Архів новин

Олександр Петрів: "Рибу не ловлю, у звірів не стріляю". Ексклюзивна розмова з олімпійським чемпіоном

Пістолетник Олександр Петрів, якщо не враховувати Ірину Мерлені-Микульчин, яка публічно відмовилася від львівської прописки, є першим олімпійським чемпіоном зі Львова за 28 років. Він виявився найкращим у швидкісній стрільбі з пістолета. У фінальних змаганнях Петрів обійшов двох німців. Один із них – триразовий олімпійський чемпіон Ральф Шуман.
Одразу після прильоту на рідну землю Олександр Петрів відповів на запитання журналіста “Газети”.
- Яке завдання поставили для себе перед Іграми?
- Думав, що було б добре потрапити до фіналу, про інші результати не думав. Узагалі, у фіналі не варто щось планувати, це надто непередбачуваний вид спорту.
- Олімпіада – головні змагання чотириріччя. Важко було психологічно правильно налаштуватися?
- Справді, психологічний стан – один з основних компонентів успіху в кульовій стрільбі. У Пекіні думав одне: це просто моя робота, яку потрібно добре виконати, емоційне тло намагався ігнорувати.
- Тож такі визнані майстри, як Рейце, Єкімов і Шуманн, високий рівень майстерності яких не викликає сумніву, не зуміли впоратися з хвилюванням?
- Я сказав би, що цього дня мені хотілося перемогти більше, ніж їм. Хоча впродовж сезону вони демонстрували кращі результати. Мабуть, я доклав більше сил для досягнення перемоги. У день фіналу в мене було відчуття, що на багато здатен.
- А як загалом налаштовуєтеся перед виступом? Є якийсь особливий ритуал?
- Ні, особливого ритуалу немає.
- А ви забобонна людина? Приміром, якщо в день змагань чорна кішка перейде дорогу, дуже засмутитеся?
- Щиро кажучи, не вірю навіть у прихильність фортуни. Як на мене, кожна людина повинна розраховувати лише на власні сили. Переконаний, що фортуна - тільки для слабаків.
- Хто першим вас привітав і кому ви насамперед телефонували після здобуття медалі?
- Після фіналу мені не дозволяли нікому телефонувати, спершу мав пройти допінг-контроль. А коли відбув цю процедуру, зателефонував мамі. Мене відразу ж привітали журналісти, були дзвінки від чиновників зі Львова та Києва.
- У Пекіні на допінг перевіряють призерів усіх видах спорту. Для кульової стрільби це проста формальність чи все-таки й тут трапляються допінг-скандали?
- Звісно, в нашому виді спорту теж є допінг-порушники. У тому ж Пекіні за вживання заборонених препаратів дискваліфікували корейського стрільця. Кульовики можуть уживати заспокійливі засоби, дехто не гребує алкоголем, який може допомогти заспокоїтися.
- Якою зброєю користуєтесь і скільки вона коштує?
- У мене зброя ручної роботи. Виготовив її наш зброяр Ібрагімов. Він склав докупи найкраще з механізмів двох пістолетів, яким було близько 30 років, а також додав власні задумки. Тож пістолет у мене ексклюзивний, другого такого у світі немає. Стріляю з нього вже півтора року.
- Невже науковий прогрес не торкнувся зброярства й у спорті найвищих досягнень досі актуальні пістолети 30-річного віку? Адже в конкурентів, мабуть, зброя сучасніша й досконаліша?
- Радянська зброя безвідмовна, а Ібрагімов ще й удосконалив її. За кордоном зброя справді сучасна, але вона часто підводить, бувають осічки.
- Скільки коштує пістолет, пострілами з якого можна вибороти олімпійське “золото”?
- Як уже казав, у мене ексклюзивна зброя, тож оцінити її складно. А ось іноземна зброя пристойного рівня вартує близько півтори тисячі євро.
- Україну можна назвати одним із лідерів світової кульової стрільби. Але ваш вид спорту в нашій країні не назвеш популярним. Яка ситуація в інших країнах?
- Приміром, у Німеччині кульова стрільба є дуже популярним видом спорту. Звісно, не таким, як футбол, однак не дуже відстає від нього. Там стрільба - це народний вид спорту. Доволі популярна кульова стрільба в Америці. А в інших країнах ситуація аналогічна до нашої. Щоб вона змінилася, потрібно залучати телебачення, транслювати бодай фінали. Хоча це вже не моя справа, я повинен добре тренуватися та демонструвати результат, а про популяризацію нехай думає керівництво.
- Порівняйте власні умови для підготовки з тими, які є у ваших конкурентів?
- У Львові дуже хороше стрільбище. У світі таких не більш ніж два. В нас можна тренуватися в будь-яку пору року, адже маємо закритий тир. Це унікальна споруда. А нещодавно нам ще й встановили електронне табло. Єдине - в конкурентів краще фінансування. Крім того, на них більше працює наука.
- Як наука сприяє снайперам?
