10:05 4 серпня 2015 р.
Фото: informing.ru
Спроба сфотографуватися там, де це небезпечно, завершилася смертю двох молодих людей.
«Львівська залізниця звертає увагу громади на кричущу проблему порушень правил перебування на об’єктах магістралі. Наразі правоохоронці разом із залізничниками з’ясовують обставини нещасного випадку. Однак варто зауважити, що від початку 2015 року лише на території Львівської залізниці такий інцидент вже четвертий – у трьох випадках постраждали діти до 16 років, у ще одному – вісімнадцятирічний юнак. На превеликий жаль, внаслідок цих інцидентів двоє осіб померли», – повідомили сьогодні, 4 серпня, в прес-центрі Львівської залізниці, де також застерігають:
«Львівська магістраль вкотре наголошує, що напруга у контактній мережі на залізниці подекуди становить 27,500 кВ. І травмуватись можна не лише торкнувшись контактних ліній, але й від електричної дуги, що утворюється між вагонами та лініями електропередач.
Надзвичайно небезпечним є захоплення дітей та підлітків фотографуванням на залізничних вагонах та цистернах, на мостах та інших штучних спорудах, перебування на яких суворо заборонено. Тому магістраль ще раз звертається до батьків із проханням слідкувати за своїми дітьми, пояснювати їм небезпеку таких необдуманих вчинків та навчати базових правил поводження на об’єктах залізниці.
Залізничники завжди готові відреагувати на звернення вчителів, дирекції навчальних закладів, відвідати навчальні класи та провести тематичні уроки з охорони безпеки життєдіяльності, розповісти дорослим і дітям про правила безпеки на залізниці. Якщо директори шкіл чи вчителі виявлять бажання запросити залізничників на таку розмову до школярів, просимо звертатися у службу охорони праці Львівської залізниці за телефоном 226-32-16 чи у службу кадрової та соціальної політики магістралі за телефоном 226-48-01. Тут допоможуть скласти графіки та визначитися з тематикою профілактичних бесід.
Згідно з правилами безпеки громадян на залізничному транспорті, пішоходам заборонено: на електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки; наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів; підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо. Будь ласка, будьте обережні! Бережіть життя!».