18:58 4 липня 2018 р.
Михайло Бондар та Олег Мусій не пропустили жодного пленарного засідання та засідання комітетів Верховної Ради. Інші депутати мають трохи нижчий відсоток відвідуваності.
Але загалом, якщо порівнювати з депутатським корпусом Верховної Ради, львівські депутати дисципліновані.
Про це сьогодні, 4 липня, під час прес-конференції на тему: «Як працюють в парламенті депутати-мажоритарники з Львівської області», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Тарас Радь.
Він нагадав, що закон вимагає від народних депутатів бути дисциплінованими та відвідувати пленарні засідання та засідання комітетів і брати участь у голосуванні. Натомість депутати часто нехтують своїми обов’язками та вимогами закону.
- Є два показники реєстрації. Це – електронна система «Рада» і письмова. З лютого до травня 2018 року відбулося 48 пленарних засідань, - каже аналітик.
Але загальну картину псують Тарас Батенко, Андрій Лопушанський та Володимир Парасюк.
- У цих депутатів є певні слабкі сторони. Тарас Батенко має хороший показник відвідуваності і пропустив лише три пленарних засідання за письмовою реєстрацією, але в нього дуже поганий показник відвідуваності у комітеті – він пропустив усі засідання комітету за цей період. Він пояснив, що це пов’язано з його зустрічами, які були заплановані завчасно. Але це не знімає з нього відповідальності, - вважає експерт.
Андрій Лопушанський був присутнім лише на 14 з 48 пленарних засідань. А Володимир Парасюк за цей час жодного разу не зареєструвався у електронній системі, але при цьому 37 разів мав письмову реєстрацію.
- Уточню, що саме на основі письмової реєстрації відбувається нарахування зарплати. Депутат може реєструватися письмово. А впродовж дня бути відсутнім на засіданні, - говорить Тарас Радь.
Також цікавим, на думку аналітика, є той факт, що депутат зареєструвався, але участі в голосуванні не брав. Хоча це є його прямим обов’язком.
- Ми питали депутатів, з чим це пов’язано. Частина пояснювала це тим, що в процесі засідання є дуже багато розглядів, різних правок, одне й те саме питання ставиться дуже багато разів на голосування. І депутати пояснюють, що в таких випадках вони вважають за непотрібне повторно брати участь у цих голосуваннях, - каже експерт.
За статистикою, впродовж восьмої сесії відбулося 1382 голосування. Тобто один депутат мав би 1382 рази натиснути на кнопку. Найкраще з цією функцією впорався Михайло Бондар.
- Брати Дубневичі пропустили лише одне засідання. Але їхній показних голосування становив 52 та 48 відсотків, відповідно. Тобто половину цих голосувань або ігнорують, або відсутні на засіданні. Ярослав Дубневич пояснив, що він не бере участі в повторних голосуваннях.
Експерт також нагадав, що з 12 депутатів-мажоритарників від Львівщини шестеро належать до більшості (п’ять входять до складу БПП та один – до «Народного фронту»). А шість депутатів перебуває в опозиції до коаліції.
- Якщо взяти Дмитра Добродомова, Олега Мусія чи Богдана Матківського, то їхня опозиційність суттєво відрізняється від опозиційності Ірини Подоляк чи Володимира Парасюка. Більшість з них виступають з критикою уряду та Президента, але вони між собою не координують свою діяльність. Але, якщо Ірина Подоляк координує свої дії в рамках фракції «Самопоміч», то Володимир Парасюк діє сам по собі, - констатує Тарас Радь.