13:48 17 жовтня 2014 р.
Фото: portal.lviv.ua
«Зі справжньою, а не бутафорською самодопомогою львів'ян, із будівництвом дитячих майданчиків у місті все складно», – кажуть в антикорупційній громадській організації.
Журналісти телеканалу «Інтер» Леонід Аборін і Костянтин Григор'єв повідомив сьогодні, 17 жовтня:
«Прекрасний Львів, з проблемами, як з виразками на тілі. Багаторічними виразками. Хто закликає лікувати все це самостійно, при цьому мило посміхаючись? Про львівські проблеми і про тих, хто їх не вирішує – докладніше наші кореспонденти:
Коли три роки тому мешканці вулиці Кримської у Львові самі відновили старий дитячий майданчик і перетворили його в ось це, вони й не здогадувалися, що гойдалки для малюків так розлютило міська влада. Сергій – один із тих, хто скидався на лавочки, турніки і штучне покриття, – показує стос листів. Це листування з львівською мерією.
Виявляється, влада на цьому клаптику над урвищем збиралися побудувати 14-поверховий житловий будинок. Самопоміч така.
«Департамент містобудування не має підстав для надання позитивного висновку, для розміщення дитячого майданчика на зазначеній земельній ділянці – тобто кожен день ми переживаємо, чи не приїде бульдозер і не зрівняє цей майданчик зі землею», – каже житель вулиці Кримської у Львові Сергій.
«Зі справжньою, а не бутафорською самодопомогою львів'ян, із будівництвом дитячих майданчиків у місті все складно», – кажуть в антикорупційній громадській організації.
Роман із друзями якось вирішив спорудити такий майданчик у районі Рясне – на околиці міста. Ціна землі, названа на профільному департаменті мерії, ошелешила.
«Мільйон гривень! Я говорю, де ви такі ціни і тарифи взяли? Член нашої організації хотів побудувати, він хотів зробити це для дітей, я думав візьмуся й1 допоможу – не вийшло нічого», – говорить Роман Кутний, голова громадської організації «Народний антикорупційний нагляд».
Ганна розповідає про багатомісячну боротьбу жителів мікрорайону з владою за Снопківський парк: «Блокували техніку, тягнули сюди непідконтрольних меру Садовому депутатів, стукали в місцеві ЗМІ. Навіщо вирубується парк – очевидно. По ту сторону дороги будується елітне житло.
«ДП «Високий замок», який є комунальним підприємством, під приводом санітарної очистки за три дні виріфзало 160 дерев. Більшість із них було здорові. Мер робить вигляд, що цієї проблеми не бачить», – каже мешканка мікрорайону «Снопківський парк» Ганна.
Все, що просять жителі від мерії, – визначити офіційно межі парку. З такою невизначеністю у Львові, а значить, під загрозою бензопили – 25 із 27-ми парків.
Ганна обурена, вона знає, що на прибирання зелених легенів міста передбачено 260 тисяч гривень цьогоріч, однак жодного разу не бачила прибиральників тут. Тому все прибирають самі – громадою району.
Нещодавно на місці вирубки з'явилися молоді деревця. «Це ангели посадили», – з ноткою львівської побожності кажуть у районі.
Неподалік від парку також рішуче налаштовані проти самопомічної міської влади й мешканці вулиці Кримської. «На сході зупиняють танки, а ми тут зупинимо бульдозер», – впевнені активісти».
Про це повідомляється на сайті телеканалу «Інтер».