- Ідеться про різні фармакологічні засоби. Ми ж звикли вживати лише вітаміни, тобто нічого особливого. А в них раціон спортсменів ретельно добирають. З американцями та німцями завжди масажист, психолог. Натомість до нас масажист приїздить лише на тренувальні збори, які регулярно проводять у Львові.
- Але Національний олімпійський комітет України рапортував, що до Пекіна виїхало значно більше медиків, аніж на попередні Ігри. У цій делегації було чимало масажистів і психологів...
- Мені не вдалося потрапити на прийом до масажиста. Якось запитав у тренера, як можна це зробити. Він сказав, що масажисти більше працюють із легкоатлетами, плавцями, а мені цей масаж може зашкодити. Кульовики потребують специфічного масажу, він не повинен бути жорстким. Хоча дуже хотілося б, аби в Пекіні, як і на тренувальних зборах у Львові, з нами був власний масажист.
- Часто від олімпійських чемпіонів можна почути, що після Ігор вони втрачають мотивацію. Мовляв, уже не потрібно щось доводити навіть собі, тому не має бажання й надалі наполегливо тренуватися. Як у вас із цим?
- Наразі зарано робити якісь висновки. Проблем із мотивацією поки що не відчув, хочу й далі виступати. А там побачимо. Пригадую, два роки тому переміг на етапі Кубка світу, а на наступному етапі довго не міг зібратися, було нецікаво змагатися. Тож про проблеми з мотивацією можна буде поговорити після перших змагань.
- Але змінювати професію точно не маєте наміру?
- Стовідсотково... Обов’язково виступатиму далі. Тому ж титулованому німцю Ральфу Шуманну 48 років, а він у Пекіні виборов “срібло”.
- Усім відомо, що за золоту нагороду Ігор в Україні дають 700 тисяч гривень. Яким був ваш найбільший гонорар раніше?
- Важко пригадати... (Після паузи) За медаль, здається, на чемпіонаті світу, я отримав 500 американських доларів. Це до Пекіна був мій найбільший гонорар.
- Уже знаєте, як розпорядитеся грішми?
- Думав, але нічого путнього на гадку не спадає. Приїду додому, пораджусь із близькими й вирішу.
- І наостанку, як проводите вільний час?
- Полюбляю кататися на велосипеді, улюблений маршрут - через Брюховичі на кар’єр. А загалом я вегетаріанець, рибу не ловлю, у звірів не стріляю.

Розмовляв Гліб Ваколюк

Про Спорт

Всі новини випуску 
  • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

    Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


  • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

    Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


  • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

    2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


  • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

    23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


  • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

    Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


  • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

    Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


  • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

    Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


  • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

    Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


  • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

    У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


  • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

    Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


  • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

    На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


  • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

    У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


  • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

    29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


  • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

    На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


  • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

    Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


  • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

    30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


  • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

    Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


  • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

    14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


  • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

    12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів