18:31 7 березня 2019 р.
Відео: Львівський прес-клуб
У Львові є притулки для різних категорій людей та тварин. Але немає спеціалізованого притулку для жінок, які постраждали від насилля у сім’ї.
Про це сьогодні, 7 березня, під час прес-конференції на тему: «8 березня 2019 року у Львові: День прав жінок та миру, День «весни і краси» чи День нападів на активісток?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступниця голови ГО Центр «Жіночі перспективи» Марта Чумало.
- У Львові немає жодного безпечного місця, де би жінка могла перебути і отримати якісну допомогу фахівців, поки держава її захистить від домашнього насильства, - зауважила вона.
За словами Марти Чумало, якщо дотримуватися світових стандартів захисту жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, то у Львові має бути притулок на 90 місць.
На думку заступниці голови ГО Центр «Жіночі перспективи», день 8 березня у якийсь момент перетворився з дня захисту прав жінок та миру на день ще більшого поневолення жінок.
- Від жінок очікують, аби вони були красунями, добрими господинями й берегинями родинного вогнища та зручними сексуальними об’єктами. До нас звернулася за допомогою жінка і процитувала свого чоловіка, який сказав так: «Ти повинна готувати їсти, прибирати та робити так, щоби мої яйця були пустими». Я перепрошую за цю цитату, але я хочу її дотриматися. І ця вимога підтримує контент 8 березня, від якого ми закликаємо відійти. Подарунки, які ми отримуємо на 8 березня, є інструментом вписування у рамки, про яку сказав цей чоловік. Тобто, ці мультиварки, парфуми та помади, - сказала Марта Чумало.
Вона зауважила, що останнім часом актуалізувалася проблема з наступом на репродуктивні права жінок.
- У деяких законопроектах, які внесені у Верховну Раду, проглядається ідея заборони абортів. Ми це розцінюємо як маніпулятивні технології держави, котра хоче використати жінок як інкубатор для збільшення населення. Ми ж вважаємо, що єдині сімейні цінності – це права людини та повага до неї, - зазначила заступниця голови ГО Центр «Жіночі перспективи».
Вона переконана, що варто не забороняти аборти, а навчати підлітків безпечним статевим стосункам, щоби не збільшувати кількість звернень до лікарів за послугами з нелегальних абортів.