22:22 28 лютого 2018 р.
Фото: tsn.ua
Зубри потягнулись на Львівщині через голод до сіл, де вони об'їдають приватні обійстя.
У Національному парку «Сколівські бескиди» на Львівщині підростають п'ятеро маленьких зубренят – чотири самки й самець. Їм уже по півроку.
У сприятливу погоду стадо ховалося у лісі та в чагарниках. До будиночка лісників на підгодівлю підходять лише морозною та сніжною зимою.
Лісничий Михайло Фединець запевнив: «Ми їх підтримуємо соковитими кормами, комбікорм, капуста, буряк, сіно, солома».
Народились зубренята у Національному парку «Сколівські Бескиди» ще влітку, але зафільмувати зубренят стало можливим лише зараз, коли стадо у сильні морози та сніги приходить на підгодівлю.
На цій території зубри водилися ще у минулому столітті. А потім зникли. Через хвороби, брак їжі чи браконьєрів – достеменно невідомо. Лише вісім років тому у заповідник завезли 11 європейських бізонів з Німеччини, Австрії та Польщі. Тепер у стаді – 33 особини.
«Це їхня історична батьківщина. Тут водилися зубри. Якщо проаналізувати назви сіл – Зубриця. Місто Турка. Від слова Тур. Завдання першочергове – оновити кров. Щоб вони продовжували давати потомство», – розповіла еколог Інеса Шемелинець.
Не надто раді розмноженню зубрів хіба що у ближніх до заповідника селах. Тут люди нам розповіли, що непрохані гості навідуються до них доволі часто. Тим паче – зараз, у 18-градусний мороз. І мовляв, об'їдають кормові запаси призначенні для їхньої худоби.
Богдан Тупичак каже, тварин любить. Але нарікає: «Ці – дошкулять. Приходять мало не щодня. Шкоду роблять. Ну але що зробиш. То звірина. Мусимо терпіти. Вони щіпки погризли. Сіно все з’їли. В одного єгера з'їли цілий оберіг сіна».
У заповіднику кажуть, що нічого з цим вдіяти не можуть. Людям радять огороджувати двори і сінники, а ще потерпіти до весни – тоді зубри знову ховатимуться в лісі.
Про це повідомила сьогодні, 28 лютого, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1».