13:27 7 вересня 2015 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Мешканців Самбірського району спитають, що саме загрожує їхній безпеці. Для цього в регіоні буде розповсюджено понад 10 тисяч анкет, де самбірчан запитають, чи є будь-які загрози їхній безпеці, чи стикалися вони з цим особисто, чи зверталися вони до правоохоронних органів та чи вирішена ця проблема.
Про це сьогодні, 7 вересня, під час прес-конференції на тему:
«Як самбірчани першими в Україні створять «Програму подолання загроз особистій безпеці», яку виконуватиме нова поліція та органи місцевого самоврядування. Презентація громадського інтерактивного сайту «Твоя безпечна Львівщина». Поширення досвіду на Україну», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник юридичного відділу Центру правових та політичних досліджень «СІМ», керівник проекту Олег Ільків.
- Питання можуть бути різного характеру. Десь, можливо, громаді треба поставити світлофор і цим проблема буде вирішена. Або в якомусь районі незрозуміло чому зріс рівень злочинності. І тоді ми будемо просити поліцію посилити патрулювання в цьому районі, - каже він.
За його словами, за результатами цього проекту будуть підготовлені рекомендації для створення громадської моделі безпеки у всій Україні. Причому – якісно і недорого.
Як повідомив експерт Центру правових та політичних досліджень "СІМ", доцент Львівського державного університету внутрішніх справ Руслан Тополевський, якщо раніше міліція сама давала оцінку своїй роботі на основі показників, то зараз її роботу оцінюватиме громада.
- Система пріоритетів існує в різних країнах, це традиційна схема роботи, коли на початку року визначаються пріоритети – чи це крадіжки велосипедів, чи це місця, де стоять банкомати: на що має звернути увагу міліція саме в цьому місті. І впродовж певного часу громада оцінює, чи впропалася поліція з цим, - каже він.
За його словами, саме громада буде визначати, чим саме буде займатися поліція саме в їхньому місті чи селищі.
Голова правління громадської організації «Агентство регіонального розвитку Самбірщини» Віталій Кімак каже, що мешканці Самбірщини також активно стежать за перетворенням міліції в поліцію.
- Коли почався цей експеримент і територія району була розділена на чотири зони, то група швидкого реагування найдовше їхала в найвіддаленішу точку 15 хвилин. Разом з тим, у кожній сільській раді є свої проблеми. Тому ми зараз проводимо анкетування, - каже Віталій Кімак.
За словами Олега Ільківа, всі розуміють, що для якісних реформ потрібні кошти. І саме тому проект-опитування буде завершений до закінчення року, щоби влада мала можливість внести вирішення потреб громад в бюджет наступного року.
Висловити свою думку мешканці Львівщини зможуть не тільки під час паперового анкетування, але й на сайті http://bezpeka.lviv.ua/