У Львові планують Всеукраїнський молодіжний ромський форум

14:22 26 лютого 2018 р.

Цього року в травні у Львові планували провести дводенний всеукраїнський молодіжний ромський форум. Три роки поспіль його організовували в Києві.

Торік він зібрав понад 80 молодих учасників ромської національності. Але  через останні події оргкомітет вагається, чи варто проводити його у Львові.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: «Протидія антисемітизму і ксенофобії щодо ромів: рекомендації для держави і громадянського суспільства», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова правління товариства «Рома України. Терніпе» Микола Юрченко.

Він каже, що 6 березня до Львова приїде оргкомітет форуму і буде вирішити, чи варто збирати ромську молодь саме у місті Лева.

За словами Миколи Юрченка, за останні три роки в Україні активізувалася нетерпимість до ромів. На Харківщині один з депутатів убив рома. На Одещині відбулися погроми, на Київщині та Львівщині підпалили тимчасові поселення ромів.

- І останній випадок у Львові – створене об’єднання, яке назвало себе «Л.О.В.Ц.І», яке намагається боротися зі злочинністю. Але дивно, що вони акцентують на національності, - каже він.

Водночас, за якого словами, життя звичайних ромів-львівян нічим не відрізняється від життя інших мешканців Львові.

- У 2014 році три студенти-роми проходили стажування у львівській мерії. Це був такий пілотний проект. Наступного року в цьому проекті вже брало участь шість областей. І ще за рік вже в дев’ятьох областях України студенти ромської національності стажувалися в меріях. Спочатку чиновники дивувалися, що існують роми з вищою освітою. Але згодом змінювали своє ставлення до них, - Микола Юрченко згадує, що у Львові студент-практикант ромської національності після стажування очолив один з відділів міськради.  А зараз працює регіональним директором однієї з ІТ-компанії.

Він зауважив, що роми у Львові працюють і лікарями, і юристами, і кондитерами, і перукарями . Проте про цих людей мало хто говорить.

- У Львові живе майже тисяча ромів. Це – українські роми, так звані серви. Всі мають документи, осідлі, навчаються у вузах. Це – звичайні родини, які живуть поряд з вами. І коли акцентують, що роми – це злочинці, це не гарно, - зауважив голова правління товариства «Рома України. Терніпе» .


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

08:54 24 червня 2021 р.

Пекельна спека: у Львові горять автомобілі

Учора близько опівдня два екіпажі патрульних 3 батальйону майже одночасно виявили загоряння транспортних засобів в Залізничному та Сихівському районах Львова.

Рубрика: Ситуації

17:46 23 червня 2021 р.

Львівська міськрада побачила, що Концерн РРТ, як кажуть віряни УГКЦ, грає дурня

У Митрополичих садах у радянський час була радіовежа, розміщена на трьох сотках землі. Її завданням було перешкоджати "західним радіоголосам". Вежу вже розібрали, а її обладнання забрати звідти забули.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу