Сміття загрожує виникненням у Львові спалахів кишкових та інших інфекцій, – ЛМР

17:35 15 травня 2017 р.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій звернеться до Держпродспоживслужби у Львові щодо висновку про оголошення території Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

У Львівській міськраді повідомили в понеділок, 15 травня, що сьогодні відбулося позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили критичну ситуацію, яка склалась у Львові з вивезенням та захороненням твердих побутових відходів. Зокрема, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства ЛМР Сергій Бабак констатував під час засідання комісії: «Ситуація із вивезенням сміття є критичною».

Чиновник також поінформував: «Із 19 міст області меморандум підписало 16 міст. Переговори з містами щодо приймання твердих побутових відходів складні. Лише з трьома містами укладено угоди на приймання сміття зі Львова на 80 тонн».

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства ЛМР також повідомив: «Станом на сьогодні перенакопиченими є 428 контейнерних майданчиків у Львові. Це 35% від загальної кількості, і перенакопичення майданчиків є критичним. Загальна кількість твердих побутових відходів в межах міста становить 7580 тонн, із них 5 440 тонн лежать на землі».

Відтак Сергій Бабак зазначив: «Потрібно вживати невідкладних заходів по утилізації сміття та реалізації меморандуму. Ведеться щоденний моніторинг по перенакопиченому сміттю. Є тенденцію до збільшення. На жаль, не виконання меморандуму не дає можливість вирішити ситуацію із ТПВ». 

Своєю чергою, голова Сихівської районної адміністрації Львова Ірини Маруняк доповіла: «Сміття перенакопичено у районі на 92 майданчиках. На 22 сміття лежить впродовж місяця, і ситуація погіршується. Сміття і біля майданчиків, і на майданчиках. Зараз є теплий період часу і є неприємний запах, тому ситуація є критичною. Держава заборгувала ЛКП півтора мільйони гривень».

Натомість голова Шевченківської районної адміністрації Львова Олександр Удовенко повідомив: «Перенакопичення є на 85 майданчиках. З них на 24 – більше місяця. На жаль, ця проблема сьогодні не вирішується, адже навіть ті міста, що готові приймати 40 тонн, на жаль, державою не відшкодовуються пільги і субсидії. Сьогодні по району на сьогоднішній момент три мільйони 850 тисяч гривень держава винна ЛКП, котрі не мають коштів, щоб розрахуватися з перевізниками і проплатити ці полігони. Якщо ми це питання не вирішимо, то стануть і ті решта полігонів, які є».

Голова Личаківської районної адміністрації Львова Іван Лозинський поінформував:

«Переповнені 52 майданчики, заборгованість по пільгах і субсидіях складає півтора мільйони гривень».

Заступник голови Франківської районної адміністрації Львова Орест Тимчишин повідомив:«Перенакопичення на 155 майданчиках, з них 82 – з квітня. Заборгованість пільг і субсидій – один мільйн 266 тисяч гривень».

Натомість в.о. голови Галицької районної адміністрації Львова Андрій Зозуля повідомив:

«Перенакопичено зараз 27 майданчиків, на ранок не було вивезено 14. По пільгах і субсидіях заборгованість більше мільйона гривень».

А голова Залізничної районної адміністрації Львова Надія Банах поінформувала

«23 майданчики переповнені, більше половини не вивозять фактично місяць, заборгованість – приблизно півтора мільйони гривень». 

Своєю чергою, в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна доповіла: «На сьогоднішній день ситуація в закладах освіти і в закладах охорони здоров’я не є найкращою. Минулого тижня було 30-35 перенавантажених майданчиків. Сьогодні ми маємо 19 перенавантажених майданчиків в закладах освіти і в закладах охорони здоров’я. Ми сьогодні спостерігаємо велику кількість гризунів біля наших установ, ми звичайно, ставимо обмеження, проводимо дератизацію, але це є загрозлива ситуація в першу чергу для здоров’я дітей і мешканців міста».

Натомість начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб зазначив: «Сьогодні захворюваність на кишкові інфекції у Львові не перевищує захворюваність в аналогічний період минулих років, проте та ситуація, яка склалася з невивезенням твердих побутових відходів і стабільним підняттям температури атмосферного повітря, загрожує виникненням спалахів кишкових інфекцій. Як би банально не звучало, але основним переносником збудників з тих майданчиків, де є накопичення, в тому числі харових відходів, стають щури і мухи. І якщо зі щурами в нас є засоби боротьби – дератизація  проводиться у місті в режимі нон-стоп, то мух, які є переносниками збудників, з ними фактично якихось активних дій ми вжити не можемо. Тому ті мухи, які можуть отримати збудника на майданчику, вони потім пересуваються, можуть опинитися на нашій кухні, на інших об’єктах, в школах, садочках, в будинках, і вони стають переносниками кишкових інфекцій».

Володимир Зуб також вважає: «В такій ситуації ризик спалахів кишкових інфекцій в тій чи іншій частині Львова зростає. Ми наближаємося до ситуації, коли місто буде потребувати введення стану підвищеної готовності, а  можливо, і, не дай Боже, введення надзвичайного стану. Проблему треба вирішувати глобально, без сумніву, але мешканцям потрібно не забувати, що зменшити ризики кишкового інфікування можна за допомогою посиленого дотримання особистої гігієни, контроль за дітьми, миття рук після перебування на вулиці тощо». 

А спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у Львові Галина Пилипович зауважила: «Крім кишкових інфекцій, з’являються інші проблеми – можливий туберкульоз, холера тощо. Окрім того, орнітоз – голуби злітаються масово на смітники, що гниють та виділяють запах. Хочу сказати, що інфекційних хворіб багато і небезпека є дуже велика на сьогоднішній день. До нас надходить дуже багато скарг від мешканців міста Львова. Просять допомоги, але вирішення питання щодо вивозу, на жаль, не в нашій компетенції. Є правове поле, вимоги санітарного законодавства, ми пробуємо роз’яснювати та заспокоїти мешканців». 

Відтак, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Вирішила:

1) підготувати звернення до управління Держпродспоживслужби у Львові щодо надання висновку про загрозу виникнення надзвичайної ситуації епідемічного характеру у Львові і населених пунктах Львівської міської ради;

2) вирішити з власниками ринків питання щодо можливості мінімізації відходів, що продукують ринки;

3) організувати проведення повторної щомісячної дератизації в житлових будинках, в будівлях закладів освіти і охорони здоров’я, парках та скверах прилеглих до контейнерних майданчиків твердих побутових відходів;

4) у черговий раз підготувати звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації, голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо невідкладного скликання зустрічі з мерами обласних міст, які підписали меморандум і обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо реалізації меморандуму та надання місту Львову дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах Львівської області;

5) в черговий раз підготувати звернення до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо невідкладного скликання Державної комісії з вирішення питання вивезення твердих побутових відходів на полігони твердих побутових відходів в інші області України, так як меморандум про співпрацю з вивезення та захоронення твердих побутових відходів в межах Львівської області не виконується;

6) рекомендувати Львівському міському голові звернутись до громади Львова, міжнародних організацій та дипломатичних представництв щодо наближення загрозливої ситуації епідемічного характеру на адміністративних територіях Львівської міської ради;

7) при отриманні відповіді від управління Держпродспоживслужби в Львові, у відповідності до статті 50 Кодексу цивільного захисту України та статті 5 Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» організувати підготовку матеріалів на позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та підготовку звернення до Кабінету Міністрів України про оголошення території міста Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про це повідомили сьогодні, 15 травня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

Вісім російських ракет атакували об'єкт газової інфраструктури біля Стрия

Козицький розповів, як гасили пожежу від влучання російської ракети на Львівщині

У центрі Івано-Франківська продають інститут з автами і майном. Стартують з $37 за квадрат

12 ракет атакували Львівщину цієї ночі - Козицький

У День пам'яті та примирення знищено 39 ракет і 20 ударних БпЛА. Чим била Росія

Понад 50 ракет і більш як 20 «шахедів» випустила Росія по інфраструктурі семи областей - Зеленський

Ворог вдарив по Львівщині аеробалістичними ракетами - Козицький

Дніпро захистило об'єкти критичної інфраструктури від ракет і дронів

Ворог відчутно пошкодив обладнання трьох теплоелектростанцій

На Київщині пошкоджені лінії електромереж

Влучання в обʼєкти критичної інфраструктури на Вінниччині

Кінець тривоги. Літак МіГ-31К приземлився

На Запоріжжі поцілили по обʼєктах критичної та цивільної інфраструктури

Нова повітряна тривога на Львівщині. Ракета - на Стрий

Атаковані об’єкти генерації та передачі електроенергії у шести областях - міністр

На Полтавщині пошкоджено обʼєкт енергетичної інфраструктури

Сирени сповістили про закінчення нічної повітряної тривоги на Львівщині через ракетну атаку

Вибухи в Києві - робота ППО

ППО обстрілює крилаті ракети на Львівщині. Вибухи в околицях Стрия

Крилата ракета летить курсом на захід, - Козицький

Дві хвилі вибухів у Запоріжжі

Злетів російський МіГ-31К - носій аеробалістичної ракети

Вектори руху та маневрування російських ракет (доповнюється)

Гудуть сирени на Львівщині. У повітрі російські ракети

Половина України в нічній тривозі

Підводний човен з «Калібрами» вийшов у Чорне море

Зліт в Росії стратегічних бомбардувальників Ту-95мс

На фасадах шкіл і будинків у Львові встановлять ще 39 меморіальних таблиць. Прізвища

Аристократи зі Стрілок. Як в Edem Resort відкривали сезон (відео)

Надпотужна Ірина Фаріон просить підписувати відкритий лист

Не всім студентам у віці до 22 років дозволили виїжджати за кордон на навчання

Який трудовий стаж потрібен, щоб у 2024 році вийти на пенсію 60-річним

8 травня з'явиться інформація про дату, час і місце проведення НМТ

З командиром взводу Віктором Дудником, випускником Львівської політехніки, попрощаються у храмі і на площі Ринок

На Львівщині засудили директора КП і його доньку

На трасі Київ-Чоп горить вантажівка (відео)

У польському Любліні слідчі вийшли на міжнародну злочинну групу

У Львові на Підзамче тимчасово не працюватиме фонтан

Етапи SEO просування сайту

Мешканці Сихова будуть місяць без гарячої води. Перелік вулиць