Львівська обласна рада закликала визнати зоною екологічного лиха Грибовицьке сміттєзвалище

19:38 7 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Депутати визнали роботу міської ради незадовільною .

«Територію Грибовицького сміттєзвалища хочуть оголосити зоною екологічного лиха. За відповідне рішення сьогодні, 7 червня, на сесії проголосували депутати Львівської обласної ради», – повідомили сьогодні, 7 червня, в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Зокрема, вони вирішили звернутись до Кабміну з проханням визнати територію Грибовицького сміттєзвалища та прилеглих сіл зоною екологічного лиха.  Також таку ініціативу підтримав і голова облдержадміністрації Олег Синютка, який зазначив: «Я вважаю, що депутати сьогодні прийняли дуже важливе рішення. Це дасть нам можливість залучити додаткові кошти для рекультивації сміттєзвалища. Адже після припинення вивозу сміття у Грибовичі ми не можемо залишити громадян, які там мешкають, наодинці із екологічною проблемою».

Окрім того, Олег Синютка повідомив, що фахівці облдержадміністрації напрацювали перелік земельних ділянок для розміщення полігону твердих побутових відходів та сміттєпереробного заводу. Вони відповідають санітарним нормам і цілком придатні для таких потреб.

Голова облдержадміністрації додав: «Ми вже передали пропозицію міській владі по цих ділянках. На сьогодні це території, які не використовуються і, здебільшого, забруднені промисловими виробництвами».

Натомість у прес-службі Львівської обласної ради повідомили сьогодні, 7 червня:

«У вівторок, 7 червня, на сесійному засіданні Львівської обласної ради заслухали звіт щодо виконання рішень ЛОР, які стосуються стану функціонування Львівського міського полігону твердих побутових відходів. Відтак обласні обранці, заслухавши інформацію Львівської облдержадміністрації, міської ради, Державної екологічної інспекції та епідслужби, ДСНС України у Львівській області, визнали незадовільною роботу Львівської міської ради у ситуації з Грибовицьким сміттєзвалищем і постановили звернутися до Кабінету Міністрів визнати територію Грибовицького сміттєзвалища та прилеглих сіл зоною екологічної лиха.

Також в проекті рішення йдеться про те, що депутати звертаються до Кабміну та Верховної Ради з проханням передбачити під час внесення змін до Держбюджету кошти в обсязі 60 мільйонів гривень для ліквідації аварійної ситуації, яка виникла на Львівському міському сміттєзвалищі, а також початку його рекультивації. За цей проект рішення проголосувало 69 депутатів.

Як зазначив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, найбільша проблема зараз – це саме сміттєзвалище, що з ним робити, друге – вивіз сміття з міста Львова і третє – знайти новий полігон для вивезення твердих побутових відходів. Відповідно, за рішенням сесії, Львівська ОДА має вжити невідкладних заходів для забезпечення можливості тимчасового розміщення ТПВ зі Львова на полігонах Львівщини, а також знайти та запропонувати земельні ділянки в області для вивезення ТВП зі Львова.

Водночас, Львівська міська рада має запропонувати механізми обґрунтованої компенсації населеним пунктам, громади яких дадуть згоду на тимчасове розміщення ТПВ зі Львова на місцевих полігонах. Також депутати рекомендували міській владі знайти можливість здійснити повну рекультивацію сміттєзвалища протягом 2016-2020 років. Окрім того, депутати підтримали пропозицію, щоб Львівська міська рада розглянула можливість придбати квартири для дітей загиблих рятувальників».

DailyLviv.com

Дронарі вразили 12 військових та інфраструктурних обʼєктів РФ на ТОТ України

На Львівщині чоловік через ревнощі вбив знайому

На Одещині росіяни знову вдарили по енергетичній інфраструктурі

Україна збільшила атаки на російську енергетичну інфраструктуру

Понад 75% зброї на фронті українського виробництва

Одеса залишилася без світла, води та тепла через російські обстріли

Дрони вдарили по НПЗ у Туапсе

В останній день року Львівщина прощається з Героями Романом Веретельником та Сергієм Кригулем

Найбільша громада на Львівщині не найуспішніша

Звільнили заступницю міністра енергетики, яка ще вранці давала брифінг

15 обдарованих учнів-інтелектуалів у Львові отримали по 30 тисяч гривень (фото)

Уряд відтермінував строки обов’язкового використання платіжних терміналів для ФОП 1-ї групи

ДТЕК роз'яснила ситуацію зі світлом у Києві на лівому і правому берегах Дніпра

Перелік обов’язкових щеплень у 2026 році. Комбіновані вакцини

Графіки відключень світла в останній день 2025 року

З 1 вересня 2026 року всі учні матимуть безплатні обіди

Проректорка з наукової роботи ЛНМУ імені Данила Галицького здобула диплом менеджерки

Нові правила харчування громадян, які прибувають до ТЦК та СП під час мобілізації

На вул. Стрийській у Львові напередодні Нового року з'явився новий світлофорний об’єкт. Як працюватиме

1 та 2 січня міські автобуси, трамваї та тролейбуси у Львові курсуватимуть за розкладом руху «вихідного дня»

Нові 193 об’єкти культурної спадщини національного значення на Львівщині (перелік)

У Львівському АТП-14631 виявили порушення

У Львові до Шевченківського гаю курсуватиме автобус на Водохрещу

Викладачка Львівської політехніки здобула премію Верховної Ради

На Львівщині судять трьох молодиків, які напали на учасників ансамблю «Гуцулія»

У новорічну ніч в Україні діятимуть звичні графіки відключень світла

Росіяни атакували два порти на Одещині

Останній день року на Львівщині буде з морозом, ожеледицею та хуртовиною

У Пустомитах потяг на смерть переїхав жінку

ЛМР через суд стягнула майже 70 млн з недобросовісних орендарів

У Львові розглядають апеляцію у справі про вбивство військовослужбовця

Поліція розшукує очевидців ДТП, внаслідок якої один водій загинув, а інший травмований

В Україні знизилося споживання електроенергії

82 одиниці снігоприбиральної техніки працювали вночі та зранку на вулицях Львова

Українські дронарі вразили місце пусків російських БпЛА у Донецькому аеропорту

На Львівщині у полі знайшли уламки дрона

У США розкритикували Трампа за реакцію на заяви РФ про дрони

У Зимній Воді на пішохідному переході збили киянина

ППО знешкодила одну балістичну ракету і 52 дрони, якими рф атакувала Україну

Уряд назвав терміни, коли усі школярі отримуватимуть безплатне харчування