За рік в Україні знесли 504 пам’ятники головному ідолу «совків», залишається ще понад 1700

23:14 8 грудня 2014 р.


Фото: прес-служба Українського інституту національної пам’яті

У прес-службі Українського інституту національної пам’яті повідомили також у понеділок, що «ленінопад» почав суттєво уповільнюватись цієї осені – у жовтні демонтували лише 33, а в листопаді 35».

За рік в Україні демонтували 504 пам’ятники творцю тоталітарної системи СРСР. За підрахунками ж Українського інституту національної пам’яті, на сьогодні в Україні залишається ще понад 1700 пам'ятників Леніну.

8 грудня минув рік після падіння пам’ятника Леніну у центрі Києва. Після цього масовий «ленінопад» розпочався по всій країні. Були знесені пам’ятники Леніну в усіх обласних центрах, окрім Запоріжжя, Донецька, Луганська і Сімферополя. Серед лідерів «ленінопаду» – Хмельницька та Вінницька області.

«На момент розпаду Радянського Союзу в Україні було понад 5 500 пам’ятників Леніну, а на зараз залишилося понад 1700, – розповідає співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд. – «Ленінопад» почав суттєво уповільнюватись цієї осені. Так, у жовтні демонтували лише 33, а в листопаді 35 пам'ятників Леніну».

За словами Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, пам'ятники епохи тоталітаризму рідко коли ліквідовують законним шляхом. «Здебільшого це стається стихійно, в революційний час. Так було у 1989-1990-ті у Східній Європі та в Західній Україні. Але тепер, гадаю, що «революційну ініціативу» має перехопити держава і довести справу позбавлення України решти тоталітарних пам’яток до завершення», – вважає історик.

Повідомляючи про це сьогодні, 8 грудня, в прес-службі Українського інституту національної пам’яті також нагадують:

«Ще 28 березня 2007 р. Президентом України видано указ «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» №250/2007 (надалі – Указ). Абзацом 7 п. 3 цього Указу обласні державні адміністрації зобов’язано вжити заходів щодо «демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій».

Зазначений Указ станом на сьогоднішній день є чинним. З огляду на це, положення Указу є обов’язковими до виконання на всій території України, в тому числі, обласними державними адміністраціями. Володимир Ленін підпадає під визначення осіб, причетних до організації та здійснення політичних репресій, пам’ятники яким мають бути демонтовані.

Довідково

Володимир Ленін (Ульянов), що протягом 1917-1923 рр. обіймав найвищі державні та партійні посади, спочатку у Радянській Росії, а потім у СРСР, не тільки теоретично обстоював можливість та необхідність застосування політичних репресій та терору стосовно окремих груп населення чи окремих осіб, але й як посадова особа приймав участь в ухваленні та підписував відповідні нормативні документи (декрети), які легітимізували та «узаконювали» застосування таких політичних репресій та терору органами державної влади (насамперед, ВЧК, судами та революційними трибуналами).

Він також як посадова особа віддавав посадовим особам інших органів державної влади вказівки щодо застосування такого терору та політичних репресій відносно конкретних груп населення або конкретних осіб шляхом, зокрема, взяття окремих осіб у заручники, обмеженнях громадянських прав цілих груп населення, арештів конкретних осіб або цілих груп населення та поміщення їх до концентраційних таборів, реквізиції майна (зокрема, хліба) у таких осіб або цілих груп населення. 

Крім того, як голова Ради народних комісарів та керівник ЦК РКП (б) Ленін відповідальний за створення каральних органів (ВЧК) для здійснення таких політичних репресій та терору, спираючись не на Конституцію та закон, а на вказівки вищого керівництва державних, а особливо, партійних органів, не будучи обмежені при цьому у своїй діяльності відповідними законодавчими рамками.

DailyLviv.com

Графік відключення світла на Львівщині 6 лютого

6 лютого графіки відключень будуть застосовувати в усіх регіонах впродовж всієї доби

Казали, що загинув 25 вересня 2022 року – у день свого народження. Сьогодні Назар Далецький повертається додому (відео)

Оштрафували у Львові за паркування на сніговій кучугурі. Водія, а не комунальників

Зеленський доручив місцевій владі підготувати плани захисту енергоінфраструктури до нового опалювального сезону

Львівщину на Олімпіаді в Італії представлять восьмеро спортсменів

У модернізованому ліцеї на Львівщині відкрили протирадіаційне укриття

З полону повертається Захисник зі Львівщини Іван Кучер

США та Росія домовилися відновити військовий діалог після переговорів щодо України

Російський безпілотник намагався пошкодити об’єкт критичної інфраструктури у Львівській громаді

Росатом розпочав будівництво АЕС в Угорщині, яка стане частиною ядерної загрози Європі

На що у Львові видали найбільше містобудівної документації

На Львівщині припинили повітряну тривогу, після збиття безпілотника

Мобільна вогнева група знищила ворожий безпілотник над Львовом

Андрій Бобеляк, Ігор Ховський. 6 лютого Львів попрощається із захисниками України

Суд забрав 2,5 га землі у газовиків і повернув ділянку громаді Львова

БпЛА над Львовом. У місті працює ППО - Козицький

На Львівщині патрульний поліціянт звільнив п'яного митника від відповідальності за ДТП

Двоє господарів у львівській громаді на 19 років приватизували дорогу і охоронну зону високовольтної електролінії

Повітряна тривога у Львівській області. БпЛА летить на Львів (доповнюється)

Отруєння чадним газом у Франківському районі Львова

Пенсійний фонд автоматично визначатиме право на пільги на комунальні послуги. Заяви потрібні у кількох випадках

З російського полону визволено 150 військових та 7 цивільних українців

Де у Львові пройти безплатний скринінг людям 40+. Адреси

У Львові молодик може сісти на 8 років за шопінг з чужою банківською картою

На Львівщині викрили сержанта, який за $15 000 обіцяв госпіталізацію здорового бійця

У львівській філармонії встановили перший в Україні підіймач на сцену та інноваційну систему для людей з порушенням слуху

Співвласник львівського університету, де СБУ викрила схему для ухилянтів, мітить у крісло судді Апеляційного суду

Розшукувану 13-річну дівчинку на Львівщині знайшли мертвою

У двох районах Львова зрізають аварійні дерева. Перелік адрес та де з'являться нові насадження

У Львові викрили «взуттєву» схему з використанням фіктивних ФОПів

Знеструмлені споживачі у чотирьох областях внаслідок бойових дій та обстрілів енергетичної інфраструктури

У п'ятницю Львівщину затягне туманом та присипле мокрим снігом

Делегації України, США та росії домовилися про обмін 314 полоненими, — Віткофф

Ворожі Starlink заблоковано, управління військами рф на багатьох ділянках лягло - Федоров

На Україну суне мокрий сніг та штормовий вітер

Фламінго долетіли до Астрахані. Уражено об’єкти на ядерному полігоні «Капустін Яр»

ЗСУ розгромили базу БпЛА Ахмату, РЛС С-400 та логістичний хаб у Макіївці

Будівлю Головної пошти у центрі Львова площею 11 тис. квадратів ЛОР готова прийняти у комунальну власність

У Львові жінка розбила лобове скло та вистрілила у авто групи оповіщення