14:00 19 липня 2018 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
На позачерговій сесії ЛМР не підтримали ухвалу «Про затвердження проекту інвестиційного договору щодо інвестиційного проекту «Реконструкція трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору», проекту договору оренди та надання ТОВ «Лем Стейшн» в оренду об’єкта інвестування, будівель, споруд та їх частин на вулицях Вітовського, 57 та Братів Тимошенків, 4».
Про це повідомили в четвер, 19 липня, в прес-службі Львівської міськради. Директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич нагадала на позачерговій сесії: «В попередній каденції було прийнято положення про порядок здійснення інвестиційної діяльності на території Львова, згідно з яким управління зовнішньополітичних відносин та інвестицій має право виступати ініціатором оголошення інвестиційних конкурсів для створення об’єктів, які наповнюють життя нашого міста правильним соціальним змістом. Нами було успішно реалізовано декілька проекті, і на підставі цього положення, всі ці проекти носять не комерційний характер. Ми по праву можемо ними пишатися, зокрема, в результаті реалізації такого конкурсу було збудовано інвестором музей «Територія терору», а також успішно функціонує на Сихові школа «Еколенд».
Гелена Пайонкевич розповіла також: «Цей наш проект по перетворенню існуючого трамвайного депо розпочався приблизно рік тому. Проект був надзвичайно важким, передусім з технічної точки зору, оскільки це є будівлі та споруди трамвайного депо, які станом на сьогодні не використовуються і доволі давно на ці об’єкти не виготовлялася технічна документація. Нами було проведено величезний обсяг роботи. Було прийнято рішення сесії міської ради, зокрема вами тут, у цьому залі, про оголошення інвестиційного конкурсу, про затвердження умов інвестиційного конкурсу».
Директор юридичного департаменту ЛМР повідомила також: «Депутати також є учасниками комісії, яка приймала рішення. Проведений був конкурс, було оголошено переможця, його затверджено рішенням виконавчого комітету. Для того, щоб приступити до реалізації цього проекту, залишився останній крок – затвердити інвестиційний договір».
Гелена Пайонкевич розповіла також: «Стороною договору виступає наше комунальне підприємство. Умови договору є прописані доволі чітко. В такий спосіб, що можна контролювати виконання умов договору. Від імені сторони договору, я коротко хочу розповісти, що буде найближчим часом на території цього депо».
Директор юридичного департаменту ЛМР також запевнила: «Передусім на тій території буде розташований робочий простір, садова грядка, табір ІТ спеціалістів, фрілансерів інноваційних компаній. Також там буде розташований вільний простір, загальнодоступна та комунікаційна зона для проведення переговорів, інтерв’ю, зустрічей, дозвілля. Центр навчання та розвитку – освітній простір для дорослих дітей: майстерні, парковий простір. Також там будуть розташовані автомобільні та велосипедні майданчики для паркування згідно з детальним планом, який ви затвердили на сесії.
Внутрішня зона буде передбачати проведення як публічних, так і соціальних заходів, тобто це все є описано в умовах договору і виконання цих умов є обов’язковим».
Гелена Пайонкевич запевнила також: «Що ж отримує місто з цього проекту? Станом на сьогодні вартість об’єктів, які підлягають передачі за інвестиційним конкурсом, становить 40 мільйонів гривень. Інвестор планує вкласти на початковому етапі в зазначені об’єкти не менше, аніж 30 мільйонів гривень і орендна плата виключно за приміщення буде становити за 50 років близько 100 мільйонів гривень. Тобто це є кошти міського бюджету.
Директор юридичного департаменту ЛМР також стверджувала: «Інвестор буде сплачувати орендну плату за користування земельною ділянкою. Фактично найменша інвестиція, яку ми очікуємо, – це є не менше 130 мільйонів гривень. Це все прописано в умовах договору, в умовах договору оренди. І я зараз говорю від імені сторони договору, тобто від імені нашого комунального підприємства, яке ви визначили стороною цього договору».
Гелени Пайонкевич також стверджувала: «Якщо сесія міської ради проголосує за інвестиційний договір, договір оренди, то інвестор поставить свій підпис під цим договором і він буде означати н багато більше, ніж гарантійний лист, якого вимагали депутати міської ради. Я вкотре наголошую, що умови інвестиційного конкурсу, умови інвестиційного договору були публічно відкриті, і будь-які презентації можна було подивитися в управлінні зовнішньоекономічних відносин та інвестицій, де лежала відкрита повністю уся конкурсна документація в електронному чи паперовому вигляді».
Директор юридичного департаменту ЛМР запевнила також: «Усі члени конкурсної комісії мали повне право прийти та ознайомитися. Всі презентації були представлені на засіданні конкурсної комісії. Ми не голосуємо зараз за картинку, ми голосуємо зараз за обов’язки міської ради і за обов’язки інвестора, які чітко прописані. Цей договір не суперечить положенню про оренду майна територіальної громади, він не відповідає цьому положенню. Це є очевидним. Тому що інакше ми б не виносили його на сесію, а договір оренди є частиною інвестиційного договору».
Гелена Пайонкевич також наголосила: «Умови інвестиційного конкурсу не зміняться, оскільки він вже проведений. І, якщо депутати приймуть негативне рішення, вони тим самим суперечать чотирьом законним рішенням міської ради та року роботі інвесторів і посадовців».
Натомість міський голова Львова Андрій Садовий зауважив: «Немає у світі жодної угоди, яка була б гарантована на сто відсотків. Є таке поняття як довіра. Я достатньо добре знаю людей, які мають бажання реалізувати цей проект. Це ті люди, які мають позитивне реноме, якісне реноме. Я тим людям довіряю, тому що вони своєю працею показали, що вони зробили. Тому я буду голосувати «за».
Відтак, Андрій Садовий наполягав: «Ми зобов’язані підтримати цю ухвалу, тому що ми публічно провели інвестиційний конкурс, комісія прийняла рішення, сьогодні це є формальне голосування. Якщо рішення буде негативне, то це буде великий удар по іміджу і Львівської міської ради, і депутатів, тому що ми тоді будемо людьми, які не підтримуємо своє рішення, тому що ми публічно винесли це рішення на конкурс. Конкурс відбувся, він легітимний, і підписані всі угоди».
А після голосування міський голова Львова підсумував: «Я маю дуже великий жаль, що сьогодні частина депутатів не підтримала інвестиційний проект, в якому беруть участь відомі львів’яни, з точки зору реформування нашого депо і створення там інноваційного простору. Він там буде зроблений, ми це все дотягнемо до кінця. Але мені дуже прикро, що люди не розуміють, бо місто оголосило інвестиційний конкурс, люди подались, виграли, а зараз частина депутатів не проголосувала. Шкода».