Невідомі спалили табір ромів поблизу Львова, – ЗМІ

09:00 11 травня 2018 р.


Фото: hromadskeradio.org

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що вимагатиме від поліції розслідування нападу на табір ромів поблизу Львова,.

Про це повідомило сьогодні, 11 травня, «Громадське радіо», де також поінформували: «В управлінні Нацполіції Львівщини заявили, що не отримували заяву про напад на табір».

Уповноважений представник комітету захисту прав людини Михайло Кеньо розповів: «У селищі Рудне поблизу Львова невідомі спалили ромський табір. Інцидент стався ввечері 9 травня. Поселення кількох сімей знаходилося в індустріальній зоні поблизу прийому металу. На місці пожежі залишилися обвуглені дерев’яні каркаси наметів, металевий посуд, обпалені дитячі іграшки, одяг і навіть ікона. Нікого із мешканців табору на згарищі немає – хто утік посеред ночі після погрому, кого забрала швидка допомога». 

Правозахисник повідомив також: «Тут роми живуть постійно – і влітку, і взимку. Минулої осені їх так само, як і зараз, побили й підпалили табір – теж прийшли посеред ночі. Тоді нікого так і не затримали за побиття. Вчора як все відбувалося – ми в одному з таборів збирали дітей, аби навчити їх читати, а перед цим я заїхав сюди, щоб подивитись чи все гаразд. Побачив, що тут проблема – захворіла дитина, вони всі голодні. Я привіз їм продукти, гроші на ліки і, як виявилося згодом, як тільки я пішов – розпочався наліт.

Михайло Кеньо запевнив: Роми, які живуть у навколишніх таборах, не крадуть і не жебракують. Заробляють собі на хліб тим, що шукають метал, збирають обліпиху і копають хрін для того, аби потім здати. У поселенні жило до тридцяти людей – це декілька багатодітних родин. Тут жив Федя – у нього вісімнадцять дітей, він дуже важко і довго намагався зробити для них документи, вчора ті всі документи погоріли.

Правозахисник розповів також: «Найгірше попало Міші, у нього дев’ятеро дітей, його сильно побили і сина хворого на серце теж. Для Міші викликали швидку, але після огляду його відпустили. Казали знайомі, що бачили його у місті з перев’язаною головою. А діти хто де – їх бачили і на вокзалі, і на Левагдівці. Сюди повертатися вони точно не будуть, але де саме вони зараз – не відомо».

«Громадське радіо» повідомило також: «За словами очевидців, які з міркувань безпеки попросили не вказувати їхніх імен, наліт вчинили переодягнені в маски молодики спортивної статури. Їх було до тридцяти людей – переповідають події знайомі побитих ромів. З власних джерел «Громадському радіо» вдалося з’ясувати, що мешканців табору попереджали про напад за декілька днів до цього. Влаштувати погром мали на ще два табори».

«У навколишніх лісах живе декілька ромських таборів – із Мукачева, Ужгорода і села Середнє, що знаходиться між цими двома містами. Саме останні й зазнали нападу невідомих. Мешканці сусідніх таборів перелякані – бояться бодай щось розповідати, бо, кажуть, за це спалити табір можуть і їм. Кажуть лише, що вчора посеред ночі отримали дзвінок із попередженням бути обережними, адже сусідній табір розтрощили», – поінформувало також «Громадське радіо»

На кожне запитання мешканці відповідають: «Нас за це не спалять?».

Утім, попри острах розповідають: «Це в другій годині ночі сталося, люди спали, не встигли ні гроші, ні документи забрати. Нам же сказали – будьте обережні – Рудне хочуть підпалити і «Метро» (територія де стався погром, яка знаходиться поряд із супермаркетом. – «Громадське радіо»), і ще на дальньому участку».

«Громадське радіо» повідомило також: «Люди кажуть, роми із сусіднього табору могли випивати, але, за їхніми словами, це не причина палити їхнє житло. З’ясувати деталі погрому «Громадське радіо» намагалося у сільських радах селищ Рудне й Зимна Вода, втім, там жодної інформації про погром не надали. Не підтвердили його й в управлінні Нацполіції Львівської області, за словами речниці Нацполіції Світлани Добровольської, у зведеннях поліції інформації про цей підпал немає. Впродовж дня жодної інформації про цей інцидент не з’являлося й на офіційному сайті структури.

