12:45 3 грудня 2014 р.
Фото: yak-prosto.com
У прес-службі міськради запевнили в середу «Щоденний Львів», що соціальні гарантії отримують 37,7 тисячі львів’ян з інвалідністю.
У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 3 грудня, «Щоденному Львову», що соціальні гарантії отримують понад 37 тисячі львів’ян з інвалідністю. У повідомленні також конкретизують:
«Щорічно 3 грудня громадськість відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який привертає увагу до проблем цієї категорії людей та необхідності їм всебічно допомагати. У Львові на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 37,7 тис. львів’ян з інвалідністю, що становить 5,1% населення міста.
Соціальний захист громадян з особливими потребами є одним з пріоритетних завдань соціальної політики будь-якого розвинутого суспільства. У місті Львові, попри задекларовані державою програми соціального захисту людей з особливими потребами, діють і місцеві програми. Виконувач обов’язків начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин розповів також:
«У нашому місті діють місцеві програми, які покликані підвищити адресність соціального захисту цих громадян, аби підвищити їх захищеність у суспільстві. Так, станом на сьогодні, у вигляді доплат, допомог, пільг, діє 6 системних напрямів соціальних гарантій людям з особливими потребами: щомісячна доплата інвалідам І групи від загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду; муніципальні субсидії; одноразова матеріальна допомога мешканцям м. Львова; одноразова допомога мешканцям м. Львова на виконання депутатських повноважень; пільги на оплату ЖКП для незрячих І, ІІ групи; а також систематичні виплати одноразових грошових допомог з нагоди державних, релігійних свят чи пам’ятних дат, згідно з розпорядженнями міського голови.
Окрім переліченого, у Львові є підтримка неурядових організацій людей з інвалідністю (соціально-культурні проекти, заходи, фінансова підтримка), а також співфінансування Львівського міського центру реабілітації «Джерело». Все це робиться силами міського бюджету».
Із державного бюджету є соціальні гарантії, які передбачені чинним законодавство для осіб з особливими потребами:
державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами;
заходи з реабілітації; пенсія по інвалідності або державна соціальна допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства;
пенсія по втраті годувальника (за наявності підстав);
компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля;
компенсація на транспортне обслуговування; санаторно-курортне лікування;
компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування;
компенсаційна виплата непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку;
компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги, громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
щомісячна грошова допомога на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу тощо.
Більше інформації про соціальний захист громадян з особливими потребами у Львові можна отримати в «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту. Графік прийому громадян проводиться: понеділок – з 13.00 до 19.00; з вівторка по четвер – з 08.00 до 19.00; в п’ятницю – з 09.00 до 14.00.
Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі «он-лайн» чи отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: http://www.social.lviv.ua.
Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:
Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.: 261-44-50;
Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.: 235-71-62;
Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.: 295-82-28;
Франківський (вул. Генерала Т. Чупринки, 85): тел.: 237-50-81 ;
Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.: 252-28-40;
Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.: 254-64-80.
Довідка
Сьогодні, за інформацією ООН, в світі налічується понад 1 млрд. людей з інвалідністю, що становить близько 15% від населення планети, 80% з них – особи працездатного віку. В Україні проживає близько 2,7 млн. громадян з інвалідністю, і це співвідношення постійно росте, оскільки останні десятиліття у світі зберігається тенденція старіння населення, відповідно росте число захворюваності, що призводить до інвалідності тощо.
У Львові ж на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 37,7 тис. львів’ян з інвалідністю, що становить 5,1% населення міста».