І це не Венеція: львів’яни із вадами зору живуть в аварійній будівлі, яка потопає у воді

22:26 8 жовтня 2020 р.


Відео: Львівський пресклуб

«Плавучий» будинок і болото по кісточки замість доріжок. У Львові вимагають негайно відсилити жителів будинку № 11 на вулиці Торф’яній. Старий будинок не має фундаменту, і рясні львівські зливи можуть вже скоро зруйнувати житло.

Марія Сирота, яка донедавна мешкала у цій будівлі каже, що незрячі люди живуть тут в дуже поганих умовах:  

- Загальна кухня, туалет, на першому поверсі протікає і гниє підлога…  Ми намагаємось щось лагодити, але будинок є місцями аварійний, його як не укріплюй – він все одно просідає. Тут живуть мої добрі друзі, я сама прожила в цьому будинку багато років. Це було страшно, - розповіла вона під час пресконференції  «У Львові люди з вадами зору потребують допомоги» у Пресклубі, пише DailyLviv.

Експертка з питань інженерії та містобудування Алла Нижник, яка є кандидаткою в депутатки до Львівської міськради від ВО “Батьківщина”,  підтверджує, що побоювання людей за свою безпеку не є безпідставними:

- Частина будинку й справді в аварійному стані. Як інженер, я не бачу сенсу його ремонтувати. Будівля «протягне» щонайбільше 2-3 роки. А, може, й рік - при хорошому львівському дощі. Під час злив тут справжня повінь: будинок постійно «плаває». Треба терміново вирішувати питання про тимчасове відселення людей. Можливо, ділянка на Торф’яній, 11 стала би привабливою для інвестора, який збудував би тут новий сучасний будинок, а тимчасово відселених мешканців забезпечив житлом. Те, як незрячі люди живуть тут зараз, просто жахає.

Алла Нижник зауважила, що у Шевченківському районі міста компактно проживає велика кількість людей із вадами зору. Колись вони працювали на підприємстві УТОС і отримали житло поблизу. Нині й інші будинки, де проживають незрячі, також важко назвати комфортними.

Юрій Цізин, який мешкає в будинку на вулиці Масарика, 2, поскаржився на страшний холод в квартирах і вітер, який задуває крізь стіни.

- У кутових кімнатах взагалі неможливо перебувати від холоду. Будинок потребує негайного утеплення. А ми не можемо це зробити власними силами – тут проживають 20 людей з інвалідністю, серед яких 14 – повністю незрячі. Також є проблема із прибудинковою територією – у нас вода по кісточки стоїть після дощу. Людині з тростиною пройти тут складно.

Потребують допомоги також незрячі мешканці будинків на вулицях Хвильового, Грінченка, Чигиринського.

- Нам зробили ремонт до третього поверху – і все. А підвал протікає, вентиляції, мабуть, немає, бо у квартирах на нижніх поверхах постійно смердить. Прибудинкову територію також облаштували «шматками». А ще в нас є інформація, що впритул до нашого будинку прибудують багатоповерхівку. Це означає, що знесуть пожежну сходову клітку на нашому будинку. А оскільки ми не маємо балконів, то прилаштувались сушити там одяг. Або ж просто, хто не може вийти надвір, дихає там повітрям. Для когось це може видатись дивним і несуттєвим, але ми так живемо. Нам складно пристосовуватись до нових умов, – розповіла Мирослава Пушкар.

Її сусід, Григорій Голуб, зауважує, що ті дрібниці, на які не звертають уваги зрячі люди, стають справжнім випробуванням для незрячих:

- Наприклад, у нас немає орієнтирів, щоб потрапити до смітника. Просили доріжку – не роблять. Тротуари біля наших будинків теж в неналежному стані. До зупинки тролейбусу № 33 доводиться йти по перекошеній плитці. І дуже заважає гілля дерев на узбіччі. Якби ми їх бачили, то оминули б, але ж не можемо…

Під час пресконференції прозвучало багато нарікань на недосконалу інфраструктуру цієї території: на тротуар, яким люди ходять до церкви, ділянку пішохідної зону без бордюру, з якої незрячі мимоволі виходять на проїжджу частину, неналежно обладнані переходи, паркувальну зона, яка «з’їла» частину громадського простору…    

- Добре було би, якби перш, ніж будувати, у мерії чи Шевченківській райадміністрації запитали незрячих людей, як потрібно. Тим, хто ходить сам з тростиною, важко орієнтуватись у нашому районі, – каже Марія Сирота.  

