18:43 17 листопада 2015 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Американський військовослужбовець, який перебуває в зоні бойових дій, для особистої гігієни використовує вологі серветки.
Про це сьогодні, 17 листопада, під час дискусії на тему:
«Захист військових від холоду та створення їм побутового комфорту в польових умовах. Досвід НАТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив командир відділення, сержант Збройних сил США Девіс Ферріc (Davis Farris).
При цьому він додав, що підрозділ перебуває на завданні тиждень. А потім, після повернення на базу, солдати мають змогу скористатися душем.
- Але це можуть бути мобільні душові кабіни. І поки ми приймаємо душ, нас охороняють інші солдати, - каже Девіс Ферріc (Davis Farris).
Його товариш, сержант Збройних сил США Тарас Вінтоняк, додав, що дуже велике значення, навіть в холодну погоду, має особиста гігієна.
- Якщо є можливість, то треба міняти шкарпетки, білизну. Також треба багато пити води, як в спеку, тому що під час холоду організм втрачає багато вологи, - каже він.
А ось українські військовослужбовці перебувають в зоні АТО місяцями. Тому для них день, коли можна помитися, прирівнюється до свята.
Так стверджує офіцер Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковник Збройних сил України Володимир Скоростецький.
- Коли ти помився, виправ форму та білизну, ти почуваєш себе зовсім іншою людиною, каже він.
За словами професора кафедри управління повсякденної діяльності військ та тилового забезпечення Національної академії сухопутних військ, підполковника Збройних сил України Сергія Задерієнка, в українській армії на озброєнні є два види польових лазень – ДДА-66 та ДДА-3 (дезинфекційно-душовий автомобіль)
- Вони відрізняються тільки кількістю казанів, які гріють воду. Цю польову лазню можна розгорнути за годину. Там є намет для роздягання, для миття та для одягання. В наметі для миття є шість душових сіток і за годину влітку можуть помитися 48 осіб, а взимку – тільки 24. Тому що потрібно ще нагрівати намети, - каже він.
Митися щодня можуть тільки кухарі та танкісти. Всі інші – раз на тиждень.
- Командир визначає лазневий день, коли весь особовий склад, включаючи і тих, хто є на блок-постах, може помитися. Їх або пропускають першими, або для них тримають теплу воду, щоби вони помилися, - каже Володимир Скоростецький.
За його словами, лазня – це те, що військовослужбовці облаштовують найпершим.
- Під час відведення нашого озброєння були відведені танки з передових позицій. Вони облаштовували новий табір, я заїхав до них в гості, перше, що поставили танкісти – це лазню, - каже він.