10:50 12 грудня 2014 р.
Фото: nikorupciji.org
Як повідомили в п’ятницю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції і стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, у Львові слід звертатись до «єдиних приймалень» районних відділів управління соціального захисту.
У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 12 грудня, «Щоденному Львову», що до управління соціального захисту міста звернулися за допомогою 1738 сімей з окупованих територій. У повідомленні також конкретизують:
«Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 505, яка набрала чинності з 7 жовтня 2014 року, передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, переміщеним особам, які обліковані органами соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням. Допомога виплачуватиметься по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше, ніж шість місяців.
Призначення та виплату цієї грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою рекомендованої форми. Фінансування витрат, пов'язаних з наданням щомісячної адресної допомоги, здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та за рахунок коштів, що надходять до державного бюджету у вигляді благодійної або міжнародної допомоги.
Виконувач обов’язків начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин розповів:
«За період дії урядової постанови №505 від 01.10.2014р. до відділів управління соціального захисту у Львові звернулось вже 1738 сімей. Грошова допомога є цільовою і призначена для покриття витрат на проживання сім'ї, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Вона надається у 2014 році для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) у розмірі 884 гривні на одну особу, для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу.
3агальна сума допомоги на сім'ю не може перевищувати 2400 гривень. Розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства. Слід зазначити, що до наших відділів соціального захисту активно звертаються громадяни, їх кількість стабільно росте».
Особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції і стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, у Львові слід звертатись до «єдиних приймалень» районних відділів управління соціального захисту. Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13.00 до 19.00; вівторок-четвер – з 8.00 до 19.00; п’ятниця – з 9.00 до 14.00.
Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі «он-лайн» та дізнатись більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: http://www.social.lviv.ua.
Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:
Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.: 261-44-50;
Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.: 235-71-62;
Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.: 295-82-28;
Франківський (вул. Генерала Т. Чупринки, 85): тел.: 237-50-81 ;
Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.: 252-28-40;
Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.: 254-64-80».