Високі темпи нових випадків коронавірусу у Львівській і ще трьох областях: готують зміни до карантинної постанови

14:33 13 вересня 2021 р.


Фото: Олена Ляхович

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що за останній тиждень кількість нових випадків захворювання зросла на 6 тисяч, а кількість госпіталізацій — на 1,5 тисячі. За територіальним принципом спостерігаються високі темпи зростання нових випадків у Чернівецькій, Волинській, Львівській і Тернопільській областях. Також у цих регіонах швидко зростає завантаженість ліжок із киснем, а кількість госпіталізацій за тиждень збільшилась на 60%.

Про це йшлося на селекторній нараді щодо запобігання поширенню хвороби COVID-19, яка відбулася сьогодні у Києві, пише Dailylviv.com.

Учасники обговорили ключові зміни до постанови Кабінету Міністрів №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Нововведення будуть ухвалені найближчим часом.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко озвучив відповідні пропозиції. Зокрема, МОЗ пропонує, щоб обмеження жовтої та червоної зони епідемічної небезпеки не поширювалися на ті заклади господарювання, у яких колектив і відвідувачі мають ковід-сертифікат, що засвідчує вакцинацію, дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест або довідка про перенесену протягом останніх кількох місяців коронавірусну хворобу.

«Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність», — зазначив Віктор Ляшко.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на важливості вакцинації колективів закладів освіти для того, щоб убезпечити дітей від хвороби під час навчання.

«Надзвичайно важливо прискорити темпи вакцинації вчителів та інших працівників закладів освіти. Профільні міністерства мають активно пропрацювати цю тему з регіонами, адже вже найближчим часом країна перейде до жовтої зони», — зазначив Денис Шмигаль.

За інформацією МОЗ, за минулий тиждень зроблено 921 тисячу щеплень проти COVID-19. Зокрема, 60 511 освітян отримали першу дозу і 57 490 освітян отримали другу дозу.

Учасники наради також порушили питання дотримання протиепідемічних норм і протидії підробленню ковідних документів.

У Міністерстві внутрішніх справ доповіли, що поновлено перевірки на дотримання карантинних правил. Минулого тижня перевірено 40 тисяч суб’єктів господарювання, складено 205 адмінпротоколів про порушення карантину й винесено майже 3200 постанов про недотримання маскового режиму.

В МВС повідомили, що правоохоронці активізують перевірки щодо можливого підроблення сертифікатів вакцинації. Відповідне доручення Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський дав Нацполіції. Зокрема, відстежуються сайти, з яких здійснюється відповідні дії. Зараз проводяться оперативні й необхідні слідчі дії, щоб зафіксувати й припинити правопорушення.

У Бориславі горів дах житлового будинку

На Меморіалі Олексія Дем’янюка у Львові Олег Дорощук стрибнув на 21 см вище від Ярослави Магучіх

Графік електропостачання 19 січня на Львівщині. Версія 14.58

Вирвав планшет і втік. Поліція Шептицького оперативно затримала грабіжника

Львів та норвезький Берген стали містами-партнерами. Ключові напрямки співпраці

Зеленський провів термінову нараду щодо енергозабезпечення найбільш дефіцитних регіонів

У Львові лікарі здійснили диво, рятуючи малюка упродовж 83 днів

На Львівщині з’явиться гід найцікавішими подіями тижня

Росія готує масований удар з п’яти аеродромів. Під особливою загрозою Київ та Захід України

Коли відступлять люті морози. В Укргідрометцентрі назвали дату потепління

Від -18° вночі до +1° вдень. На Львівщину насувається антициклон з Болгарії

На Львівщині викрили лікарів, які допомагали оформити догляд для уникнення мобілізації

$75 тис. за інтимні відео. У Києві затримали шантажиста співачки Олени Тополі

У 10 групах споживачів Львівщини поліпшено графіки відключень

Суттєве посилення обмежень. Львівобленерго змінило графік 19 січня

Енергосистема в режимі надзвичайної ситуації. Нічні атаки та морози посилили дефіцит електроенергії

Понад 745 тисяч збитків громаді. На Стрийщині судитимуть посадовицю через земельний хаос

Масштабна передислокація стратегічної авіації РФ. В Україні попереджають про загрозу ракетного удару

РФ вдарила по Харкову

Стелажі для домашнього офісу: комбінування з робочою зоною

Перекидання електроенергії з західних областей на Схід. «Укренерго» планує зменшити тривалість відключень

На Львівщині за одну добу зафіксовано п’ять випадків отруєння чадним газом, серед постраждалих троє дітей

Юрій Тимунь, Артем Бабінський, Євген Висоцький, Іван Попіль, Олег Ященко. Прощання

Засніженими полями Львівщини бродить стадо велетнів з телятами

Іван Змій, 22 роки. Львівщина попрощалася зі Захисником, якого вважали безвісти зниклим

Над відновленням електропостачання у Києві вже працюють 60 бригад, 12 з яких прибули з інших областей

Відключення світла у неділю ввечері на Львівщині скоротили до мінімуму. Графік

Графік відключення світла на Львівщині 19 січня. Ситуація напружена

Укренерго наказало 19 січня у всіх регіонах застосовувати графіки відключення світла

В Україну з Італії везуть локальні котельні, які зможуть обігріти кілька великих міст або десятки райцентрів

Вечірні відключення світла на Львівщині 18 січня скасували частині споживачів

Злетіла з автодороги М-10 Львів - Краковець, але не зазнала жодних травм (відео)

Світліший графік відключень на Львівщині 18 січня

Уся енергосистема України тримається зараз лише на трьох АЕС

Артем Бабінський «Япончик». Завтра у Львові попрощаються з військовим

Графік світла 18 січня на Львівщині. Обіднє оновлення

Графік відключення світла 18 січня на Львівщині скоригували. Позитив для трьох груп

За добу на території Львівської області зареєстровано 11 пожеж

П'ять періодів вимкнень електроенергії на добу у Львівській області. Оновлений графік 18 січня

Перше оновлення графіка вимкнення електроенергії 18 січня у Львівській області