Проте, знайомі ромів кажуть, що ті викликали поліцію: «Борі, одному із потерпілих, сказали, що він може написати заяву, але він дуже боявся».

Згодом інформацію про підпал оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, яка також заявила: «Такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому».

«Громадське радіо» також розповіло: «Уповноважена скерувала запит до керівництва Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства за означеними фактами, а також гарантувати публічну безпеку і порядок у селище Рудне. 10 травня на «Гарячій лінії міста» повідомили, що у Львові ліквідували ромський табір, розташований на території парку Погулянка. Відповідно до оприлюдненої інформації, працівники Личаківської райадміністрації спільно із поліцією та управлінням безпеки міста «провели роз’яснювальну роботу» з ромами, після чого ті покинули цю територію».

«Про можливу причетність до інциденту поліції говорять і друзі потерпілих зі сусідніх областей. Де зараз перебувають потерпілі та що робитимуть далі без житла – невідомо. Наразі вони не виходять на контакт із знайомим й бояться повертатися у спалений табір», – поінформувало також «Громадське радіо» та оприлюднило фоторепортаж з Рудного.

DailyLviv.com

ППО збила майже 400 ворожих цілей, є влучання на 13 локаціях

Львівщина відбила нічну та ранкову атаку шахедів. Наслідки

Половина груп споживачів на Львівщині будуть до кінця доби зі світлом. Новий графік

Ворог завдав серйозних руйнувань енергетичній інфраструктурі в Одесі

Львівщина прощається з Героями Миколою Демиденком, Русланом Музичком, Михайлом Прихідьком, Дмитром Марченком та Ігорем Федунем

САП просить арештувати ексміністра енергетики Галущенка з заставою у 425 млн грн

Закінчена повітряна тривога у чотирьох районах Львівщини

Вибух у Львівському районі

Ворожий безпілотник курсом на Львів

Повітряну тривогу закінчили у чотирьох районах Львівщини

На Дніпропетровщині під ударом були 5 районів

В Одесі повітряну тривогу оголошували вночі шість разів

Крилаті ракети в напрямку Львова - Садовий

Ракетно-дронова атака по Україні. Куди летять на захід (доповнюється)

Повітряна тривога оголошена в усіх семи районах Львівщини. Ракети

Російські літаки запустили крилаті ракети по Україні

Повітряну тривогу на Стрийщині припинили

Громадянам Польщі рекомендують покинути Росію

Заховав на кордоні 10 iPhone останньої моделі

Повітряна тривога оголошена у Стрийському районі Львівщини

Зліт стратегічних літаків Росії фіксують спостерігачі

В Україні створена ескадрилья F-16, до якої входять українські, американські та нідерландські пілоти

За п'ять днів Україна досягла найбільших успіхів на полі бою за останні 2,5 роки - AFP

Стало відомо, хто і з якої зброї влучив у Shahed в небі над Львовом

Енергетики готуються до нової атаки росіян

Росія не може встояти проти спокуси останніми днями зимового холоду і хоче болісно вдарити по українцях - Зеленський

Опинився у пастці посеред ріки Стрий. ДСНСівці врятували замерзлого і знесиленого собаку

Ексочільника Міненерго Галущенка залишили під вартою

Графік відключення світла на Львівщині 17 лютого

Графіки відключень світла 17 лютого будуть запроваджені у всіх областях впродовж всієї доби

Півторагектарну територію за театром Заньковецької у Львові перетворять на майже парк

Пришвидшать виїзд зі Львова. На вулиці Стрийській збільшать «зелену хвилю» світлофорів

Михайло Прихідько зі Львова, Дмитро Марченко зі Сумської області, Ігор Федунь з Одещини. Завтра прощання

Що придбали у Львові для мистецького коледжу за майже пів мільйона гривень

У Львові закінчили масштабний ремонт Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку

З 1 березня за купівлю українських товарів Національний кешбек сягатиме до 15%

Пільгові кредити на придбання обладнання для автономного електроживлення житла

У січні армія рф запустила по Україні найбільшу кількість балістичних ракет

У Моршинську міську лікарню прибув інклюзивний автомобіль з Великої Британії

Де мешканець Львова сховав понад тисячу пачок цигарок