Навіщо працедавцю мій паспорт?

Прес-конференція

14 березня 2017 р. 11:00

Прес-клуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх

  • 0
  • 372

На прес-конференції будуть представлені та обговорені результати соціологічного дослідження про обізнаність мешканців Львівської області щодо ризиків, пов'язаних із торгівлею людьми. Таке дослідження було проведене українською дослідницькою компанією GfK Ukraine на замовлення ГО “Центр "Жіночі перспективи" в рамках проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми», який реалізовує ГО "Центр "Жіночі перспективи" за підтримки Міжнародної організації з міграції.

Учасники прес конференції:

  • Олена Кальбус,  координатор проекту з протидії торгівлі людьми у Львівській області, ГО “Центр “Жіночі перспективи”;
  • Оксана Яковець, радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб;
  • представник департаменту соціального захисту Львівської обласної державної адміністрації;
  • представник управління з боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, ГУ Національної поліції у Львівській області.

Довідка

Дослідження показало, що загалом 61% мешканців Львівської області мають родичів, які працюють або працювали за кордоном. Найчастіше таких родичів мають мешканці сіл (66%), а найрідше – мешканці Львова (54%). Серед потенційних мігрантів таких є 83%.

Львів’яни, які мають намір знайти роботу за кордоном, удвічі більше готові до прийняття ризикованих пропозицій. Серед ключових чинників небезпеки стати жертвою торгівлі людьми при прийнятті ризикованих пропозицій закордонних заробітків переважає готовність працювати без офіційного оформлення (45% потенційних мігрантів погодилися б на це). Така позиція спричинена неусвідомленням ризику, адже практика неофіційного працевлаштування поширена і в межах Україні. Іншими реальними ризиками щодо потрапляння в ситуацію торгівлі людьми є готовність 27% потенційних мігрантів працювати на нелегальному виробництві, 20% - трудитися в зачинених приміщеннях, а 11% - готові віддати свій паспорт працедавцю на період працевлаштування.

Кожен п’ятий потенційний мігрант у разі потрапляння в ситуацію трудової експлуатації за кордоном при нелегальному працевлаштуванні не звертався би за допомогою у жодну організацію.

Контактна особа: Олена Кальбус, 097 44 8 22 74.

DailyLviv.com

До теми