У трьох областях бюджети втратили понад 15 млн грн через незаконні держзакупівлі
15:04 20 січня 2015 р.
За останні півроку в трьох областях – Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській – було проведено 1800 державних закупівель на загальну суму 2 млрд 233 млн 178 тис 88 грн. З них 226 закупівель було проведено з порушенням законодавства. Бюджети різних рівнів втратили 15 млн 407 тис 504 грн.
Про це під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «146 мільйонів гривень. На таку суму у Львівській області проведено державних закупівель з порушеннями законодавства. Хто і як витрачає кошти на Галичині і як припинити корупцію на місцях?» повідомив координатор проекту «Тендер і злочин» ГО «Українська Галицька асамблея», експерт з державних закупівель Мирослав Сімка.
За його словами, активісти зафіксували порушення в закупівлях на загальну суму в 238 млн 729 тис 148 грн 65 коп. Найбільше помилок в процесі проведення торгів – у Львівській області, далі – в Івано-Франківській. І на останньому місці – Тернопільська.
- 15 млн 407 тис грн – це відхилені пропозиції з найнижчою ціною. Якщо дивитися по областях, то у Львівській області це 6 млн 500 тисяч, Івано-Франківській області – 6 млн 400 тис і в Тернопільській – 2 млн 500 тисяч. Кількісно – це Львівська область 44 закупівлі, де було зафіксовано відхилення пропозицій з найвищою ціною, в Івано-франківській – 17 закупівель і в Тернопільській – сім, - каже асистент проекту «Тендер і злочин» Юрій Кузько.
За його словами, в кожному десятому тендері було відхилено пропозицію з найнищою ціною.
Причини відхилень найчастіше бувають формальними: десь немає якоїсь печатки, десь не прошита пропозиція, десь копія замість оригіналу подана.
- Щойно ми бачимо відхилення пропозиції з найнижчою ціною, це є підставою для дуже докладного розгляду тендера. І коли ми бачимо, що пропозиція була відхилена незаконно, а це трапляється досить часто, то ми відразу готуємо депутатське звернення у прокуратуру та у фінінспекцію. Бо вони мають повноваження розглянути первинні документи. Без розгляду первинних документів, тої інформації, що є на веб-порталі, недостатньо, щоби на сто відсотків стверджувати, що є корупційне правопорушення, - каже Юрій Кузько.
Активісти стверджують, що якби тендери проводилися без порушень законодавства, то Україні би не довелося жебрати по світах.
- Ми знаємо зусилля нашого Президента і уряду, який по цілому світові шукає гроші для порятунку, щоби не допустити дефолту. І в той же час за оцінкою дуже багатьох компетентних спеціалістів, вже не один рік держава втрачає чи не більшу суму, яку зараз шукають по світі, на тому, що проходить крізь пальці на тендерних закупівлях і йде з бюджетів різних рівнів, - каже голова ради ГО «Українська Галицька асамблея», громадський діяч Богдан Панкевич.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook