18:25 20 серпня 2015 р.
Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»
В області продовжують масово спалювати сухостій – за добу в її екосистемах ліквідовували 34 пожежі.
Упродовж минулої доби львівські рятувальники 34 рази виїжджали на ліквідацію пожеж в екосистемах. До прикладу, 19 серпня о 09:21 пожежа сухостою виникла поблизу міста Белз у Сокальському районі. Внаслідок займання вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 1 га. Горіння ліквідували о 18:27.
Своєю чергою, о 14:16 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території в селі Луги в Стрийському районі. На момент прибуття пожежно-рятувального підрозділу вогонь охопив суху траву окремими осередками на площі 1,5 га. Вогнеборці ліквідували пожежу о 16:02.
Натомість о 14:17 займання сухої трави виникло в селі Поруденко в Яворівському районі. Рятувальники ДПРЧ-23 міста Яворів ліквідували пожежу о 17:40. Вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 0,9 га.
20-25 серпня на Львівщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека (5 клас), крім Карпатського регіону. Цьому сприяє суха та спекотна погода.
Про це повідомили сьогодні, 20 серпня, в прес-службі Львівського обласного управління ДСНС, де також нагадали:
«Пам'ятайте, що під час пожежонебезпечного періоду, ліс закритий для відвідування. Відпочивати можна тільки на спеціально обладнаних майданчиках для відпочинку. Категорично заборонено розводити в лісових масивах багаття. Не кидайте недопалки де попало, слідкуйте за розвагами дітей, які можуть наробити великої біди, якщо отримають в руки сірники і запальнички.
Львівське обласне управління ДСНС занепокоєне стрімким ростом виникнення пожеж, пов’язаних із горінням сухої трави та сміття. Шановні мешканці Львова та області! Більшість таких пожеж виникає через людський фактор.
Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем – це може призвести до того, що через п’ять хвилин усе навколо палатиме. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій – рослини, дерева, стерню та смітники.
Наприклад, щоб упорядкувати прилеглу територію, деякі безвідповідальні господарі та садоводи навмисне підпалюють нескошену пересохлу від пекучого сонця траву та сміття. Дуже часто такі безглузді дії призводять до великомасштабних пожеж.
Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
Окрім того, коли горить суха трава у лісовій гірській зоні, то через відсутність під’їзних шляхів рятувальникам дуже нелегко своєчасно дістатися на місце загоряння. Ускладнює гасіння й відсутність поблизу пожежних вододжерел.
У населених пунктах таке ведення господарства теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору. Погіршена видимість на автошляхах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Побачивши лісову пожежу або горіння сухостою біля доріг, полів або лісосмуг, терміново повідомте диспетчеру ДСНС по телефону 101».