Алла Нижник погоджується із нею:

- Щось наче і будують, частково ремонтують, але не враховують нюансів того, що тут компактно живуть незрячі люди. І найсумніше, що всі ці недоліки нескладно передбачити або усунути. Це коштує копійки, порівнянно із фонтанами, Пелчинським ставом, та іншими грандіозними проєктами. Біда в тому – що про цих людей не хочуть думати.
Експертка з містобудування вважає, що фахівці новообраної влади, які займуться цим питанням після 25 жовтня, могли би вже до лютого вирішити ці проблеми.  Щоправда, найгостріша проблема – «плавучий будинок» на Торф’яній, забере більше часу.

Ще однією найболючішою проблемою вона назвала відмову у фінансуванні УТОС на наступний рік.

- На початку року був окремий рядок в Держбюджеті на фінансування таких підприємств, але від квітня він «кудись подівся». Тепер кажуть, що бюджетного фінансування для УТОС вже не буде, а буде фінансування на конкурсній основі. Хто і як має проводити цей конкурс, як ці люди мають взагалі з кимось конкурувати, щоб отримати фінансування – цього центральна влада не розуміє взагалі.

Присутні на пресконфренції люди кажуть, що нині підприємство працює не на повну потужність, але для них його закриття стане сильним ударом.

- Для нас це не просто можливість працювати, а й почуватися потрібними, бути частиною суспільства. І якщо так трапиться, що його закриють, для незрячих людей це стане справжньою бідою, –підсумувала Марія Сирота.

dailylviv.com

З початку року ЗСУ знищили 102 танкові батальйони рф

Як каратимуть водіїв-порушників за проїзд на жовтий сигнал світлофора

На Львівщині залишилося лише 3 релігійні громади московського патріархату

Поліція встановлює обставини вибуху у квартирі в Шептицькому

Спортсменка зі Львівщини - бронзова призерка Кубку світу з таеквон-до

Цьогоріч група ділків-«благодійників» ввезла понад 500 автівок нібито для ЗСУ

У Сокалі затримали псевдомінера «під мухою»

Цьогоріч на Львівщині зафіксовано 96 випадків сказу у тварин

Шестеро загиблих, дев'ятеро поранених унаслідок удару рф по Запоріжжю

У Львові через сказ запроваджено двомісячні карантинні обмеження

РФ нагромаджує ракети для масованих ударів перед зимою

Біля Львова загинув водій фури, який перебігав дорогу до супермаркету

Прокляте місце. На вул. Промисловій упродовж години сталися дві потрійні ДТП

Львівський «Рух» повіз очко з Кривого Рогу

АРМА виявило перші активи фігурантів справ про зловживання у МСЕК. Перелік

Уже відомі перші результати президентських виборів у США

Цієї ночі ППО знешкодила усі ракети та дрони, які запускала рф по Україні

Десятеро Героїв навіки спочинуть на Львівщині

Заборонили пити пиво «Львівське Різдвяне», виготовлене 3 жовтня

Ревізія. У Київ прибув головний інспектор з моніторингу допомоги США Україні

Працівник автомийки у Львові сів за кермо чужого Volkswagen Touareg і втік

На вулиці Миколайчука у Львові зносять ринок «Світлиця»

Біля цирку у Львові зрізали десять дерев, які скалічили неправильним доглядом

Донеччанин Артур Каташ, уродженець Львівщини Андрій Фис, маріуполянин Дмитро Ушаков. Львів проводжає Героїв

Кому на Львівщині розподілили вакцину проти сказу

8 вулиць Львова 13 годин не матимуть водопостачання

Росія в Україні пошкодила 1714 об’єктів медзакладів і ще 227 зруйнувала вщент

Коли можуть призначити житлову субсидію при заборгованості зі сплати комунальних послуг

Виплата житлової субсидії за жовтень буде проведена в листопаді - Пенсійний фонд

Довгожителям - від ста і більше літ - у Львові дають щороку по 10 тисяч гривень

У Львові відбудеться Veterans Business Forum 2024

Мая Санду перемогла у виборах президента Молдови

Опубліковано перший проект так званої мирної угоди між Росією і Україною

На Львівщині продають право оренди на понад 63 га земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Кабмін оцінив масштаб зловживань при бронюванні від мобілізації

На Львівщині завтра вночі - до 7° морозу, вдень - до 10° тепла

Україна скоротила імпорт електроенергії до піврічного мінімуму

У жовтні львівські прикордонники 16 разів відмовилися взяти хабар

Судитимуть львів'янина, який майже на ₴1 млн обікрав вітчима

Львів стане першим містом, де запустять мережу 5G