Російські інтервенти провокують українських прикордонників (відео)

08:30 3 березня 2014 р.


Фото: dpsu.gov.ua


Відео: ТСН.ua

Про це повідомляє сьогодні, 3 березня, Державна прикордонна служба України.

У повідомленні «Російські військовослужбовці здійснюють моральний та фізичний тиск на прикордонників, змушуючи підкоритися» Державна прикордонна служба України інформує в понеділок:

«В Криму особовий склад Державної прикордонної служби України продовжує нести службу та залишається вірним Присязі та українському народу. Поряд з блокуванням Азово-Чорноморського регіонального управління, Сімферопольського прикордонного загону, відділу прикордонної служби «Керч», Керченського та Севастопольського загонів морської охорони прикордонники продовжують нести службу в пункті пропуску «Крим» та аеропорту Сімферополя.

Проте останнім часом значно збільшився тиск російських  військових на прикордонників. Під час захоплень прикордонних підрозділів відбувається брутальне застосування фізичної сили, погроза зброєю та залякування.

Фахівці російського спецназу намагаються здійснювати психологічний тиск на прикордонників та в ультимативній формі вимагають підпорядкуватися новому керівництву АР Крим. Вони активно ведуть спроби вербування персоналу, вимагають дані оперативних підрозділів та дані оперативних співробітників.

Намагаються дізнатися конфіденційну інформацію про керівників структурних підрозділів. До всіх висуваються наполегливі пропозиції щодо співпраці та офіційного працевлаштування.

Зазначимо, що особливо гостро захоплення підрозділів та тиск на військовослужбовців розпочалися після заяви Голови ВР Криму Володимира Констянтинова про непоступливість прикордонників та активний спротив рішенням новопризначеної влади Криму. Наразі мужність та стійкість кожного військовослужбовця Державної прикордонної служби України в АР Крим дозволяє чітко виконувати завдання визначені Законами та іншими нормативно-правовими актами України, не допускати захоплення зброї та здійснювати встановленим порядком прикордонний контроль в пунктах пропуску.

Натомість у повідомленні «Щодо ситуації на державному кордоні в АР Крим» Державна прикордонна служба України інформувала в понеділок:

«Особовий склад Державної прикордонної служби України в Криму у вкрай складній оперативній обстановці продовжує зберігати військову честь та залишатись вірним Присязі на вірність українському народу. Впродовж доби загальна обстановка характеризувалася тотальними нападами на підрозділи Державної прикордонної служби Країни. При цьому особливо активно захоплення розпочалися після заяви Голови ВР Криму Володимира Констянтинова про непоступливість прикордонників та активний спротив рішенням новопризначеної влади Криму.

Системні напади здійснювалися групами до 100 спеціально екіпірованих військовослужбовців Росії. Продовжувалося блокування адміністративної будівлі Азово-Чорноморського регіонального управління та штабу Сімферопольського загону.

Близько 22.30 група спецназівців здійснила напад на відділ прикордонної служби «Керч», який є первинним підрозділом охорони державного кордону на керченському напрямку. Вони вибили вікна, двері, знищили засоби зв’язку та автоматизовані робочі місця в кабінетах підрозділу. Напад відбувся і на Керченський загін морської охорони та знову на Севастопольський загін морської охорони.

Після блокування російськими військовими будівлі в Севастополі перестала функціонувати система відеоспостереження. Під час захоплення обох морських загонів в підрозділах залишалася незначна кількість військовослужбовців. Решта особового складу залишила місце дислокації на кораблях та катерах, які були передислоковані.

В окремих випадках спецназівці встановлюють заглушки для ведення переговорів, через що прогнозується відсутність мобільного зв’язку. В цих складних умовах прикордонники стримують нападників та не допускають їх до кімнат зберігання зброї.

Крім того, продовжується несення служби в пункті пропуску «Крим» в оточенні близько 100 російських військових. При цьому, під час оформлення прикордонники не пропускають в Україну осіб, яким заборонено в’їзд на територію нашої держави та тих, які не мають необхідних документів.

Водночас на паромній переправі «Крим-Кавказ» відбувається накопичення бронетехніки.

Також продовжуються активні переміщення кораблів російських ВМС в акваторії Чорного моря на вхід та вихід з порту Севастополь. При цьому, як Чорноморського флоту, так і Балтійського та Північного флоту Росії, що є порушенням вимог Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території України».

DailyLviv.com

Вечірній графік відключень світла 12 березня на Львівщині

Мінімальна стипендія зросте вдвічі порівняно з 2025 роком

У Львові за півтора місяця закінчать реконструкцію вулиці Залізничної

Графік відключення світла 13 березня на Львівщині

13 березня відключення електроенергії застосують у всіх регіонах - Укренерго

Великий японський десант у Львові. Що відбудовуватимуть

Кешбек на пальне працюватиме до 1 травня

Автобус з центру Львова до Шевченківського гаю поїде аж на Великдень

Закрити-відкрити засувку у підвалі. У Львові навчають як зекономити на опаленні у теплі дні

У навчальних центрах ЗСУ тренують за оновленою базовою програмою

Третина добровольців обирають професію оператора або пілота БпЛА

Цього року кошти на власну справу зможуть отримати батьки і діти учасників бойових дій

Мінімальне коригування графіка відключень світла на Львівщині 12 березня

Удар Росії по Дністровській ГАЕС у Чернівецькій області спричинив екологічну катастрофу

Скласти НМТ можна у 30 країнах світу. Перелік

У Львові судитимуть військовослужбовця ТЦК, який ударив чоловіка під час перевірки документів

Володимир Вовчко. Завтра прощання зі Захисником України у Львові

У Львові стартував новий набір учасниць проєкту « (Не) До краси»

Завідувачу ревматології у Львові загрожує тюрма за вимагання грошей у пацієнтки

Львівщина заробила понад 9 млн грн туристичного збору за один місяць

Як львівський е-квиток стримує здорожчання проїзду, а облік пільговиків знімає напругу в транспорті

Масштабна тривога в Україні докотилася до Львівщини

В Україні створюють власний «Залізний купол» для ППО

У Львові судитимуть адміністраторку хостелу за крадіжку 370 тисяч гривень

Визначено трьох суддів, які у Львові розглядатимуть кримінальну справу про вбивство Андрія Парубія

Сімка українців-мільярдерів у час війни. Оновлений рейтинг найбагатших людей світу 2026 року

Повернення з полону. Які пільги отримує звільнений військовослужбовець

На Львівщині завтра повітря прогріється до +20°C

Депутатці Львівської райради оголосили підозру

У США загадково зник топгенерал Пентагону, який знав усе про НЛО

На Стрийщині вогнеборці врятували церкву та цілу вулицю

Найхолодніше місце у Львові. 12 березня тут зафіксовано арктичну картину (відео)

Львівщина прощається з майором Романом Пелихом

Не станьте 29-м. У ЛМР застерігають не користуватися ліфтами під час графіків відключень

Тиждень обмежень на кордоні з Польщею. У Краківці перескеровуватимуть авто на інші смуги

Золота вода для ЗСУ. У Львові офіцера підозрюють у збитках на мільйон гривень

У Львові купують банк, який належить міжнародному гросмейстеру

ЗСУ знищили гігантський склад БК та ремонтну базу на Півдні

Дрони атакували один з найбільших перевалочних пунктів нафти на півдні РФ

Львів’янка Тамара Белан відсвяткувала 101-й день народження