«Не можна бездумно всіх без розбору залучати до служби», – Міноборони (відео)

10:44 20 січня 2015 р.


Фото: Radiosvoboda.org


Відео: «Телеканал новин «24»

Керівник військового відомства Степан Полторак наголосив: «Не можна бездумно всіх без розбору залучати до служби – в першу чергу, відмобілізовувати необхідно всіх бажаючих, добровольців, людей із бойовим досвідом, тих, хто має відповідні військові спеціальності».

У прес-службі військового відомства повідомили вчора в публікації «Готовність до проведення четвертої черги часткової мобілізації обговорили під час наради у Міністерстві оборони України»:

«Сьогодні, 19 січня 2015 року, у Києві, під головуванням Міністра оборони України відбулася службова нарада з питань готовності до проведення четвертої черги часткової мобілізації. У нараді взяли участь представники профільних структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, офіцери Озброєння та Тилу ЗС України, командувачі видів та оперативних командувань, обласні військові комісари та інші посадові особи, які беруть безпосередню участь у проведенні та забезпеченні в Україні четвертої хвилі часткової мобілізації.

До участі у заході також залучалися представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, народні депутати. Відкриваючи нараду, перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак акцентував увагу присутніх на окремих недоліках, виявлених в ході проведення попередніх трьох хвиль часткової мобілізації у 2014 році, та зазначив, що ці недоліки не дали змоги повною мірою забезпечити якісне виконання поставлених завдань.

Це, зокрема, недостатній рівень підготовки особового складу та недосконала штатна структура військових комісаріатів, проблеми із налагодженням взаємодії між органами військового управління і органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, недостатня кількість матеріально-технічних засобів, озброєння, техніки для забезпечення мобілізації, окремі проблеми, пов’язані з обмеженою готовністю промисловості до роботи в умовах особливого періоду, а також низка інших проблем. Іван Руснак зазначив, що задля якісного проведення заходів часткової мобілізації необхідно в найкоротші терміни поліпшити ситуацію, налагодити взаємовідносини між суспільством та Збройними Силами.

– Це завдання сьогодні – не лише оборонного відомства і органів військового управління, а й усіх органів виконавчої влади, – підкреслив перший заступник Міністра оборони України, і додав, що підсумком проведеної наради має стати отримання кожним з її учасників вичерпних відповідей на запитання щодо того, як діяти на місцях та звідки брати відповідні матеріальні ресурси.

Під час заходу відбулося заслуховування керівників органів військового управління та структурних підрозділів Міністерства оборони та ЗС України щодо готовності до проведення часткової мобілізації. Зокрема, учасники обговорили питання пов’язані з готовністю військових комісаріатів, навчальних центрів, загальновійськових полігонів до прийому та підготовки військовозобов’язаних.

Також обговорювалися питання проведення медичного огляду, фінансового, правового та інформаційного забезпечення заходів часткової мобілізації, стану наявного ресурсу та готовності забезпечити потреби військ. Підсумовуючи результати наради, Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак наголосив на важливості порушених питань та поставив завдання керівникам органів військового управління у найкоротші терміни, до початку поставки і прийому мобілізаційних ресурсів, усунути наявні недоліки, особливо щодо тилового забезпечення.

Керівник оборонного відомства також звернув увагу військових комісарів на дотримання вимог чинного законодавства в ході призову мобілізаційних ресурсів під час мобілізації.

– Проведення зазначеного комплексу заходів дозволить нам якісно і вчасно провести заходи четвертої черги часткової мобілізації, – зазначив Міністр оборони України. Звертаючись до присутніх, генерал-полковник Степан Полторак підкреслив важливість виважених та рішучих дій кожної посадової особи навіть у найскладніших умовах.

– Закликаю вас до чіткої організації із забезпечення питань мобілізації! Ця робота має бути скоординованою та добре підготовленою, адже сьогодні ми всі на передовій, – наголосив Міністр.

