11:30 25 серпня 2015 р.
Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації
Місце для проведення континентальної першості обирали більше півроку.
На Львівщині стартував чемпіонат Європи з ракетного моделювання. У змаганнях беруть участь 12 команд, які зосереджено клеять, шліфують та складають деталі ракетних копій.
Свою роботу називають мистецтвом. Моделі виготовляють зі склотканини, просоченої смолою. Аби виготовити експонат, потрібно кілька днів кропіткої роботи.
Одні із лідерів міжнародного форуму – команда Словаччини. Чоловіки кажуть, що володіють особливою технологією. Аби успішно виступити, моделювальникам слід упіймати сприятливі потоки повітря для своєї ракети.
Голова журі міжнародної федерації аеронавтики Герхард Вобікінг розповів, що місце для проведення континентальної першості обирали понад півроку. Адже воно має бути віддаленим щонайменше на півкілометра від населених пунктів, дерев та ліній електромереж.
Змагання триватимуть до середи. Вже наступного року Україна прийме світову першість із ракетомоделювання.
Про це повідомили сьогодні, 25 серпня, на «Телеканалі новин «24». Натомість в ууправлінні молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації розповіли у вівторок:
На Львівщині розпочався чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту
«21 серпня на центральній плащі стародавньої Жовкви урочистою церемонією розпочався чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту. Такі престижні офіційні змагання європейського рівня вперше проводяться в Україні.
Змагання, які триватимуть на спеціально облаштованому полі поблизу села Великий Дорошів Жовківського району Львівщини до 28 серпня, проводяться під егідою міністерства молоді та спорту України, федерації ракетомодельного спорту України за сприяння управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, Жовківської міської та районної влади.
Привітати команди 12 країн, серед яких збірні Болгарії, Білорусі, Італії, Швейцарії, Литви, Латвії, Словаччини, Польщі, Румунії, Естонії, США та України, прибули голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, голова журі чемпіонату Терхор Возекінг, перший віце-президент федерації ракетомодельного спорту України, керівник представництва Ноосфера Венчурс Юесей інкорпорейтейд Михайло Рябоконь, президент федерації ракетомодельного спорту України, головний тренер збірної України з ракетомодельного спорту. Ігор Волканов, начальник відділу аналітично-інформаційного забезпечення КБ «Південне» Олександр Логінов та ін.
Поблагословив усіх учасників на успіхи та перемоги синкел Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ – отець Михайло Ткачів. А вихованці Жовківського центру дитячої та юнацької творчості разом із рок-групою Юрія Клоца подарували спортсменам та організаторам змагань чудову концертну програму.
Недільного дня, коли Україна відзначала День Прапора, у Великому Дорошеві кращі авіамоделісти Європи (дорослі та юніори) змагалися в класах S6, S4, S3, S1. Змагання триватимуть щоденно з 8 до 18.30 години.
Для глядачів організовано цікаву розважальну програму, безкоштовні майстер-класи з конструювання ракет, різноманітні конкурси тощо. 25 та 26 серпня глядачі матимуть можливість спостерігати за дивовижним польотом планерів.
Трансфер зі Львова від готелю «Львів» та з центральної площі м.Жовкви - безкоштовний.
Програма змагань:
24 серпня, понеділок, 8:00-18:30.
Дорослі: S3, S1. Юніори: S6, S9.
Флайофф. Дорослі: S3. Юніори: S6, S9
24 серпня о 22:00 з нагоди Дня Незалежності України на Чемпіонаті відбудеться масовий запуск небесних ліхтариків!
25 серпня, вівторок
8:00-18:30. Дорослі: S9, S5. Юніори: S5, S4.
Флайофф. Дорослі: S9. Юніори: S4.
26 серпня, середа, 8:00-18:30.
Дорослі: S8E/P, S7. Юніори: S7, S8D.
Флайофф. Дорослі. Юніори: S8D.
27 серпня, четвер, 20:00. Церемонія закриття змагань.
Ракетомодельний спорт – це спортивно-технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також пілотуванні, якщо мова йде про радіокеровані моделі. Змагання можуть бути як особистими, так і командними, і проводяться на висоту і тривалість польоту та точність посадки. У класі моделей-копій оцінюється ступінь деталізації ракети і реалізм польоту.
Усі ракетомодельні змагання, в залежності від моделі ракет (S), поділяються на 10 різних категорій:
S1 – змагання між різними моделями ракет на максимальну висоту польоту;
S2 – змагання між різними моделями ракет на максимальну висоту польоту з визначеним навантаженням;
S3 – змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з парашутом;
S4 – змагання між різними моделями планерів з пришвидшувачем на тривалість польоту;
S5 – змагання між різними моделями-копіями ракет на висоту польоту;
S6 – змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту зі стрічкою;
S7 – змагання між різними моделями-копіями ракет на точність польоту;
S8 – змагання між різними моделями ракетних планерів на тривалість польоту;
S9 – змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з ротором;
S10 –змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з «м’яким крилом».
Про це повідомили сьогодні, 25 серпня, на сайті управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації.