Атака Авдіївки підтверджує, що Росія не відмовляється від первинних цілей війни проти України

20:40 14 жовтня 2023 р.

Росія продовжує розгортати війська і танки поблизу міста.

4 дні безперервних боїв за місто Авдіївка Донецької області не принесли бажаного результату росіянам. Про це повідомив Голос Америки з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW), пише Dailylviv.com.

Експерти свідчать, що російська атака на Авдіївку провалилася, а агенція Reuters цитує американських посадовців, які вважають дії Росії “новим наступом” та свідченням того, що Росія жодним чином не планує відмовлятися від первинних цілей своєї війни проти України.

Газета New York Times наголошує, що запеклі бої навколо Авдіївки є ознакою того, що Москва намагається відновити ініціативу у війні після того, як вона витратила місяці на захист від контрнаступу України на півдні.

Читайте також: Загинув у вересні біля Авдіївки: Львівщина попрощалася з Іваном Чижовичем

А видання CNN цитує аналітиків, які спочатку припускали, що дії Росії спрямовані на відволікання сил Києва від атак уздовж південної та східної лінії фронту, але зараз вважають атаку Авдіївки намаганням просуватися вперед та “переломити хід війни”.

Крім того, Кремль намагається максимально використати свої наступальні операції навколо Авдіївки для представлення цього у власних ЗМІ як "успішне перехоплення оперативної ініціативи в Україні", пише Інститут вивчення війни.

Пропагандистську інформацію російських джерел, втім спростовують геолокаційні кадри, опубліковані 12 і 13 жовтня. А президент України Володимир Зеленський заявив, що українські воїни знищили вже сотні одиниць броньованої техніки ворога.

“Російські джерела також опублікували суперечливі повідомлення про встановлення контролю над авдіївським коксохімічним заводом, але ISW не знайшов жодних доказів того, що російські сили контролюють завод на момент публікації”, – інформує Інститут вивчення війни.

Захоплення Авдіївки спростило б Росії шлях до сусідніх більших міст – Покровська і Костянтинівка, пише NYT.

Не зважаючи на відсутність прогресу, російські атаки завдають шкоди приблизно 1600 цивільним особам, які все ще живуть у охопленому боями місті, нагадує CNN. Росіяни безжально обстріляли місцеву лікарню з гарматної артилерії.

Цілодобові бомбардування наразі руйнують житлові будинки, лікарню, інші цивільні об'єкти. Росія продовжує розгортати війська і танки поблизу міста.

Джерела CNN – аналітики та офіційні особи – порівнюють Авдіївку з Маріуполем, припускаючи, що “навіть якщо потрапить в оточення, вона зможе протриматися проти російських військ кілька тижнів”.

Президент України Володимир Зеленський, публікуючи фото з Авдіївки, написав, що "саме українська сміливість і єдність визначають, як завершиться ця війна". Зеленський наголосив, що Україна тримає позиції у Авдіївці.

Як повідомляв Голос Америки, інтенсивні та безперервні бої поблизу Авдіївки, за словами голови міської військової адміністрації Віталія Барабаша не припиняються вже кілька діб, а обстріли тривають як по позиціях, так і в самому місті.

Нагадаємо, що 28 вересня Росія двома ракетами вдарила по коксохімічному заводу в Авдіївці.

А в квітні на передову в Авдіївку приїжджав президент України Володимир Зеленський.

Українські війська увійшли в Авдіївку ще 28 липня 2014 року. Це місто розташоване за 6 км від Донецька. 

DailyLviv.com

На Львівщині зменшили тривалість вимкнення електроенергії. Графік 25 січня

Неявку за повісткою у ТЦК не завжди карають адміністративною відповідальністю

У Львові горіла СТО з автомийкою

12 фотографів у Львові працювали впродовж фото-Day на підтримку комендатури «Шквал»

Через коротке замикання інвертора у Львова спалахнув багатоквартирний будинок

У Буковелі не вимикають світло за графіками і - шалені черги на витяги (відео)

Знешкоджено 87 ворожих БпЛА вночі

Автомобіль, яким керував іноземець, потрапив у ДТП на Львівщині. Пасажирка - у лікарні

Рухаючись заднім ходом, наїхав на пішохідку. ДТП у Новому Роздолі

Кому вимикатимуть електроенергію на Львівщині після 11 години. Графік 25 січня

Три випадки отруєння чадним газом на Львівщині

У Києві не мають опалення 1676 багатоповерхівок

Наступні вимкнення світла на Львівщині - після 16 години. Новий недільний графік 25 січня

Москва оновлює далекобійні ударні безпілотники

Перемовини в ОАЕ продовжать наступного тижня. Як бої та повітряні атаки

Єврокордон від Росії та Білорусі охоронятимуть роботи і дрони. Eastern Flank Deterrence Line

Як вимикатимуть світло у Львівській області у неділю. Ранковий графік 25 січня

У Києві розгорнули польові кухні

На Львівщині встановили рекорд України за сумою донатів

Ворог найбільше атакує на трьох напрямках

Суботній графік відключень на Львівщині 24 січня змінили пізно ввечері

Відновити втрачене посвідчення УБД. Рапорт командиру або звернення в ТЦК і СП

Без світла в Києві через екстрені відключення – більше як 800 тисяч абонентів

Статус УБД для іноземців. Не помилитися з транслітерацією

Проспект Свободи в неділю у Львові не перекриватимуть для автомобілів

Графік на 25 січня. Чотири групи споживачів Львівщини матимуть найтриваліші відключення - 7 годин

Сергій Горначов - 52 роки, Ростислав Хоміцький - 51 рік. Львівщина попрощалася з Воїнами

Пошкоджено понад 170 об’єктів. Енергетична інфраструктура, більше як 60 житлових будинків і 80 цивільних автомобілів

Вечірня тривалість вимкнення світла на Львівщині 24 січня

У Києві на Троєщині близько 600 будинків без усіх послуг

Львівський університет посів перше місце

Львівська політехніка сподівається, що Львівська міська рада відновить будівлю на вулиці Підвальній, 17

Бійка на автозаправці в Самборі

Скасовано частину денних вимкнень електроенергії на Львівщині

Попередження про туман та ожеледицю на Львівщині

10 груп споживачів електроенергії на Львівщині матимуть її до 14.30

Львівобленерго вшосте змінило графік відключення світла на суботу, 24 січня

У Шептицькому районі після нічної атаки запровадили окремий графік відключення світла

Комбінований удар по Україні вночі. Залучення літаків стратегічної авіації з ракетами Х-22/Х-32

Укренерго попередило про аварійні відключення світла в суботу