– У вас непросте завдання, яке мусимо виконати грамотно й чітко. Адже, вірю, що у кожного є бажання працювати, є відповідний досвід роботи й відповідна база. Головне завдання для кожного із вас – якісний відбір кандидатів на службу. Не можна бездумно всіх без розбору залучати до служби – в першу чергу, відмобілізовувати необхідно всіх бажаючих, добровольців, людей із бойовим досвідом, тих, хто має відповідні військові спеціальності.

Також очільник відомства зазначив, що всі департаменти й управління переведені на посилений варіант несення служби.

– Наше найголовніше завдання – вчасно забезпечити відмобілізованих речовим майном, харчуванням, зброєю, організувати процес навчання, продумати всі кроки з організації цього процесу. Сподіваюсь, ви докладете необхідних зусиль для того, щоб процес мобілізації проходив злагоджено й чітко, – сказав у своєму зверненні до особового складу Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак».

Про це повідомляється на сайті прес-служби Міноборони. Натомість журналіст Дмитро Шурхало розповів у сьогоднішній публікації «Мобілізація: четверту хвилю обіцяють забезпечити якнайкраще»:

«Сьогодні, 20 січня, в Україні стартує четверта хвиля часткової мобілізації. За даними Генштабу, до лав Збройних Сил покличуть близько 50 тисяч військовозобов’язаних українських громадян. 

Військові запевняють, що мобілізовані отримають належне забезпечення та військову підготовку. У свою чергу, політики та експерти вважають, що для цього у військових тепер є належні можливості та ресурси, аби не повторювати минулорічних проблем. 

20 січня далеко не всі із тих, хто підлягає мобілізації, отримають повістки – процес відбуватиметься в три етапи упродовж кількох місяців. 

«Це ж не збирають просто людей на вулиці, а відбувається чіткий відбір по військових професіях», – запевняє «Радіо Свобода» екс-міністр оборони генерал Олександр Кузьмук.

Як запевняють у Міноборони, мобілізація відбуватиметься рівномірно по всіх регіонах України, однак не зачепить тих, хто виїхав з окупованих територій. За словами Олександра Кузьмука, цього разу військкомати підготовані до мобілізаційної роботи значно краще, ніж минулоріч. 

«І ще одне: ми маємо систему громадського контролю над виконанням заходів часткової мобілізації. І сьогодні вони не дадуть брехати чи недозабезпечувати», – наголошує Олександр Кузьмук.

Демобілізованим та відставникам запропонують стати інструкторами 

На відміну від літа минулого року, зараз Збройні Сили готові забезпечити мобілізованих усім необхідним, а також організувати їхню військову підготовку. Принаймні, у цьому народних депутатів запевняють військові. 

Ми проводили закрите засідання комітету – заслуховували заступника міністра оборони і начальника відповідного відділу генштабу. Вони нам довели, що спроможні прийняти і забезпечити усіх – повністю 50 тисяч осіб», – розповідає в інтерв’ю «Радіо Свобода» член парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Андрій Тетерук.

Тим бійцям, які вже набули бойовий досвід і тепер підлягають демобілізації, пропонуватимуть залишитися в Збройних Силах – аби вони поділилися навиками. Крім того, до підготовки мобілізованих також залучатимуть досвідчених військових відставників в якості інструкторів. Андрій Тетерук визнає, що «є певні проблеми із тим, що бракує кваліфікованих командирів середньої і молодшої ланки». 

Депутати із власною мобілізацією не поспішають 

Між тим, військовий психолог Андрій Козінчук наголошує на тому, що мобілізованим потрібна також психологічна підготовка. 

«Якщо ці люди у перші три хвилі мобілізації не увійшли – це означає, що вони були не готові чи якось уникали. Це така негативна сторона. А позитивна сторона в тому, що за час нашої боротьби підготована база фахівців, які зможуть адаптувати цей особовий склад набагато якісніше, ніж у травні минулого року. Бо тоді були патріоти, готові воювати, але вони були без бронежилетів, у жахливій формі, без належного взуття… І це також впливало на морально-психологічний стан», – розповів він «Радіо Свобода».

Психолог-волонтер Галина Циганенко, яка працює з пораненими, зазначає, що зараз у військового керівництва є розуміння необхідності психологічної підготовки мобілізованих до участі в бойових діях.  За словами голови комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергія Пашинського, готується законопроект, що передбачатиме службу в армії народних депутатів, які зараз не підлягають мобілізації. Однак відповідну законодавчу ініціативу в парламенті наразі не зареєстрували».

Про це повідомляється на сайті «Радіо Свобода».

Як інформував «Щоденний Львів», сьогодні, 20 січня, в Україні розпочинається перший етап мобілізації, який триватиме 90 днів.

dailylviv.com

Обдурене село заблокувало польсько-український кордон Медика-Шегині

Василь Брилінський, Юрій Бій, Михайло Новик. Львівщина попрощалася з чотирма захисниками

Голодомор - геноцид українців. Від Сталіна до Путіна

Остання пиятика подружжя у Шептицькому районі

Усі відстрочки від мобілізації, надані Мінекономіки і через «Дію», втрачають чинність 28 лютого 2025 року

Через падіння каміння з гори зазнав аварії потяг у Карпатах

Розпочалось блокування пункту пропуску «Медика-Шегині» (відео)

Американський мільйонер, який приховує подробиці свого життя, хоче купити «Північний потік — 2»

Загинув на місці. Від удару пішохода відкинуло на зустрічну смугу, де на нього наїхав легковик

Митники і прикордонники попереджають про блокування пункту пропуску Медика – Шегині

Віз в Україну 25 одиниць пристроїв різних торгових марок

194 бойових зіткнень. 67 авіаударів. 97 КАБ - Генштаб ЗСУ

У ЄС збільшився попит на автомобілі з гібридним джерелом живлення

На вокзалі у Львові зазвучав орган, труби якого поєднали з ракетними снарядами

Поділ України на три частини. В ГУР підтвердили розробку росією такого документа

Львів офіційно став Молодіжною столицею Європи-2025

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень 22 листопада

Троє дітей - без батька. Львів прощається з Михайлом Новиком

ДТП на перехресті Дорошенка-Бандери, трамваї № 1 і 2 у Львові змінили маршрути

50 ресторанів закривають і продають у центрі й середмісті Львова

Світовий банк спрямував понад $40 млрд на підтримку України

Куди забрали на зимівлю пару білих лебедів з парку «Озеро Левандівське» у Львові

Графік. 23 листопада на Львівщині вимикатимуть світло на 2-3 години

23 листопада світло вимикатимуть з 8:00 до 22:00

На ворога зі Львова долетять «галки» і «сойки»

Вночі у Самбірському районі в приватному будинку отруїлися чадним газом 6 осіб

Львів'янка Ксенія Савицька одержала 10 тисяч гривень у свій 103-й день народження

З 1 січня на Львівщині запрацює нова система МСЕК. Лікарів вибиратимуть за випадковим принципом

Україна обговорює зі США надання зброї, здатної збивати МБР

Рівень російської ядерної загрози - низький

Мінімум десять ракет буде, якщо це дослідницько-бойове використання - ГУР про МБР росії

Завтра погоду на Львівщині визначатиме вплив висотної улоговини

У трьох вузах викрили «схеми для ухилянтів»

Шахеди на Рівненщині. Рухаються в західному керунку

У парку «Знесіння» облаштують паркінг та доступний простір для людей з інвалідністю

Росіяни попередили про удар МБР по Яворівському полігоні

У Львові для ветеранів та захисників зробили безплатним відвідування 98 закладів культури

Летіла 15 хв. Росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою, ймовірно, «Кєдр» - ГУР

На Львівщині біля школи згоріла автівка, якою привезли на навчання дітей

З понеділка ремонтуватимуть вулицю Сяйво. Схема об'їзду