Мешканці Підбірців поскаржилися міністру інфраструктури на рейдерство «Львівської залізниці»

16:51 27 лютого 2019 р.


Відео: Львівський прес-клуб

«Львівська залізниця» намагається через суд забрати землю вздовж колії у 15 мешканців села Підбірці. Вона вимагає в суді скасувати понад 50 державних актів на право власності на земельні ділянки цих громадян.

Про це сьогодні, 27 лютого, під час прес-конференції на тему: «ПАТ «Укрзалізниця» - проти законних власників земельних ділянок. Як селяни захищають свої права в судах? Які перспективи завершення цієї справи?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив юрист Ярослав Жукровський.

За словами мешканців села Підбірці, одного дня, в серпні минулого року, вони отримали судові позови від регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Мешканці зі здивуванням довідалися, що на землю, яка десятки років належала їхнім родинам, де стоять їхні будинки та росте їхня городина, претендує «Львівська залізниця». Точніше, залізниці не потрібна вся земля, а тільки по кілька метрів, аби сформувати захисну смугу біля колії. 

Селян обурило кілька речей. Щонайперше, що документи про власність на цю землю вони отримали давно і цілком законно, сплативши відповідні обов’язкові платежі до бюджету. А тепер залізниця, намагаючись  забрати в кожного з них по кілька метрів землі, вимагає від суду визнати недійсними акти володіння на всі ділянки, хоче стягнути з кожного по 3500 грн судових витрат і спонукає їх знову проходити процедуру приватизації своєї ж землі. Звісно, якщо суд визнає позовні вимоги «Львівської залізниці» законними. А по-друге, їх обурює те, що підприємство не звернулося до сільської ради та громади, не пояснило ситуацію, а відразу почало позиватися через суд.  

Житель села Підбірці, власник земельної ділянки Василь Пирожак успадкував землю від матері, яка приватизувала її 20 років тому. А будинок, в якому він проживає, побудовано ще перед Другою світовою війною. Так само і його сусідка, Марія Гаврисьо, успадкувала ділянку землі від своєї мами. Акт приватизації їм було видано 20 років тому. Володимир Савка мешкає у своїй хаті, на своїй землі понад сорок років і не розуміє, який стосунок до неї має «Львівська залізниця».

Жителька села Підбірці, власниця земельної ділянки Зиновія Гадух розповідає, що акт приватизації землі вона отримала 20 років тому. 

- Коли виготовляла акт приватизації, то ніхто нічого не говорив про межі з колією. Від моєї межі до колії – метрів 30, якщо не більше. Але залізниці цього мало. Мені сказали, що я маю віддати ще 0,9 сотих моєї землі. Але, щоб віддати тих 0,9 сотих, потрібно анулювати акт приватизації на всю ділянку та кадастровий номер. Для чого це робити? – не розуміє вона. 

За словами її односельчанки, Ольги Гришко, у 2016 році вона зверталася до сільської ради з проханням переробити державний акт з кадастровим номером, аби провести до хати газ. Тоді залізниця запрагла отримати свої 0,9 сотих землі. І мешканка Підбірців погодилася. 

- «Львівська залізниця» тоді надала мені всі документи з печатками, що справа вирішена. А минулого року вони подали на мене до суду. Скільки ще метрів землі я маю їм віддати? – обурюється Ольга Гришко. 

За словами юриста Ярослава Жукровського, вже відбулося майже десять судових засідань. 

- «Львівська залізниця» замість того, аби йти в сільську раду, до людей, спілкуватися, вирішувати це питання, пояснювати, погоджувати ці межі, вирішила таким відверто рекетирським методом забирати землю через суд, - вважає він.

За словами Ярослава Жукровського,  доказами в суді від «Львівської залізниці» є акти інвентаризації, які  повинні свідчити, що землі, які межують з коліями, належать їй. Але жодної проектної документації, яка би це підтверджувала, досі не виготовила та жодних звернень до сільської ради не робить. 

- Залізниця не обґрунтовує чітко свої вимоги. В жодній зі справ немає документу, де би було вказано, що ось є залізничне полотно і 15 метрів збоку – це землі залізниці. При цьому в жодному позові не обґрунтовано, чому пані Оля чи пан Василь мусять віддати зі своїх земель таку чи іншу частину ділянки. До речі, землі відводяться сільською радою. Але залізниця туди жодного разу не зверталася. До того ж, залізниця би мала пояснити, в чому порушені її права. Але її права не порушені. За ці роки залізниця не виставляла жодних претензій ані сільській раді, ані мешканцям. Тож це – безпідставні позови, - переконаний Ярослав Жукровський.

Юрист пропонує «Львівській залізниці» скористатися можливістю судового примирення, знайти порозуміння та припинити цькування мешканців. 

Власне, мешканці, до яких позивається підприємство, не заперечують і готові домовлятися. Але не розуміють, чому мусять впродовж останніх п’яти місяців двічі на місяць їздити до суду, чому з них хочуть стягнути кількатисячний судовий збір та покласти на них тягар, в тому числі – й фінансовий, за переоформлення актів на право власності на землю.

Сам Ярослав Жукровський повідомив, що мешканці Підбірців письмово звернуться до міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та до його заступника Віктора Довганя з проханням вплинути на державну структуру «Львівська залізниця» і змусити її цивілізованим способом впорядковувати земельні проблеми та дати людям спокій. 

dailylviv.com

Українські підприємці сплатили у Польщі понад 5 мільярдів злотих податків

Білоруський сміттєвоз у Львові замінили на італійський

Закордонні підрозділи ДП «Документ» відновили видачу документів

Обмежити відвідування масових заходів. СБУ зробила п'ять застережень на Великдень

17 церков московського патріархату дотепер працює на Львівщині. Де найбільше

Уночі військові рф запустили чотири ЗРК С-300 і тринадцять ударних БпЛА

Кінець четвертої повітряної тривоги на Львівщині у Страсну п'ятницю

Учетверте сирени сповістили про повітряну тривогу на Львівщині у Страсну п'ятницю

Фінішувала третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Кабінет Міністрів оновив виплати військовослужбовцям

Просили 255 тисяч - продали за 15 млн. У Львові відбувся аукціон

На вулицях Миколайчука і Стрийській у Львові демонтують МАФи

Друга ракетна небезпека на Львівщині тривала пів години

Хто з чиновників отримає бронювання від мобілізації. Роз'яснення Міноборони

Нацбанк заборонив ломбардам приймати в заставу дрони та тепловізори

Друга повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Закінчилася перша повітряна тривога у Страсну п'ятницю на Львівщині

Надзвичайна пожежна небезпека на Львівщині

Повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Була в суцільних ямах. У Львові відремонтували шматок дороги

У Львові відбудеться фестиваль «Флюгери Львова». Програма

Пожежа у Берліні (відео)

Кубіва та Шлапака мвс рф оголосило в розшук

За ухилення від військової служби судитимуть трьох депутатів

Уперше на Сихові відбудеться фермерський ярмарок

Чехія не толеруватиме ухилянтів з України

Львів'янку зі скрипкою «Antonius Stradivarius» зупинили у Краківці

З якими хворобами мобілізовуватимуть. Перелік від Міноборони

У Львові іноземець погрожував бармену ножем, викрав виторг і втік

Британія та Україна розпочали переговори про 100-річне партнерство

Апітерапія. Лікування бджоловжалюванням у Львові

На Львівщині лікар допомагав ухилянтам уникнути мобілізації

Велика Британія переведе Львівщину в жовту зону, - Камерон у Львові (відео)

Міністр закордонних справ Великої Британії Камерон посадив у Львові робінію (відео)

Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ отримав підозру

Підроблену горілку продавав в інтернеті. На Львівщині судитимуть ділка

У Сколівських Бескидах заблукали туристи з Києва

Загроза обороні країни. Польща проти залізниці з України до Гданська

У Великодній понеділок громадський транспорт курсуватиме за розкладом «суботнього дня»