09:40 7 вересня 2015 р.
Фото: зі сторінки ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»
За сценарієм навчань, буде імітовано обвал сіркової шахти, спричинений вибухом газоповітряної суміші.
Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи з 21 по 25 вересня 2015 року у Львівській області проводяться спільні міжнародні польові навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру «Україна-2015». Починаючи з 2000 року, це вже п'ятнадцяті польові навчання, які проводяться Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи.
Загалом, у міжнародних навчаннях візьмуть участь більш ніж 1100 учасників із 30 країн-членів та держав-партнерів НАТО. Команди зі шести країн-членів та восьми держав-партнерів НАТО візьмуть участь у навчаннях, а також дев’яти країн надішлють своїх офіцерів для роботи в Штабі навчань.Також очікується близько 60 спостерігачів високого рівня із 21 країни світу.
Навчання «Україна -2015» дозволять країнам-членам і державам-партнерам НАТО на практиці відпрацювати механізми реагування на надзвичайні ситуації різного характеру та сприятимуть підвищенню злагодження дій рятувальних команд в умовах надзвичайних ситуацій. У ході навчань країни-члени і держави-партнери НАТО практикуватимуть процедури і можливості для того, щоб поліпшити здатність країни реагувати на катастрофу. Навчання також сприятимуть зміцненню державного потенціалу країни для ефективної координації заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха.
За сценарієм навчань, буде імітовано обвал сіркової шахти, спричинений вибухом газоповітряної суміші. Вибух буде генерувати сильні локалізовані сейсмічні хвилі, що спричинить велику кількість жертв і значні пошкодження критичної інфраструктури, у тому числі хімічні розливи та інцидент з радіаційними речовинами.
Навчання складатимуться з наступних етапів:
20-22 вересня – організація операцій на місці, прийом команд, церемонія відкриття та прес-конференція (21 вересня), підготовка учасників і командно-штабні навчання.
23 вересня – польові навчання на об'єктах.
24 вересня – відпрацювання практичних заходів щодо проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт в стислих часових рамках, наближених до реальних умов, прес-конференція та церемонія закриття.
Про це повідомили сьогодні, 7 вересня, в прес-службі Державної служби України з надзвичайних ситуацій.