У Львові ліквідовували пожежі на вулицях Городоцькій і Стрийській (відео)

10:37 24 квітня 2015 р.


Фото: unian.ua

Як повідомили в п’ятницю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, унаслідок пожежі на території заводу «Львівсільмаш» потерпілих немає.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 24 квітня, «Щоденному Львову»:

«Учора, 23 квітня, о 22:47 в одноповерховій закинутій будівлі розміром 20х40 метрів на території колишнього заводу «Львівсільмаш» на вулиці Городоцькій, 207 виникла пожежа. Внаслідок пожежі потерпілих немає. 

Вогонь пошкодив дах на площі 40 квадратних метрів. Пожежу локалізували о 22:59, ліквідували о 23:03 сили чотирьох пожежно-рятувальних відділень. Причина пожежі – встановлюється.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує правила з техніки пожежної безпеки, дотримання яких допоможе уникнути лиха:

не паліть у ліжку, тому що від найменшої іскри може статися спалах;

постарайтеся не підключати в одну розетку кілька електроприладів;

не сушіть білизну біля плити;

йдучи з дому, перевіряйте, чи вимкнені електроприлади й газові прилади;

не використовуйте електропроводку з пошкодженою ізоляцією;

не зав’язуйте електропроводи;

не обгортайте електролампи папером або тканиною;

користуйтеся спеціальними вогнетривкими підставками при роботі з прасками, електроплитками, електрочайниками та іншими приладами;

не залишайте сигарети непогашеними;

не використовуйте відкритий вогонь у підвалах, на горищах, в сараях;

не кидайте з балкона непогашені недопалки;

будьте обережні при використанні легкозаймистих рідин/газів;

ізолюйте електричні розетки від вологи. 

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежників за телефоном «101».

Натомість у прес-службі Львівського обласного управління ДСНС повідомили сьогодні, 24 квітня:

«23 квітня о 22:47 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в одноповерховій закинутій будівлі на вулиці Городоцькій, 207 у Львові.  Завдяки оперативним діям рятувальників вдалося запобігти повному згоранню будівлі.

Пожежу ліквідовано о 23:03. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено дах на площі 40 кв. м.

До ліквідації гасіння залучили 26 рятувальників та п’ять одиниць спецтехніки. Причина займання та сума завданих збитків встановлюються».

У прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 24 квітня, «Щоденному Львову»: 

«Учора, 23 квітня, на вулиці Стрийській горіла суха трава на ділянці, площею 15 квадратних метрів. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, небезпечних для здоров'я людей, особливо для тих, хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами.

Щовесни, зі встановленням сухої теплої погоди, до пожежно-рятувальних служб надходять повідомлення про горіння сухої трави на сільськогосподарських угіддях, торфовищах, лісах, узбіччях доріг і вздовж транспортних магістралей, а також в парках, скверах і технічних територіях міст та сіл. Як твердять екологи, при згорянні однієї тонни рослинних залишків, у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму.

До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для нашого організму речовини. Проблема полягає і в тому, що з сухою травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

При згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною кашлю, задухи. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні.

При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Погіршується ця ситуація при використанні в сільському господарстві отруйних і токсичних речовин гербіцидів, пестицидів та інших сполук із захисту рослин.

До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди, а часто вони пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Разом з сухим листям та травою, згорають корисні комахи.

На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде до знищення диких рослин та тварин.

Аналогічним чином виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Дим від вогнищ може утворювати смог і надовго зависати у повітрі на великих територіях. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій і, відповідно, до травматизму людей. 

Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, мешканці повинні знати, що закон у будь-якому випадку на їхній стороні. Викладені вище факти є доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини, майна та навколишнього середовища. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.

Відповідно до 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, а також інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою відшкодування завданих збитків майну громадян та накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В особливих випадках винні можуть бути притягнуті і до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:

не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте лінію вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом (при можливості мокрим або з натуральних матеріалів); 

з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню; 

якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої мокрої тканини; 

гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть завалитися та травмувати вас; 

під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу; 

особливо будьте обережні у місцях торфяних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви і провали, тому пересувайтеся, за можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів; 

після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі». 

dailylviv.com

Львівський військовий вигнав з фансектора ФК «Карпати» батька заступника Єрмака (відео)

Убили військових, які проходили медичну реабілітацію в Німеччині, - МЗС

Поруч гордо крокував вівчур Улан. Демобілізувався зі служби разом з чотирилапим другом (відео)

Американці можуть грішми зупинити війну РФ проти України

Захисні накладки для очей військових за допомогою 3D-принтера виготовляють на Львівщині

Війна в Україні прискорює років на 5 неминучий розпад Росії

В Україні системна корупція серед суддів і прокурорів збереглася

Юрій Набит, Віталій Петрович, Андрій Грица, Валерій Засанський. Львівщина у скороботі

Тіла двох чоловіків, які виявили в Тисі, змогли дістати лише на ранок (відео)

Путін вчинить як Гітлер. Візьме промисловість та людей в Україні й мобілізує їх для війни в Європі - польський міністр

З 1 травня українські водії їздитимуть за межами міст як в Європі

Азартні ігри. Заблоковано понад 2500 вебсайтів, розслідують понад 450 кримінальних правопорушень

Поблизу Львова електромобіль зіткнувся з вантажівкою

Вербна неділя в Україні майже як пальмова

Російських авіаційних ударів зазнали майже 30 населених пунктів України

У Німеччині біля торгового центру загинули двоє українців

Вночі побільшало російських безпілотників невстановленого типу

Україну атакують ударні дрони. Загроза балістики

У Львівській і Волинській областях споруджують другий рівень захисту на енергетичних підстанціях

У Стрию вперше відбувся Молитовний сніданок, який допомогла організувати Оксана Білозір

Військовослужбовцям, які перебувають на передовій, доплачуватимуть 70 тисяч гривень

Роботу за кордоном зарахують в український трудовий стаж

У Польщі вночі двічі здіймалися військові літаки

Уряд визначив коло осіб, які зможуть отримати паспортні документи за кордоном

Минулої ночі пошкоджено обладнання чотирьох теплоелектростанцій (фото)

Міністерка з Німеччини відвідала знакові місця Львова

Екскурсоводу 0001 у Львові відкрили меморіальну таблицю і погасили на його честь марку (фото)

Міністр оборони Австралії у Львові пообіцяв $50 млн на протиповітряну оборону

Левів-охоронців Ратуші Львова одягнули у військові берети (фото)

Львову - 768 років. Але місто не святкує - Козицький

Польський прем'єр прокоментував падіння російської ракети за 15 км від українсько-польського кордону

На Львівщині ліквідували дві пожежі на об'єктах, в які вночі влучили ракети

Військовий аеродром і два НПЗ в Росії вразили українці з повітря

Потрійне зіткнення на дорозі «Львів-Шегині». Водії і пасажирка в лікарні

По Львівщині Росія вдарила крилатими ракетами різного класу та аеробалістичними ракетами «Кинджал»

Уночі Росія атакувала чотири ТЕС. Є постраждалі

Росія запустила вночі 34 ракети - яких 21 знищено

Росія вдарила по критичній інфраструктурі на Прикарпатті

Трамп готується разом з Орбаном знову захищати юдеохристиянські цінності

На Миколаївщині знищено три ворожі крилаті ракети