12:57 14 березня 2017 р.
Сьогодні відбулось засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, де прийнято рішення повторно звернутись у всі державні інстанції щодо врегулювання ситуації з вивезенням та захороненням ТПВ м. Львова.
Про це інформує прес-служба ЛМР.
Зокрема, комісія рекомендувала скерувати повторні звернення Прем’єр-міністру України, голові ЛОДА, Міністерству охорони здоров’я України і Держспоживслужби. Як зазначив під час засідання Сергій Бабак, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури, станом на ранок у місті не вивезено 25% майданчиків, що, при підвищенні температури повітря, загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.
«У державі, починаючи від керівництва держави, всі знають, що більше 9 місяців не працює полігон, який був базовий для міста Львова і 4 районів області. Агломерація, яка налічує більше 1 млн людей, щодня продукує відходи, фізично не має куди їх вивозити. Замість того, щоб прийняти рішення, і на тих полігонах, які є в Україні, по одній машині приймати сміття, роблять все навпаки – штучно перекривають, зупиняють. Сьогодні 25% міста Львова є в дуже важкому стані щодо вивезення ТПВ. Сьогодні ми прийняли рішення повторно звернутись до уряду, до ЛОДА, до Міністерства охорони здоров’я, бо завтра це буде проблема, яку треба буде вирішувати складніше і важче. Мені здається, це є просто помста за тверду позицію міста Львова. Прикро, що такі речі відбуваються сьогодні», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
«Не вивезеними залишається 317 майданчиків, що становить 25% від загальної кількості майданчиків у Львові. Такий стан речей продовжується протягом трьох тижнів. Враховуючи потепління, подальша ситуація, якщо вона не буде вирішена з допомогою органів державної влади, обласних органів у частині надання допомоги щодо вивезення сміття, загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації в місті Львові. Коли розглядалось питання щодо вивезення сміття з м. Львова в січні, були підписані короткострокові договори на полігони. Ми ще у той час звертали увагу, що ми очікуємо на договори на рік. На той час були підписані договори на мінімальні ліміти, або на пару днів. Після того ми різними способами працювали і ситуацію вдавалось утримати під контролем. За останні 3 тижні, за словами перевізників, ми знову маємо проблеми з полігонами, які відмовляються приймати сміття, блокуються дороги. Ситуація стає критичною. Звертаюсь з пропозицією щодо звернення до органів обласної державної адміністрації, до органів влади щодо надання підтримки Львову у захороненні ТПВ», - зазначив Сергій Бабак.
«Достатньо критична ситуація складається на майданчиках, які знаходяться на території навчальних закладах. Це є школи, садочки, заклади охорони здоров'я. Не вивезення сміття також становить загрозу здоров’ю і мешканцям, і дітям», - наголосила Галина Слічна, директор департаменту гуманітарної політики ЛМР.