16:14 30 червня 2016 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Адміністративно-територіальну реформу супроводжують три основні проблеми. Це – неузгодженість різних реформ між собою, недостатнє інформування членів територіальних громад про доцільність децентралізації та недостатнє залучення членів громад до процесів прийняття рішень.
Про це сьогодні, 30 червня, під час круглого столу на тему: «Децентралізація та розвиток місцевої демократії на Львівщині», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив директор програмної ініціативи «Демократична практика» МФ «Відродження» Олексій Орловський.
- Вирішення першої проблеми в значній мірі залежить від позиції на рівні Києва, тому що, перш за все, між собою повинні належним чином комунікувати органи державної влади, які визначають державну політику в цій сфері, - каже він.
Також, на його думку, членам територіальних громад мало пояснюють, як вони можуть бути безпосередньо залученими до процесу децентралізації.
- Щоби вони реально співпрацювали в цьому процесі, а не заради «галочки».
Адже закони «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад» нашпиговані різноманітними положеннями, які вимагають залучати членів територіальних громад, - нагадує Олексій Орловський.
Водночас, як повідомив перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, саме у Львівській області процес об’єднання громад проходить дуже успішно. 15 об’єднаних територіальних громад Львівщини отримали для реалізації своїх проектів трохи більше 73 млн гривень з бюджетів різного рівня. Загалом таких проектів є 149.
- У 22 потенційних громадах ініційованого процес об’єднання. Деякі вже доходять до логічного завершення, отримали висновки облдержадміністрації. Найближчим часом ми очікуємо рішення громад, щоби вже звернутися до ЦВК та оголосити вибори в цих громадах, - каже він.