Розбудову Краківця, Рави-Руської та Шегинів контролюватимуть антикорупційні бюро України і Польщі

15:56 6 жовтня 2017 р.

  • 0
  • 1368


Відео: Львівський прес-клуб

Республіка Польща надасть Україні сто мільйонів євро для реконструкції майже 150 км прикордонних доріг у Львівській та Волинській областях та перебудови трьох пунктів перепуску – у Краківці, Раві-Руській та Шегинях.

Про це сьогодні, 6 жовтня, під час брифінгу з нагоди підписання Угоди про співпрацю між Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) та Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща (СВА), який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила голова кабінету директора Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща Івона Чернєц.

Щоб ці кошти були скеровані за призначенням, за їхнім використанням будуть стежити аж дві антикорупційні структури – Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Центральне антикорупційне бюро Республіки Польща.  Попередня угода про це була підписана ще в травні 2016 року. А остаточна – 9 вересня цього року.

- Кредит надають на 25 років з можливістю відтермінувати оплату на п’ять років. Під 15 відсотків. Але якщо виникне затримка у сплаті основного траншу, то відсоток зросте ще на три відсотки, - розповідає Івона Чернєц.

За її словами, за умовами надання кредиту, роботи будуть виконувати польські фірми за участі українських субпідрядників. Тендери на роботи оголосили Укравтодор, Державна прикордонна служба України та Державна фіскальна служба України.

На цей момент уже проведено сім тендерів за заявками Укравтодору. Одна з них стосується моніторингу за роботами і шість – виконання самих робіт.

-Звісно, ми мали деякі зауваження, але замовники робіт працюють над коригуванням. То ж ці тендери вже завершені. Угоди укладені та скеровані до мінфіну України на узгодження, після чого вони надійдуть до мінфіну Польші. І тільки після цього ці проекти надійдуть до банку Національної економіки, який відповідає за безпосереднє надання грошей, - пояснює докладно голова кабінету директора Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща.- каже Івона Чернєц.

Також три тендерні проекти були подані Державною фіскальною службою. Всі вони стосуються перебудови інфраструктури контрольно-перепускних пунктів в Шегинях, Краківці та Раві-Руській.

- Пропозиції подавала українська сторона, і вона мала можливість обирати що більше потрібно. Звісно, якби була пропозиція щодо побудови нових пунктів перетину кордону, то ми би і їх розглядали. Але наразі є тільки це, - каже Івона Чернєц.

Водночас ще потребують уточнення заявки, які подані Державною прикордонною службою України.

- Вони подали дві заявки, але ці заявки не відповідають концепції угоди. Тому зараз триває ще перевірка стосовно об’єму цих проектів. І коли вони будуть скориговані, то можна вести мову про подальший розгляд, - зауважила голова кабінету директора Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща.  

За словами директора Львівського територіального управління НАБУ Тараса Лопушанського, якщо впіймають когось на розкраданні цих коштів, то злочини будуть розслідувати правоохоронні органи країни, на території якої це станеться.

- Якщо злочин підслідний Національному антикорупційному бюро України, то його будемо розслідувати ми. І відповідно – до чіткої підслідності, яка визначена в ККУ, - пояснює він.

Також НАБУ буде моніторити всі публікації та програми ЗМІ на цю тему і відповідно реагувати на них. А якщо комусь стане відомо про нецільове використання коштів з цього проекту, то представник НАБУ просить повідомляти про це на  сайті  https://nabu.gov.ua/nayposhyrenishi-zapytannya або ж у Львові за адресою: вулиця Коперника, 4.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:54 24 квітня 2018 р.

У Львові перевіряють галерею мистецтв, службу автодоріг, залізницю – чекають на факти порушень

Фахівці західного офісу Держаудитслужби зараз проводять низку контрольних заходів, зокрема ревізії фінансово-господарської діяльності Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, Служби автомобільних доріг у Львівській області, Регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» та інших.

Рубрика: Закон

  • 0
  • 477

12:00 24 квітня 2018 р.

На Львівщині оштрафували 98 паліїв сухої трави

У львівській ОДА запевнили: «Завдяки заходам, які проводять Державна екологічна інспекція у Львівській області, департамент екології та природних ресурсів, а також департамент цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, в області зменшилась кількість випадків спалювання сухої трави».

Рубрика: Закон

  • 0
  • 300

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мемуари Лариси Крушельницької

Рубрика: Історія

Забудова на Свидівці спричинить екологічну катастрофу в регіоні

Рубрика: Кримінал

"Комісійні домовленості" у призначеннях гендиректорів медзакладів?

Рубрика: Політика

Створення Громадського руху інформаційного захисту

Рубрика: Політика

Безпека журналістів

Рубрика: Політика

Всі відео розділу