16:15 14 грудня 2015 р.
Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації
До пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» поклали квіти до пам'ятника та помолилися за усіх, хто загинули внаслідок Чорнобильської катастрофи.
«У понеділок, 14 грудня, біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» представники обласної та міської влади, а також громадських організацій вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС – тих, хто у перші дні та тижні Чорнобильської катастрофи ціною власного життя і здоров’я захищали людство», – повідомили сьогодні, 14 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 14 грудня, де також поінформували:
«Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника та помолилися за усіх, хто загинув внаслідок аварії на ЧАЕС. Опісля відбувся мітинг-реквієм. Перед громадою виступив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Андрій Корнат, який зазначив: «Сьогодні ми маємо думати про нашу країну і майбутнє наших дітей. Тому пам'ятаючи про минуле слід показати як діяти, щоб не допустити помилок як от Чорнобильська катастрофа. Органи виконавчої влади в області працюють спільно з чорнобильськими громадськими організаціями, адже лише гуртом ми з вірою і впевненістю дивимося в майбутнє».
Опісля присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.У Львівській області на обліку перебувають 9 030 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Натомість у прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 14 грудня, «Щоденному Львову»:
!Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди, біля Пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» відбулося покладання квітів до Пам’ятного знаку і молитва.
Міський голова Львова Андрій Садовий нагородив учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Монетами Митрополита Андрея Шептицького. Він також зазначив:
«Колись Чорнобиль – це була найбільша трагедія нашої держави, коли ми отримали незалежність. Сьогодні ми маємо дуже багато сумних дат у нашому календарі.
Дуже часто ставиш собі питання – чому так є, чому ця біда приходить, а інші країни розвиваються. Навпаки – люди, які захищали свою державу, в цих країнах мають повагу та пошану. На сьогодні чорнобильці, афганці дуже часто займають позицію прохачів, ходять з протягнутою рукою, часто навіть доброго слова їм не скажуть.
Ми маємо в окупації Крим, маємо в окупації частину Донецької і Луганської областей. Ми сьогодні частіше всі разом збираємось на цвинтарі, на похоронах, ніж на радісних подіях. Таке життя. Ми не зуміли, як цього хотілось, у швидкому часі збудувати якісну державу, яка би дбала, охороняла і захищала тих, хто віддає своє життя і своє здоров’я.
Так, ми чуємо останні 20 років про складну ситуацію, що нема коштів в бюджеті. В певній мірі, це велика правда, бо нема порядку в самій країні. Дуже часто, обираючи до влади людей, ми обираємо тих, хто красиво говорить, хто красиво обіцяє, а не дивимось, що та людина зробила, чи вона буде мати сили, вміння і таланти, щоб робити добро, щоб бути помічним.
е думаю, що я дам сьогодні відповідь на усі запитання, які є. Я маю велику честь від імені громади міста Львова вшановувати і дякувати всім вам за цей ваш жертовний, мужній вчинок, який ви робили, рятуючи всю Україну, Європу, світ. Не знаю, в якій країні світу люди з голими руками брали би радіоактивні речі.
Дякую вам. Я зі своєї сторони, в міру своїх можливостей, буду робити все можливе, щоб бути корисним. Звичайно, що я багато не роблю так, як би хотілось,але це життя, я теж вчуся. Ще раз дякую вам за вашу працю, щоб ви були щасливі і щоб на вашій вулиці було світло».
Міський голова Львова Андрій Садовий нагородив Монетами Митрополита Андрея Шептицького учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії; Ігоря Йосифовича Клюка та Юрія Павловича Лукашова й голову обласної організації «Союз Чорнобиль України Всеволода Богдановича Смеречинського. На обліку в управлінні соціального захисту перебуває 3580 осіб, які постраждали внаслідок ЧАЕС, з них – 2976 дорослих та 619 дітей різних категорій.
Цього року до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС управління соціального захисту надало одноразову матеріальну допомогу ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС першої та другоїї категорій на загальну суму 404 тисяч гривень, згідно з розпорядженням Львівського міського голови від №10510 квітня 2015 року. Також призначено одноразову матеріальну допомогу дружинам/чоловікам померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та дітям-інвалідам внаслідок аварії на ЧАЕС – мешканцям Львова, які перебувають на обліку у відділах соціального захисту, у розмірі по 200 гривень кожному, на загальну суму 48,4 тисячі гривень».