрика: Політика

Ювілейний фестиваль "Молода Галичина"-2017

Рубрика: Культура

Небанківські фінансові установи України очима споживача

Рубрика: Економіка

Сміттєва війна у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

«Міс Львів-2017»: учасниці і організатори

Рубрика: Культура

Всі відео розділу