10:34 7 листопада 2015 р.
Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»
Начальник відділу пожежної безпеки обласного управління ДСНС Орест Галонько закликає: «Будьте вкрай обережними!».
«6 листопада заступник начальника управління державного нагляду та контролю – начальник відділу пожежної безпеки Львівського обласного управління ДСНС Орест Галонько взяв участь у програмі «Топ тема» на «Львів-ТБ», – повідомили в обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України, де також поінформували:
«Рятувальник розповів, що 90 відсотків із причин виникнення таких пожеж — це людський фактор. Пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для гасіння сухої рослинності необхідно залучати чималу кількість особового складу, аварійно-рятувальної техніки ДСНС України та витрачати велику кількість паливно-мастильних матеріалів.
Орест Галонько розповів також: «Часто горе-господарі при виконанні господарських робіт нехтують правилами поведінки з вогнем. Як наслідок, такі пожежі можуть викликати загоряння будівель, знищення ліній електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень тощо. Небезпечними є такі пожежі і для водіїв автотранспорту. Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод».
Представник ДСНС зазначив, що проблема полягає в тому, що внаслідок протиправних дій окремих громадян, виникає загроза перекидання полум’я із сухої трави на сусідні будівлі, лісові масиви, торфополя, можливе пошкодження ліній електропередач, газо- та нафтопроводів тощо.
Під час свого виступу Орест Галонько звернувся до мешканців області із застереженням: «Щоб запобігти біді та уникнути травмування і загибелі людей, слід дотримуватимуться основних правил пожежної безпеки: будьте вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем; не паліть та не розкладайте багаття поблизу лісових масивів; проїжджаючи в автомобілі поблизу сільгоспугідь, не викидайте з вікон недопалки та непогашені сірники; слідкуйте за тим, щоб діти не бавилися сірниками чи запальничками».