12:35 6 жовтня 2017 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У п’ятницю, 6 жовтня, на стадіоні «Арена Львів» триває другий день ІІІ Міжнародного екологічного форуму «Вода та Енергія».
Про це повідомили сьогодні, 6 жовтня, у Львівській міськраді, де також розповіли: «Французька компанія «Egis» презентувала на еко-форумі проект рекультивації полігону в селі Великі Грибовичі. Під час презентації представник компанії «Egis» розповів про поетапність реалізації проекту рекультивації полігону, виділив основні цілі на найближчі роки. Проектний менеджер компанії зазначив, що пріоритетом є очищення фільтратів і рекультивація безпосередньо східного зсуву полігону».
Проектний менеджер компанії «Egis» Крістофер Раунд зазначив: «Нам потрібно перепрофілювати ухили полігона, щоб отримати кут нахилу, що буде стабільним в довгостроковій перспективі та підходитиме для влаштування кінцевого шару покриття. Також нам необхідно у межах проекту рекультивації перепрофілювати кінцевий купол сміттєзвалища, щоб запобігти утворенню водойм і проникненню дощової води. Цього ми зможемо досягти, якщо забезпечимо належне поверхневе водовідведення».
Крістофер Раунд також повідомив: «Важливою складовою проекту реалізації рекультивації полігону у селі Великі Грибовичі є заходи для відведення фільтрату у підніжжя сміттєзвалища та забезпечення збору фільтрату в екрановий ставок для його зберігання до його очищення на або поза межами об’єкту. Також нам потрібно забезпечити правильне збирання і відведення звалищного газу з тіла сміттєзвалища та його утилізацію через спалювання. Ключовими питаннями в реалізації нашого проекту є заходи з охорони здоров’я, техніки безпеки, ескавації відходів, формування куполу над відходами та постійного очищення фільтрату».
Проектний менеджер компанії «Egis» також розповів: «Основний момент цього проекту – це метод нашої роботи. Труднощами є саме почерговість проведення робіт тому, що є певні зони зсуву, що може забезпечити нестабільність. Розробляючи цей проект, ми подумали про почерговість, щоб забезпечити надійність. Але цей полігон – це не одна суцільна зона. Тут є полігон, якому 60 років, де нижча частина – це стабільний шар відходів, який вже глибоко вкорінений і не несе ніякої нестабільності. Але є верхня частина – нові відходи, що є небезпечними, адже можлива загроза зсуву, а також постійне утворення газу. Цей газ утворюється у різних зонах полігону, його потрібно знищувати, а найбільш якісний газ, який формується у верхніх шарах, потрібно використовувати для формування енергії».
Крістофер Раунд також зазначив: «Для відведення звалищного газу потрібно провести зонування відповідно до віку відходів, провести моніторинг для перевірки об’ємів його утворення, а також необхідно оцінити потенціал генерування електроенергії від якісного звалищного газу. Як я вже зазначав, важливою є почерговість проекту. Ми поділили проект на певні стадії і фази».
Проектний менеджер компанії «Egis» також повідомив: «Перший етап – у межах проекту ЄБРР – є пріоритетним. На виконання цієї частини нам потрібно буде два-три роки. Йдеться про східний зсув полігону – найбільш видиму ділянку сміттєзвалища. Другий етап – всі інші ділянки Грибовицького полігону – потребуватиме чотири-шість років для реалізації. Насправді, ми розглядали різні варіанти проекту рекультивації, думали про різні варіанти очищення фільтратів. Зараз наша мета – це за один-два роки очистити і реалізувати частину проекту, що стосується очищення фільтратів».
У міськраді також нагадали: «17 березня 2017 року у Ратуші був підписаний меморандум порозуміння між Львівською міською радою та французькою компанією Egis. Компанія підготує комплексне дослідження та стратегію міста у сфері поводження з відходами. Французька компанія «Egis» визначена консультантом ЄБРР по підготовці проекту рекультивації полігону і будівництва заводу».
«21 липня Львівська міська рада та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали угоду про наміри щодо підготовки кредитного фінансування по проекту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у Львові, що включає фінансування вдосконалення системи збору і сортування відходів, першочергових заходів з рекультивації полігону в селі Великі Грибовичі та будівництва першої черги сміттєпереробного заводу. Загалом мова йде про суму 20 млн євро кредиту та грантові кошти», – поінформували також у міськраді.
«Egis» – міжнародна група, яка пропонує послуги інжинірингу, проектного структурування та експлуатації. У сфері інжинірингу та консалтингу діяльність компанії концентрується на секторах транспорту, міського розвитку, цивільного будівництва, промисловості, водопостачання та водовідведення, захисту навколишнього середовища та енергетики. Дослідження «Міська стратегія поводження з твердими побутовими відходами для Львова: техніко-економічне обґрунтування інтегрованої системи поводження з твердими побутовими відходами, включаючи збір відходів, переробку та утилізацію» міститиме такі складові: огляд існуючої системи поводження з твердими побутовими відходами; розробку стратегії поводження з твердими побутовими відходами та Генерального інвестиційного плану для Львова; підготовку попереднього проекту потужностей з збору, переробки та утилізації твердих побутових відходів (в тому числі – коригування існуючого проекту рекультивації сміттєзвалища в селі Грибовичі); фінансовий аналіз та аналіз закупівель щодо рішень з поводження з твердими побутовими відходами; оцінку екологічного та соціального впливу; підготовку тендерної документації», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.