Радник глави МЗС Польщі вважає, що пам’ятник у Гуті-Пеняцькій знищили росіяни

15:00 10 січня 2017 р.

  • 0
  • 903

Професор Пшемислав Журавський вел Граєвський нагадав, що при знищенні українських пам’ятників у Польщі вандали також залишали польські написи з помилками.

Радник глави МЗС Польщі, професор Пшемислав Журавський вел Граєвський, вважає, що за пошкодженням польського пам’ятника у Гуті Пеняцькій на Львівщині стоїть Москва. Таку думку він висловив в коментарі власному кореспондентові агенції Укрінформ у Польщі. 

Журавський вел Граєвський пояснив: «Свій інтерес (у скоєнні такого злочину. – Ред.) і проблеми з виконанням провокації однозначно вказують на те, що джерелом цього всього є Москва. Підтвердженням цього є також факт, що першими про цю подію поінформували російські ЗМІ». 

Експерт звернув увагу, що розміщене в «YouТube» відео підписане українською мовою з русизмами («знищен польський пам'ятник». – Ред.). Він нагадав, що упродовж 2015-2016 років при знищенні українських пам’ятників у Польщі вандали також залишали польські написи з помилками.. Це, на його думку, свідчить про те, що в обох випадках зловмисники не знали або погано знали, відповідно, польську та українську мови. 

Журавський вел Граєвський не вірить, що до знищення польського пам’ятника причетні українці.  Він підкреслив: «Інцидент стався 8 січня – на другий день Різдва в Україні. Це ще більше підкреслює нереальність того, що українець, галичанин, у день великого свята піде нищити пам’ятник. У психологічному сенсі це виглядає гротескно»

За його словами, знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій є свідченням того, що «триває інтенсивна спроба посварити народи нашого регіону, яким загрожує Росія». Експерт наголосив: «У цьому немає нічого нового. Якщо Росія змогла висадити в повітря житлові будинки з власними громадянами (в Москві і Будьоновську в 1999 році. – Ред.), аби спровокувати другу Чеченську війну, то чому вона не змогла б знищувати пам’ятники». 

Він додав, що розслідуванням цього інциденту, а також усіх тих, які сталися раніше в Польщі, треба займатися дуже серйозно, оскільки це «не є питанням якихось «вибриків» окремих осіб, а питанням національної безпеки обох країн і міжнародних відносин».  Журавський вел Граєвський наголосив, що на цей інцидент обидві сторони повинні відреагувати солідарно, наголошуючи, що поляки й українці не дозволять себе посварити. Відтак, він констатував: «Це ми можемо зробити разом і разом треба переслідувати винуватців злочину». 

На його переконання, останнім інцидентом росіяни «перетнули певну межу»: «Тут потрібною буде не просто декларація (з боку влади країн. – Ред.) для заспокоєння власного сумління, а початок дій щодо ефективного впливу як на польську, так і на українську громадську думку, пояснюючи громадянам обох країн реальну ситуацію, ламаючи цим цілі російських провокацій (посварити народи. – Ред.)». 

Про це повідомили сьогодні, 10 січня, в агенції Укрінформ, де також нагадали, що в селі Гута-Пеняцька в Бродівському районі Львівщини невідомі пошкодили на Різдвяні свята пам'ятник з прізвищами поляків, вбитих гітлерівцями у 1944 році, обмалювавши його синьо-жовтою і червоно-чорною фарбою. Інформацію про подію першим оприлюднило російське інформагентство «Regnum», а також проросійські видання в Україні.

Відео з місця злочину зловмисники розмістили у новоствореному профілі в «YouTube» з назвою «Вільна Україна» і символікою «Правого сектору» в оформленні. Це єдине відео, розміщене на вказаному «YouTube»-каналі. Посольство Польщі в Україні у вівторок направило МЗС України дипломатичну ноту у зв’язку зі знищенням польського пам’ятника.

Як інформував «Щоденний Львів», російські ЗМІ заздалегідь повідомили про провокацію в селі Гута Пеняцька, а поліція просить зголоситися її очевидців.

dailylviv.com
Якщо Вас зацікавив "Щоденний Львів", порекомендуйте нас Google, натиснувши кнопку нижче:

Коментарі(0)

До теми

15:15 29 травня 2017 р.

Прикордонники Львівського загону вилучили більше ста тисяч пачок сигарет

У Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби запевнили: «Упродовж 2017 року персоналом Львівського прикордонного загону було виявлено майже 103 тисячі пачок цигарок».

Рубрика: Закон

  • 0
  • 411

Громадське Інтернет - ТБ

Допомогти проекту Прес-клуб ГІТ

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ "Самопоміч" про ДФРР і МТД

Рубрика: Політика

“Учасники АТО і соціально незахищені - проти ліквідації стоматполіклінік”

Рубрика: Медицина

Нагороди УПА - до її 75-річчя

Рубрика: Політика

Мери міст Львівщини про львівське сміття

Рубрика: Економіка

Нові способи подання показників електролічильника

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу