Львів’янка Юлія Ткач-Остапчук стала чемпіоном світу невдовзі після «декретної відпустки»

17:00 22 вересня 2014 р.


Фото: xsport.ua

Наша землячка стверджує, що поборена нею росіянка дуже зраділа-Остапчук її успіху.

Львів’янка Юлія Ткач стверджувала в інтерв’ю журналістці Ірина Голінько: «Росіянка, поборена мною, дуже зраділа моїй перемозі на чемпіонаті світу».

Відтак наведемо інтерв’ю повністю:

«На чемпіонаті світу з боротьби, який нещодавно приймав Ташкент, приніс Україні бронзові медалі «вільника» Валерія Андрійцева (97 кг), класика Жана Беленюка (85 кг) та Ірини Харів (55 кг), а також чемпіонський титул Юлії Ткач (63 кг)

Юлія, яка лише декілька місяців тому повернулася у великий спорт після декретної відпустки, розповіла «Еспресо.TV» про дружбу з росіянкою, нові правила боротьби і своє блискуче повернення на килим.

– Вже звикли до прізвища Ткач чи й досі чекаєте, щоб вас викликали на килим як Юлію Остапчук?

– На килимі вже звикла. Адже це стресова ситуація і голова швидко метикує. А от у побуті подруги продовжують називати мене дівочим прізвищем. Навіть я сама, коли комусь телефоную, кажу: «Це Юля Остапчук».

- І як реагує чоловік на подібне?

– Він не ображається, адже – золота людина і все розуміє. Зараз він дуже гордий і радий, що я з його прізвищем виграла чемпіонат світу. Воно стало щасливим для мене. Чоловік, до речі, теж займався вільною боротьбою.

– Ви вперше на чемпіонаті світу виступали під прізвищем Ткач. Може, саме в цьому секрет перемоги?

– Я теж про це думала. Повернення з декретної відпустки виявилося просто блискучим. У моїй ваговій категорії не було явного лідера. Близько семи спортсменок мали однаковий рівень, які викладалися на всі сто, хотіли і могли перемогти. Але в  спорті, напевне, є частина фарту і Божої ласки. В той день усі зорі зійшлися на небі і допомогли мені перемогти.

– Тобто ви боролися в Ташкенті так, як і два роки тому?

– Можливо, після пологів у мене стало більше мотивації. Вага теж пішла вгору. Раніше я була конкретним «недовєском» у своїй категорії і ніяк не могла погладшати. А от на двох останніх зборах набрала кілограми, стала міцнішою, потужнішою жіночкою. Це, напевно, зіграло важливу роль. Та й вік, мабуть, теж має значення – я «доросла» до титулу чемпіонки світу.

– За час вашого декрету у боротьбі змінилися правила, вагові категорії. Вам вони більше імпонують?

– Моя вагова категорія не змінилася – 63 кг. Проте її покинула триразова олімпійська чемпіонка японка Каорі Ічо, яка виступала в Ташкенті у вазі 58 кг. Нові правила мені подобаються і  дуже підходять, адже я борець атакуючого стилю. Зараз за пасивність дають попередження – за 30 секунд треба провести результативну дію, інакше бал дадуть супернику. Стало цікавіше боротися, а сама боротьба додала у видовищності.

– Судячи з ваших результатів цього року – «бронза» чемпіонату Європи, дві медалі з міжнародних турнірів і «золото» чемпіонату світу, повертатися на килим після декретної відпустки було нескладно?

– О Боже, це дуже складний і тривалий процес, який вимагає бажання, багато зусиль, часу, терпіння. Без допомоги рідних і близьких – це просто нереально зробити – повернутися у великий спорт. Потрібно працювати в чотири рази більше, щоб набрати оптимальну форму за якомога короткий час. Завдяки сім’ї цей процес у мене пройшов гладко. Коли синочку Ярославу виповнився місяць, я почала поволі тренуватися. Зараз йому вже рік. Так зрадів, коли я повернулася додому. Не бачилися майже місяць – збори, потім чемпіонат світу. Хоча не можна так, але я пожертвувала дитиною заради самореалізації, досягнення високої мети в спорті. І ця жертва не є марною, за що я вдячна Богові. А з сином по інтернету ми можемо і по 5 разів на день спілкуватися.

– На кого схожий Ярослав?

– На чоловіка - маленька його ксерокопія. Але впертий такий, як і я. Хотіла, щоб дитина була схожа на чоловіка. Це йому дяка за те, що він завжди поруч і підтримує мене – на тренуваннях, у побуті і сімейному житті. Це мінімум, який я можу зробити для коханого. Дай Боже таких мінімумів ще мінімум п’ять.

– У першій сутичці чемпіонату світу ви боролися з росіянкою і перемога дісталася вам за нічийного рахунку - 2:2. Суперниця була такою непоступливою чи ви ще не ввійшли в ритм змагань?

– Ми добре знаємо одна одну і навіть товаришуємо. Перша сутичка на змаганнях такого рівня завжди дуже відповідальна, тяжка і напружена. Тому все так і склалося. Мабуть, це була найскладніша сутичка для мене на чемпіонаті світу-2014.

– Психологічно налаштовуючись на цю сутичку, брали до уваги, що Валерія Лазінская – росіянка?

– Ні, це вже політика. А під час змагань національність суперниці не має значення. Хочеться перемогти в усіх. Вона дуже раділа за мене, що я виграла чемпіонат світу. А я привітала її з «бронзою».

– До речі, а за кого під час цього поєдинку вболівав зал?

– Коли борюся на килимі, то не звертаю уваги на публіку. Настільки сконцентрована на тому, що є тільки я і суперниця, що не чую вболівальників. Коли перемогла, то публіка мені щиро аплодувала, мене всі вітали. Упередженого ставлення не було до мене.

– А підказок тренера теж не чуєте?

– Інколи чую. Він не сварить мене за це, бо все прекрасно розуміє. Ми професійні спортсмени і знаємо, що робити в тих чи інших ситуаціях.

– У фіналі вам протистояла багаторазова медалістка чемпіонатів світу американка Єлена Пірожкова. Ваш перший в житті фінал чемпіонату світу, ви виграєте 4:0, а потім пропускаєте небезпечну атаку за 40 секунд до фінального свистка. Не боялися, що ось так можете втратити «золото»?

– Коли у фіналі чемпіонату світу до закінчення сутички залишається хвилина, ти боїшся зробити навіть зайвий крок чи поворухнутися. Адже помилка може бути фатальною. Дуже страшно. Намагаєшся контролювати ситуацію, але в боротьбі можливе все. Я розуміла, що програла два бали, дивилася на табло і наказувала собі заспокоїтися і дотерпіти. А після гонгу не вірила своєму щастю і в те, що можу виграти чемпіонат світу. Мене заполонили бурхливі емоції.

– І ви застрибнули на тренера...

– Так, це в нас така традиція. Андрій Ігоревич Пістун – фанат своєї справи, вкладає в нас свою душу, найкращий тренер у світі і я його дуже люблю. Він дуже довго йшов до цієї миті – адже я перша серед його вихованок стала чемпіонкою світу в олімпійській ваговій категорії. Він був безмежно щасливий, і мені хотілося поділитися з ним своєї радістю і задушити в обіймах.

– Як думаєте, хто більше радів вашій перемозі – тренер чи сім’я?

– Всі однаково. Тренер для мене теж дуже рідний, адже тренує мене з 8-го класу. Він уже частина нашої родини.

– Чи буде тепер Ташкент вашим улюбленим містом?

– Спортсмени люблять ті країни і міста, де здобувають медалі. Тому Ташкент залишиться в моєму серці особливою згадкою, позитивним емоційним містом, яке мені завжди буде приємно згадувати. Але як туристка навряд чи приїду до столиці Узбекистану. Просто Ташкент – закрите місто, трішечки совдепівське, дуже своєрідне. Для подорожі оберу європейські країни.

– Азербайджан дуже активно переманює українських спортсменів, особливо борчинь. Мабуть, ви теж були чи й є в колі інтересів цієї країни?

– Я не хотіла б коментувати це.

– Яка країна і що саме повинна вам запропонувати, щоб ви змінили громадянство?

– Не знаю. Я щаслива, що стала чемпіонкою світу будучи українкою і прославила свою Батьківщину. Я люблю її за те, що тут народилася, тут мої батьки, чоловік і дитина; за те, що ношу форму збірної України, а під серцем у мене – герб України. Синьо-жовтий прапор, гімн – це дуже приємно, драйвово, класно – ці емоції передати просто неможливо! Змінювати громадянство не хотіла б, але в житті можуть скластися різні ситуації – не дай Бог, звісно. Я люблю впевненість і завагалася б переїхати в іншу країну.

– А як ви ставитеся до спільних зборів зі збірною Азербайджану напередодні важливих стартів – чемпіонатів Європи, світу і навіть Олімпійських ігор?

– Моя думка нічого не змінить, бо це вирішує керівництво. Говорячи про мою вагову категорію – 63 кг, то в Азербайджані немає моєї прямої конкурентки. Тому для мене ці збори не несуть негативу. А сильні спаринг-партнерки у них є. Дуже хотілося б поїхати на збори до США чи Японії, подивитися, як вони тренуються.

– Чи доводиться тепер українським спортсменам обговорювати зі своїми іноземними колегами політику частіше, ніж раніше?

– У Ташкенті до нас підходило дуже багато людей і запитували про ситуацію, що склалася в нашій країні, війну і чи не торкнулася вона нас особисто. Запитань було дуже багато. Політичною обстановкою в Україні цікавиться весь світ, і росіяни в тому числі – щоправда, хтось з насмішкою запитає, а хтось хоче знати, що відбувається насправді».

Це інтерв’ю опубліковано сьогодні, 22 вересня, на сайті телеканалу «Еспресо.TV».

dailylviv.com

У Дніпрі затримали підозрюваного у вчиненні теракту

Північнокорейські солдати зазнали перших втрат і помилково розстріляли кадирівців

Графік відключень електроенергії 15 грудня на Львівщині

На вулиці Підвальній у Львові чоловік потрапив під трамвай

15 грудня електроенергію вимикатимуть з 8 до 22 години

У Дублянах - ДТП, збиті світлофор та електроопора

29 львів’ян, які захищали Україну, посмертно нагородили «Почесним знаком Святого Юрія» (фото)

Вибух у центральному районі Дніпра. Один загиблий, є поранені

Трамп хоче, щоб європейські війська контролювали припинення вогню в Україні

Маршалок Сейму Республіки Польща підтвердила міському голові Львова мету боротьби України

В Україні вже складають чеські штурмові гвинтівки BREN-2

Ярий, командир сотні Білі демони, ушанований званням Героя України

Графік вимкнення електроенергії на Львівщині 14 грудня оновлено

У центрі Львова зруйнувалася стіна будинку, розпочали протиаварійні роботи

У Львові розпочинається чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок. Буде 10 гросмейстерів

З початку війни в Україні Росія здійснила близько 150 атак на території країн НАТО. Альянс закликав до змін

Наїхав на пішохода у передмісті Львівського району і залишив його помирати. Поліція розшукує водія і очевидців

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яку оголошували через загрозу аеробалістичного удару

Повітряна тривога. Злетів МіГ-31К з аеробалістичною ракетою

Лише два ударні безпілотники зі 132-х повернулись на росію

Україна втратила через російські обстріли за рік понад 10 ГВт генерації

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині