Архів новин

Угоди Януковича, підписані в Харкові, були не на користь інтересів України - Ханне Северінсен

Колишній депутат парламенту Данії, яка тривалий час була доповідачем Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні Ханне Северінсен, попри свій вихід на пенсію, продовжує займатися українською політикою. Свого часу вона навіть була в статусі добровільного радника Юлії Тимошенко. А сьогодні, з примхи долі, Северінсен знову захищає Тимошенко, але тепер не як її радник, а як правозахисниця, повідомляє прес-служба ВО "Батьківщина" і пропонує інтерв'ю з Северінсен, яке взяв кореспондент УНІАН.

"Пані Северінсен, що привело вас в Асамблею цього разу?

Я працюю в Данському Хельсінському комітеті з прав людини - я прийшла туди, коли завершила свою кар`єру в данському парламенті. У мене є колега, Мікаел Лінгбо, який займається розслідуваннями, зокрема на міжнародному рівні, вивчаючи судові справи, які можуть порушувати права людини. Він вирішив, і я багато в чому надихнула його на це рішення, в січні цього року зайнятися декількома справами проти політичних діячів в Україні, наприклад, справою колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, це були дві перших справи, які він відстежував. Пізніше, коли була заарештована Юлія Тимошенко, він також почав стежити за цією справою, і за справою колишнього виконувача обов`язків міністра оборони Валерія Іващенка.

У результатах його досліджень для мене було цікаво побачити, ви знаєте, я завжди критикувала юридичну систему, юстицію, якщо ми говоримо про останні 15 років, але сумно побачити, що те, що відбувається зараз, підтвердило мої побоювання, і я думаю, це навіть гірше.

Гірше ніж було за Кучми?

Можливо, це також погано, як було в радянські часи. Мабуть, судова система завжди була такою поганою, і я знаю, що є багато ув’язнених, які не одержують достатньо захисту, не одержують достатніх можливостей для зустрічей з рідними. А ці чотири справи найвищих функціонерів показали дуже добре те, що і так відомо, що захист не має змоги захищати підсудних, що умови для людей у в`язницях дуже погані, дехто з них дуже хворі, як Іващенко і Луценко, і не одержують медичної допомоги.

Також цікаво подивитися, як побудовано самі розслідування проти колишніх функціонерів. Бо, коли ми дивимося збоку, в моїй країні, наприклад, то їх рішення вважалися б нормальними політичними рішеннями, які в Україні криміналізовані. Влада часто говорить, що вона бореться з корупцією, але в цих випадках немає корупції, тобто злочинів з метою збагачення для себе, а, як у випадку з Тимошенко, - для розв’язання газової проблеми. Вона була в умовах холодної зими, коли ЄС говорив їй: "Роби, роби це", а колишній Президент Віктор Ющенко не робив нічого, крім того, що склав руки. І вона повинна була приймати якесь рішення, а наскільки воно погане - це завжди може обговорюватися. Я, наприклад, можу сказати, що угоди Віктора Януковича, підписані в Харкові, були не на користь інтересів України.

У будь-якому разі, якщо ви хочете порушувати такі справи, як проти Тимошенко, то це має відбуватися за процедурою імпічменту. Але криміналізувати політичні рішення... Якби це робилося скрізь, то в`язниці всього світу були б заповнені міністрами.

Отакі мессиджі ми передаємо ПАРЄ, оскільки Україна є членом Ради Європи і пообіцяла виконувати зобов`язання перед Радою Європи.

Якщо ми порівняємо те, що говорить ваш міністр, я слухала виступ міністра закордонних справ, і коли він говорить, що прем`єр-міністр Ісландії, наприклад, перебуває в суді, він не каже, що це – суд імпічменту, де працюють спеціально призначені судді, які розбирають політичні справи.

Дуже важливо, аби був мирний, скажімо так, спосіб переходу влади від одного уряду до іншого, аби члени урядів не садили один одного до в`язниць.

Назвати справу корупційною, і відтак посадити опонентів у в`язницю – це дуже серйозно, оскільки це означає, що ключові фігури української опозиції не зможуть брати участі у виборах. Я думаю, що Віктор Янукович не подумав добре, оскільки в результаті опозиція нині стала набагато згуртованішою, вона співпрацює більше, ніж це було б, якби б Тимошенко не посадили у в`язницю. Я думаю також, що Європі слід знати, що відбувається, і реагувати.

Як відомо, сьогодні доповідь Данського Хельсінського комітету ви представляєте на засіданні Моніторингового комітету ПАРЄ. Якою могла б бути подальша реакція Асамблеї на ваші дослідження?

Так, сьогодні мій колега Мікаель Лінгбо представляє доповідь на засіданні Моніторингового комітету ПАРЄ. От пройшло вже 45 хвилин, очевидно, що доповідь викликала великий інтерес. І я думаю, що в доповіді Моніторингового комітету на наступній сесії ПАРЄ по Україні слід було б згадати всі ці системні проблеми, які, Україна, можливо, мала весь час, але які стали особливо помітними завдяки справам проти високих чиновників.

Напередодні група Європейської народної партії пропонувала включити до порядку денного нинішньої сесії термінові дебати щодо України, але ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів. Чи вважаєте ви, що такі дебати слід було б провести?

Так, справді, була більшість у залі, але не було необхідних двох третин голосів "за". І це, зокрема, тому, що на засіданні Бюро знайшлося багато людей, які виступили проти. Багато людей недостатньо інформовані.

Взагалі, я думаю, що для тих, хто сидить у в`язницях без медичної допомоги, було б добре, якби був призначений спеціальний доповідач щодо політичних ув’язнених. Я знаю, що Марілуїз Бек з Юридичного комітету, яка є доповідачем з верховенства права, поїде і оцінить ситуацію з політичними ув’язненими в Україні. Це добре. Було б непогано, щоб потім Моніторинговий комітет зробив доповідь про всі системні проблеми. Знаєте, я пам`ятаю, як у 1999 році нам обіцяли в Україні, що ми зробимо те і те впродовж трьох місяців, але система так і залишилася незмінною.

Чи продовжуватимете ви роботу над цими справами?

Це залежить певною мірою від ресурсів, нас фінансують деякі данські фонди, і якщо вони дадуть нам зелене світло, то ми хотіли б зайнятися оцінкою й інших справ. Зокрема, ми хотіли б відстежити долю тих, хто протестував проти Податкового кодексу, стежити за тими, хто постраждав внаслідок подій на День незалежності в Україні, коли під питання було поставлено право на свободу зборів. Тобто, якщо у нас будуть ресурси, ми розширимо роботу, ну а що стосується цих чотирьох справ, то тут ми, звичайно, продовжимо відстежувати ситуацію у будь-якому разі".

Щоденний Львів

lol[11.10.05 08:35]
Г-жа Северинсен!
Вы бы с таким же рвением выступали против смертной казни в США и прав человека в Гуантанамо. И вообще, не пора ли в садике датскую капусту разводить?

Всі новини випуску 
  • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

    Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


  • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

    Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


  • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

    2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


  • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

    23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


  • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

    Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


  • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

    Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


  • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

    Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


  • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

    Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


  • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

    У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


  • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

    Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


  • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

    На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


  • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

    У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


  • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

    29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


  • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

    На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


  • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

    Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


  • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

    30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


  • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

    Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


  • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

    14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


  • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

    12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів