Мери міст Львівщини розповіли про сміттєвий пресінг і прийняли ультимативну заяву

15:00 31 березня 2017 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Місцеві громади, які відмовляються приймати львівське сміття та блокують його ввезення, роблять це тому, що львівська міська влада дотепер не надала жодної інформації про те, як довго вона буде возити сміття по області та, що вона робить для вирішення сміттєвої кризи.

Про це сьогодні, 31 березня, під час прес-конференції на тему: «Як вирішити сміттєву кризу у Львові? Публічна заява мерів міст Львівщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив міський голова Червонограда
Андрій Залівський.

- Ніхто не прийшов до громади і не відповів, як довго вони, тобто Львів, потребуватимуть допомоги та що робиться для вирішення проблеми. Громади не розуміють, як довго будуть тривати загальні розмови на тему «хтось, колись, десь там зробить». Вони хочуть почути, що робляться конкретні кроки – розробляється документація, коли збудується завод та інше, - каже він.

За словами міського голови Червонограда, вони вже прийняли від Львова понад 1300 тонн сміття. Зараз Львів платить 297 грн за тонну сміття, яку приймає їхнє місто.

- Нас змусили прийняти 600 тонн за протоколом комісії з надзвичайних ситуацій. Ми прийняли 1300. Ми пам’ятаємо, що коли в нас була критична ситуація, то Грибовичі тоді прийняли від нас 300 сміття. Тому ми не змогли відмовити. І ще минулого року в червні, коли сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, ми першими прийняли 300 тонн сміття як жест доброї волі, - розповідає Андрій Залівський.

Він нагадав, що представляє інтереси Червонограда, а не Львова. Тому й повинен працювати згідно з інтересами своєї громади.

- До нас ні разу не приїхав жоден чиновник зі Львівської міської ради і не поговорив з нашою громадою. Я своїм пояснюю. Але це – мої аргументи. А вони хочуть почути їхні. Наприклад, ми хочемо знати, чи мешканці Червонограда продукують у Львові сміття: скільки їх там вчиться, скільки лікується у лікарнях, скільки червоноградців купило житло у Львові, - підказує міський голова Червонограда своєму львівському колезі як побудувати розмову.

Він згадує, що свого часу Червоноград також мав проблеми з полігоном та вивезенням сміття. У дев’яностих роках там сталася така ж ситуація, що й зараз у Львові – ніхто не хотів приймати червоноградське сміття. Тоді було прийняте рішення про створення тимчасового сміттєзвалища в межах містах. Громада не погоджувалася, але вдалося дійти згоди. На тимчасовий полігон звозили сміття 12 років. А за цей час будували новий полігон в межах міста.

- У нас є полігон, побудований за сучасними стандартами та вимогами, з усіма необхідними екологічними захистами. Є лінія сортування сміття. У нас є вага, і ми проводимо повний облік. Є відеонагляд. І таким чином ми спіймали сміттєвоз зі Львова, який несанкціоновано вивантажив сміття. Вони підкупили сторожа і  той «забув» номери машини, - говорить Андрій Залівський. 

Зараз Червоноград готується до будівництва сміттєспалювального заводу.

- Наразі вже є наш місцевий співінвестор та співінвестор – польська фірма «Ековат». І перший транш до цього проекту надійде в червні цього року.  А завод запрацює через 25-30 місяців, - каже він.

Міський голова Червонограда не приховує, що гроші на вирішення сміттєвої  проблеми Червонограда він бере з львівської скарбниці.

- Львів нам зараз заплатить більше півмільйона гривень. І я за ці гроші куплю шредер для зменшення об’єму сміття, трактор та проведу рекультивацію полігону, - саме такі аргументи він наводить своїм виборцям, коли вони його звинувачують у тому, що він погоджується приймати львівське сміття.
Андрій Залівський нагадав, що під час Великодних свят у Львові будуть масові заходи. І буде багато сміття. А вивозити його немає куди.

- До 25 травня наше звалище не прийме жодної тонни. Воно закривається на рекультивацію, там треба провести відбір вторсировини та пересипати сміття, щоби не сталося обвалу, як це сталося в Грибовичах, - попередив мер Червонограда.

Його підтримує міський голова Борислава Ігор Яворський.

- Основна проблема, якою я мушу зараз займатися, це – вивезення сміття зі Львова. Мене змусили підписати протокол та прийняти 300 тонн сміття. Як тільки в Бориславі це почули, то люди пішли на крайні заходи. І вже тиждень ми маємо перекритий в’їзд на сміттєзвалище. У мене вже закінчилися аргументи, чому ми маємо приймати львівське сміття. Ми це вже робили двічі і прийняли загально 2400 тонн. І наш полігон також розташований у межах міста, - каже він.

