10:30 22 квітня 2016 р.
Фото: ukrinform.com
В обласного управлінні Національної поліції нагадали: «Від початку року в Україні зареєстровано 279 терористичних актів».
У прес-службі Львівського обласного управління Національної поліції повідомили сьогодні, 22 квітня:
Шановні львів’яни та мешканці Львівської області ! У зв’язку з високим рівнем терористичної загрози в Україні, просимо Вас бути пильними та повідомляти у підрозділи поліції та служби безпеки України про осіб, поведінка чи зовнішній вигляд яких викликає підозру, а також про виявлені підозрілі предмети.
Від початку року в Україні зареєстровано 279 терористичних актів, а також 283 неправдивих повідомлення про замінування об’єктів. Часто при підготовці та здійсненні терористичних актів зловмисники використовують зброю, боєприпаси та вибухівку, незаконно вивезені із зони проведення антитерористичної операції.
Кілька правил, що допоможуть Вам та оточуючим не стати жертвами теракту та уникнути тілесних ушкоджень. У разі виявлення вибухонебезпечних пристроїв, а також отримання інформації про підготовку до скоєння злочину, його місце, час, про підозрілі предмети, які можуть становити небезпеку, необхідно: сповістити про це на оперативну лінію 102, повідомити аварійні чи спеціальні служби; не підходити та не торкатись небезпечних предметів; вжити усіх можливих заходів для гарантування особистої безпеки, рятування людей, надання потерпілим допомоги; вжити заходів щодо недопущення до небезпечної зони людей і транспорту, які не беруть участь у ліквідації наслідків, а також тварин.
До приїзду правоохоронців: в жодному разі не чіпайте знахідку; зафіксуйте час виявлення підозрілого предмета; зробіть так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки. Категорично забороняється: торкатись, підіймати, пересувати підозрілий предмет; порушувати цілісність упаковки; ударяти, смикати за дроти, натискати на кнопки та вимикачі, розбирати; самостійно розміновувати вибухові пристрої або переносити їх в інше місце; курити, користуватися електрозапальничками або іншими джерелами вогню; використовувати поблизу предмета засоби радіозв’язку, у тому числі мобільні телефони.
Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Як маскування для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, коробки, згортки, іграшки; поясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може становити небезпеку для життя;
Поліція Львівщини закликає Вас бути пильними. Про виявлених підозрілих осіб або підозрілі предмети негайно звертайтесь до найближчого відділу поліції або на оперативну лінію «102».