15:30 8 листопада 2017 р.
Фото: oblrada.lviv.ua
У середу, 8 листопада, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перебуваючи з робочим візитом на Сокальщині, оглянув територію реалізації транскордонного проекту «Єднає нас Буг» у межах «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».
Про це повідомили сьогодні, 8 листопада, в прес-службі Львівської обласної ради, де також розповіли: «Проект «Єднає нас Буг» передбачає утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів, які поєднають Україну, Польщу і Білорусь.
Партнером з українського боку є Сокальська районна рада, а розмір гранту ЄС становить один мільярд 285 060,25 євро.
Олександр Ганущин розповів: «Сьогодні відбулася робоча нарада з питань реалізації проекту «Єднає нас Буг», котрий Сокальська районна рада спільно з партнерами з Білорусі та Польщі буде реалізовувати упродовж 2018 -2019 років за кошти Євросоюзу. Ми сприймаємо Буг як водний об’єкт, що поєднує Львівщину з Європою. Реалізація цього та ще дев’ять інших проектів, котрі реалізуватимуться на Львівщині, це наша можливість довести Євросоюзу, що ми можемо працювати за їхніми процедурами і правилами. Оскільки все одно у нас перспектива така, що Україна буде у складі ЄС».
В облраді також поінформували: «На разі тривають роботи з впорядкування документації, відводиться земля для облаштування об’єктів інфраструктури: доїзди до річки Буг, велодоріжки, місця відпочинку тощо. У 2019 році проект планується завершити.
«Єднає нас Буг» – один із 10 проектів-переможців конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, що реалізовуватимуться за кошти Європейського Союзу на території Львівської областіу співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі. Загалом за залучені в Львівщину понад 6,5 млн. євро упродовж 2018-2020 років буде реалізовано інвестиційні заходи із збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе; природоохоронні проекти реалізують у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку. Кожен проект вимагає додаткових 10% співфінансування з джерел територій, на яких він реалізовується», – повідомили також у прес-службі Львівської обласної ради.