Учора депутати Бориславської міської ради заборонили приймати відходи з інших міст, а також з Трускавця, до 1травня.

- Я все більше в очах мешканців міста виглядаю, як брехун та зрадник. Тому що попереднього разу я обіцяв, що це буде останній раз. Але це виявилося, що не останній раз. Зараз люди знову питають, коли Львів вирішить свої проблеми, - каже міський голова Борислава.

За його словами, до Дрогобича приїжджали Олег Березюк та Ірина Маруняк, які переконували-просили допомогти Львову.

А ось до Червонограда жоден чиновник зі Львова не приїхав. Приходили, хіба, листи від влади та перевізників з проханнями та листи-подяки, що прийняли сміття.

Андрій Залівський прогнозує, що з таким ставленням до громад львівська влада доможеться тільки того, що всі ради проголосують за відмову приймати сміття та будуть блокувати львівські сміттєвози.

Наразі, за його словами, лист-звернення від міських голів області вже підписали мери Нового Роздолу, Миколаєва, Дрогобича та Червонограда.  В цьому листі вони кажуть про самоусунення міської влади Львова від вирішення цього питання, вимагають почати діалог з громадами та показати реальний план дій з чіткими датами, щоби ті громади, які ще можуть допомогти, знали, скільки будуть від них вимагати допомоги.

Мери міст також стверджують, що жодного політичного чи іншого тиску вони не зазнають. Єдиний тиск, який вони відчувають, це тиск своїх громад, які не бажають більше приймати львівське сміття.


 

dailylviv.com

Центральну вулицю у Львові, яка три роки була закрита через вторгнення росії, відкрили

У шести медзакладах Львівщини розпочали роботу експертні комісії, які замінили МСЕК. Перелік

На Львівщині викрили посадовців міськраді на «відкатах» за постачання оргтехніки

На Львівщині дядько підрізав племінника

Грудень 2024 року став найгіршим для армії рф

Завтра на Львівщині збережеться тепла погода, подекуди можливий мокрий сніг

7 січня Львівщина проведе в останню путь Героя-добровольця Андрія Тибеля

Як Leatherman змінив світ інструментів: від ідеї до культового бренду

Уперше в історії український пілот F-16 знищив одразу шість російських крилатих ракет

Попри знеструмлення у двох областях, ситуація в енергосистемі поліпшилася - Укренерго

Стало відомо, яку кількість дітей торік на Львівщині розшукала поліція

Тривожна геополітична комбінація Путіна й Трампа загрожує ЄС – FT

У Карпатах зійшла лавина

Вже третій рік поспіль туристичний збір на Львівщині б'є рекорди

Львівські санкарі здобули бронзу Кубку світу

Біля Бродів не розминулися вантажівка з легковиком, є постраждалі

У Львові госпіталізували неповнолітнього пішохода

Данія змінила герб після претензій Трампа на Гренландію

Дмитро Дячок, Ігор Макаревич, Олександр Щетінін, Андрій Стахович. Львівщина хоронить Героїв

Візит спецпредставника Трампа до Києва відкладено

У Львові на Водохреще 42 рятувальники боролися з пожежею у гуртожитку

Нові форми фіскальних чеків - з першого дня весни

Вулицю Винниченка біля Львівських ОВА і облради відкрили для проїзду

Сильний вітер на Водохреще наробив шкоди у Трускавці

Величезні черги автівок на польсько-німецькому кордоні

13 медичних закладів на Львівщині працюватимуть замість МСЕК. Хто платитиме і скільки

Ігор Макаревич, Олександр Щетінін. 7 січня Львів попрощається зі захисниками

Врізався у відбійник і злетів в річку. Загинула 35-річна пасажирка.

Лисиці бігають Львовом. Науковці розпочали дослідження

На центральній площі у Львові від фасаду будинку відпала частина тиньку. Залучатимуть альпіністів

Рекордну кількість домашніх тварин щепили у Дублянах

Завтра на Львівщині буде до 12° тепла

У Львові біля цвинтаря понижують платформу на трамвайній зупинці

ЗCУ просуваються на Курщині

Російський командир наказав стратити українського полоненого - перехоплення ГУР

6 років за ґратами проведе пенсіонер з Львівщини за вихваляння країни-агресора

У Львові постане новий православний храмовий комплекс

Колаборація PUMA та Squid Game: модний вибух у світі спортивного одягу

На Львівщині зменшилася кількість хворих на грип та ГРВІ

Львів’янка виграла юніорський Кубок світу з фехтування на шпагах