Мешканці Підбірців поскаржилися міністру інфраструктури на рейдерство «Львівської залізниці»

16:51 27 лютого 2019 р.


Відео: Львівський прес-клуб

«Львівська залізниця» намагається через суд забрати землю вздовж колії у 15 мешканців села Підбірці. Вона вимагає в суді скасувати понад 50 державних актів на право власності на земельні ділянки цих громадян.

Про це сьогодні, 27 лютого, під час прес-конференції на тему: «ПАТ «Укрзалізниця» - проти законних власників земельних ділянок. Як селяни захищають свої права в судах? Які перспективи завершення цієї справи?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив юрист Ярослав Жукровський.

За словами мешканців села Підбірці, одного дня, в серпні минулого року, вони отримали судові позови від регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Мешканці зі здивуванням довідалися, що на землю, яка десятки років належала їхнім родинам, де стоять їхні будинки та росте їхня городина, претендує «Львівська залізниця». Точніше, залізниці не потрібна вся земля, а тільки по кілька метрів, аби сформувати захисну смугу біля колії. 

Селян обурило кілька речей. Щонайперше, що документи про власність на цю землю вони отримали давно і цілком законно, сплативши відповідні обов’язкові платежі до бюджету. А тепер залізниця, намагаючись  забрати в кожного з них по кілька метрів землі, вимагає від суду визнати недійсними акти володіння на всі ділянки, хоче стягнути з кожного по 3500 грн судових витрат і спонукає їх знову проходити процедуру приватизації своєї ж землі. Звісно, якщо суд визнає позовні вимоги «Львівської залізниці» законними. А по-друге, їх обурює те, що підприємство не звернулося до сільської ради та громади, не пояснило ситуацію, а відразу почало позиватися через суд.  

Житель села Підбірці, власник земельної ділянки Василь Пирожак успадкував землю від матері, яка приватизувала її 20 років тому. А будинок, в якому він проживає, побудовано ще перед Другою світовою війною. Так само і його сусідка, Марія Гаврисьо, успадкувала ділянку землі від своєї мами. Акт приватизації їм було видано 20 років тому. Володимир Савка мешкає у своїй хаті, на своїй землі понад сорок років і не розуміє, який стосунок до неї має «Львівська залізниця».

Жителька села Підбірці, власниця земельної ділянки Зиновія Гадух розповідає, що акт приватизації землі вона отримала 20 років тому. 

- Коли виготовляла акт приватизації, то ніхто нічого не говорив про межі з колією. Від моєї межі до колії – метрів 30, якщо не більше. Але залізниці цього мало. Мені сказали, що я маю віддати ще 0,9 сотих моєї землі. Але, щоб віддати тих 0,9 сотих, потрібно анулювати акт приватизації на всю ділянку та кадастровий номер. Для чого це робити? – не розуміє вона. 

За словами її односельчанки, Ольги Гришко, у 2016 році вона зверталася до сільської ради з проханням переробити державний акт з кадастровим номером, аби провести до хати газ. Тоді залізниця запрагла отримати свої 0,9 сотих землі. І мешканка Підбірців погодилася. 

- «Львівська залізниця» тоді надала мені всі документи з печатками, що справа вирішена. А минулого року вони подали на мене до суду. Скільки ще метрів землі я маю їм віддати? – обурюється Ольга Гришко. 

За словами юриста Ярослава Жукровського, вже відбулося майже десять судових засідань. 

- «Львівська залізниця» замість того, аби йти в сільську раду, до людей, спілкуватися, вирішувати це питання, пояснювати, погоджувати ці межі, вирішила таким відверто рекетирським методом забирати землю через суд, - вважає він.

За словами Ярослава Жукровського,  доказами в суді від «Львівської залізниці» є акти інвентаризації, які  повинні свідчити, що землі, які межують з коліями, належать їй. Але жодної проектної документації, яка би це підтверджувала, досі не виготовила та жодних звернень до сільської ради не робить. 

- Залізниця не обґрунтовує чітко свої вимоги. В жодній зі справ немає документу, де би було вказано, що ось є залізничне полотно і 15 метрів збоку – це землі залізниці. При цьому в жодному позові не обґрунтовано, чому пані Оля чи пан Василь мусять віддати зі своїх земель таку чи іншу частину ділянки. До речі, землі відводяться сільською радою. Але залізниця туди жодного разу не зверталася. До того ж, залізниця би мала пояснити, в чому порушені її права. Але її права не порушені. За ці роки залізниця не виставляла жодних претензій ані сільській раді, ані мешканцям. Тож це – безпідставні позови, - переконаний Ярослав Жукровський.

Юрист пропонує «Львівській залізниці» скористатися можливістю судового примирення, знайти порозуміння та припинити цькування мешканців. 

Власне, мешканці, до яких позивається підприємство, не заперечують і готові домовлятися. Але не розуміють, чому мусять впродовж останніх п’яти місяців двічі на місяць їздити до суду, чому з них хочуть стягнути кількатисячний судовий збір та покласти на них тягар, в тому числі – й фінансовий, за переоформлення актів на право власності на землю.

Сам Ярослав Жукровський повідомив, що мешканці Підбірців письмово звернуться до міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та до його заступника Віктора Довганя з проханням вплинути на державну структуру «Львівська залізниця» і змусити її цивілізованим способом впорядковувати земельні проблеми та дати людям спокій. 

dailylviv.com

У переддень Великодня в Україну повернеться 246 полонених, включаючи 46 поранених

СБУ закликає громадян дотримувати п'ять правил безпеки у Великдень

На освячення храму та відреставрованого іконостаса у Дрогобичі селян возитимуть безплатні автобуси

На митниці зупинили контрабандистів з кнопковими телефонами

Громадян України готуватимуть до національного спротиву у кожному регіоні

У Страсну п'ятницю в центрі Львова побилися чоловіки

Росія перекинула частину стратегічних бортів, які атакують Україну, на Далекий Схід

Кремль називає мирну угоду непростою темою

США вийдуть з перемовин з Росією та Україною, якщо не буде чітких ознак прогресу щодо мирної угоди

За норвезькі гроші у Львові відремонтують нічний притулок для людей без домівки

50 фіктивних працевлаштувань чоловіків в одному з центрів Міноборони - для ухилення від мобілізації

Понад 900 загиблих захисників повернули в Україну

Закінчена повітряна тривога у Львівській області у Страсну п'ятницю

Повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Синоптики радять на Великдень уночі до храму тепло вдягатися

У цистерні з олією виявили ухилянта, підвішеного на страхувальних ременях

У Львові у псевдоканторі у чоловіка вкрали $50 тис.

У Львові на ходу загорівся електроскутер

Європа може наблизити кінець війни, - Рубіо

У Львові помиють понад 400 павільйонів зупинок

Токсичну речовину виявили в дитячому харчуванні Nestle, завезеному на Львівщину

Двоє братів з Прикарпаття убили знайомого з Київщини за те, що просив вимкнути російську музику

У Львові вчаділи 31-річна жінка та її 5-річна дитина

РФ атакувала українські міста в Страсну п’ятницю. Заява Зеленського

У поліції розповіли про деталі слідства про замах на Юрія Макарова

За найгарніше фото заквітчаного Львова нагороджують відпочинком в готелі, вечерею в ресторані і не тільки. Старт конкурсу

У Шептицькому 14-річна дівчина застрягла в сітці огорожі

У Дрогобичі зіткнулися бус та мотоцикл

На Полтавщині рятувальники отруїлися після контакту з шахедом

Росіяни атакували Україну шахедами з чотирьох напрямків

Що заборонено святити на Великдень. Пояснення священника

У Сумах росіяни вдарили по цеху з виробництва пасок, загинув підприємець, який приїхав за продукцією

Арсен Лев, Андрій Кіяшко, Андрій Чобіт. Львівщина оплакує Героїв

Росіяни підірвали ракету у повітрі над Харковом

Україна та США підписали меморандум щодо угоди про копалини

Львівʼянка перемогла в номінації «Найкращий екокостюм» у конкурсі Miss Eco International

Температура повітря у Львові побила рекорд 69-річної давності

У Львові наведуть лад з продавцями повітряних кульок, гігантськими мультперсонажами та іншими вуличними розвагами

За один фотокадр у Польщі можуть позбавити волі на 30 днів

Четвертий Ту-95МС заряджають крилатими ракетами на авіабазі «Енгельс-2»