12:18 18 квітня 2014 р.
Фото: radiosvoboda.org
Про це заявив у п’ятницю представник так званої «Донецької народної республіки» Олександр Гнєзділов.
Проросійські сепаратисти в Донецьку кажуть, що не залишать будівлю облради попри вимоги влади Києва та нову міжнародну угоду щодо України. Представник сепаратистів заявив кореспонденту «ВВС», що влада Києва «незаконна», тож вони не підуть, доки ця влада не піде у відставку.
Представник самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олександр Гнєзділов заявив, що його група звільнить владну будівлю лише тоді, коли «незаконна», за його словами, влада Києва звільнить парламент і Адміністрацію президента. Інший лідер «протесту» в Донецьку заявив BBC, що сепаратисти не покинуть свої позиції, доки проєвропейські демонстранти на Майдані у Києві не згорнуть своє містечко.
Своєю чергою, заступник керівника так званого «Народного ополчення Донбасу» Сергій Циплаков заявив російській інформагенції «РИА «Новости», що його люди звільнять адмінбудівлі й складуть зброю лише в тому випадку, якщо київська влада звільнять їхніх прихильників і погодяться на референдум про визначення статусу регіонів. Дослівно ж він сказав: «Якщо випустять політв'язнів, припинять переслідування, якщо «Правий сектор» складе зброю й піде робота над зміною устрою України шляхом референдуму, то, звісно, будуть звільнятися адмінбудівлі й буде складена зброя».
При цьому Циплаков сумнівається, що влада в Києві припинять «переслідувати ополченців» і випустять їхніх арештованих «лідерів», як сумнівається й у тому, що складуть зброю »Правий сектор» і інші, як він каже, «терористичні організації».
Як відомо, напередодні, 17 квітня, представники Росії, України, Євросоюзу й США домовилися в Женеві, що незаконні військові угруповання в Україні повинні залишити заохоплені державні будівлі для деескалації ситуації в Україні.
Втім, протистояння на сході України триває. Там проросійськи налаштовані люди, багато з яких озброєні, а деякі є російськими диверсантами, займають офіційні будівлі. Наразі адмінбудівлі були захоплені не менш ніж у дев'яти містах на Сході України, серед них – Донецьк, Горлівка, Маріуполь, Краматорськ, Слов'янськ.