Вибори на Львівщині відбуваються з високою активністю й під посиленою охороною, – «DW»

18:44 26 жовтня 2014 р.


Фото: Українська служба «Deutsche Welle»

Серед вимушених переселенців бажання голосувати виявили лише трохи більше тисячі.

На Львівщині традиційно очікують високу явку виборців. Утім, серед вимушених переселенців бажання голосувати виявили лише трохи більше тисячі осіб.

Національний гімн і молитва – так розпочали свою роботу практично усі 2000 дільниць Львівщини. Зранку активність була незначною через доволі прохолодну погоду та недільне богослужіння, але ближче до 13-ї години виборці суттєво активізувались.

На окремих дільницях спостерігачі навіть фіксують черги. Станом на 14 годину, за даними обласного осередку Комітету виборців України, своє право вибору вже реалізували трохи більше 25 відсотків виборців Львівщини.

Вибір зі зневірою та очікуваннями

На дільницях панує особлива зосередженість і пильність. Ці позачергові вибори львів'яни сприймають винятково серйозно, наголошують вони в коротких коментарях кореспонденту «Deutsche Welle». «Гадаю, це переломний момент для України, – каже 20-річний студент Артем на порозі однієї зі львівських дільниць. – У травні я йшов з більш піднесеним настроєм обирати президента, навіть святково, а нині роблю вибір з якоюсь апатією та зневірою».

Молодий чоловік зізнається, що не знайомився з програмами партій, але зі своїм вибором визначився давно. «Хоч депутата-мажоритарника вибиратиме уже безпосередньо у кабінці», – додав Артем.

Більшість опитаних кореспондентом «Deutsche Welle» львів’ян не приховували, що робитимуть свій «пропорційний» вибір, орієнтуючись на лідера партії, а одномандатного кандидата обиратимуть уже з огляду на те, хто з відомих політиків його підтримував. Серед співрозмовників «DW» були й ті, хто визначився з вибором уже в останню мить.

«Ще вчора я сумнівалась, за кого голосувати. Цей вибір доволі складний, утім я продовжую сподіватись, що в країні настануть зміни», – каже у коментарі кореспонденту «DW» медик Ольга Рак.

Жінка додає, що очікує від нового парламенту більшої активності у вирішенні соціально-економічних питань та посиленні обороноздатності країни. «Я хочу, щоб наших хлопців припинили відправляти на схід, щоб краще фінансували армію, дали нормальне забезпечення вчителям та медикам. Вважаю, що українці вже не дозволять новим парламентарям злочинно ставитися до свого народу», – запевняє співрозмовниця.

«Утім, – каже Рак, – люди розчаровані й уже перестали вірити політикам, звідси і ця розгубленість та невдоволення, яке можемо нині спостерігати на дільницях».

Переселенцям не до виборів

У регіоні також голосуватимуть вимушені переселенці. За даними відділу адміністрування держреєстру виборців Львівської ОДА, з майже семи тисяч зареєстрованих переміщених осіб в області змінили місце голосування лише трохи більше тисячі переселенців. Вони голосуватимуть винятково за політичні партії і не отримають бюлетеня по одномандатному округу.

«Традиційно виборці відтягували зміну місця голосування до останнього. Ще 23 жовтня через суд внесено у списки десь дві сотні осіб. Переселенці не надто активні, але треба врахувати, що більша частина з них – неповнолітні особи», – пояснив голова відділу адміністрування Федір Алєйніков. Утім, є приклади, коли переселенці на Львівщині не лише голосують, але й працюють у дільничних виборчих комісіях.

Порушення та непередбачуваність результату

Про грубі порушення виборчого законодавства спостерігачі від КВУ та громадянської мережі «Опора» ще не заявляли. Однак вони звернули увагу на наявну політичну агітацію, яку кандидати не прибрали з вулиць Львова навіть у день голосування. «Зокрема, йдеться про соціальні біг-борди, де використано гасла окремої політсили, причому без вихідних даних», – розповіла виконавчий директор львівського обласного осередку КВУ Соломія Саврук.

Спостерігачі від «Опори» фіксують агітацію на дільницях, видачу бюлетенів без паспорта громадянина України та виніс бюлетенів за межі дільниці. «Є й кумедні випадки, коли носії переносної виборчої скриньки забули усі бюлетені в будинку одного з виборців. Щоправда, виборець повернув бюлетені на дільницю», – розповів спостерігач від «Опори» Юрій Танасійчук.

За останніми соцопитуваннями, політичні симпатії львів'ян схиляються до «Блоку Петра Порошенка», «Самопомочі» львівського мера Андрія Садового та «Народного фронту». Прогнозована явка майже 80 відсотків.

Водночас експерти називають ці вибори особливо цікавими через свою непередбачуваність. «Люди продовжують обирати політичні партії з орієнтацією на лідера, хоча і є запити на нові обличчя, але за них виборець не завжди готовий голосувати. Спрогнозувати результат майже неможливо», – зазначила Саврук.

Під охороною

Станом на 13 годину правоохоронці отримали п’ять звернень про порушення на дільницях. Йдеться про незаконну агітацію та втрату гербової печатки, уточнила речниця управління УМВСУ у Львівській області Світлана Добровольська.

Загалом посилену охорону дільниць на Львівщині забезпечують майже три тисячі міліціонерів, до яких для охорони порядку приєднались ще понад тисячу добровольців.

Про це повідомляється в сьогоднішній публікації Галини Стадник нап сайті Української служби «Deutsche Welle».

DailyLviv.com

Закінчена повітряна тривога на Львівщині у ніч проти 27 грудня

У Києві багато вибухів

Зліт літака МіГ-31К ВПС рф

Тривожне Різдво на Львівщині. Ревуть сирени

Російські бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160 піднялися в повітря

Зеленський ще зберігає високий особистий авторитет президента попри втому від його команди

Чотири країни увійдуть у європейську лідерську групу в рамках НАТО

Найкращі люстри для дому: як обрати надійні та сучасні моделі в Україні від Line F

Чому дозволили на АЗС торгувати безрецептурними ліками

Ожеледь, сніг, пориви вітру. У Львові й області прогнозують погану погоду

Оновлене приймальне відділення відкрили у Львівському обласному перинатальному центрі

Як «Гаррі Поттер і філософський камінь» змінив дитячу літературу?

Графіки відключення світла запровадять 27 грудня

Як Львівщина відзначить день народження Степана Бандери

Вперше з асфальтом. На вул. Залізничній стелять нижній шар покриття

Різдво. У Львові - сніжить, працює снігоприбиральна техніка (відео)

Громадянин Румунії пішки йшов з України додому через кордон. Що трапилось

РФ обходить українську ППО завдяки Білорусі — Зеленський

56 000 справ про інвалідність ухвалили на Львівщині

У Криму ГУРівці спалили російські засоби ППО та інші «масні» цілі ворога

У неділю у Львові вдвадцяте відбудеться Хода звіздарів

Уперше за час незалежності на Львівщині з’явиться нове заповідне урочище старовікових дерев

Понад 80 людей застрягли у крісельному підіймачі на Львівщині. Триває рятувальна операція

Видав лісорубні квитки на знищення понад 3 тис. цінних порід дерев

У грудні РФ залучила до війни з Україною найманців з 25 країн - ГУР

РФ вдарила ракетою по Умані, є постраждалі діти

На Львівщині одна з лікарень отримала 100 доз вакцини від сказу

СБУ затримала «на гарячому» кілера фсб, який намагався вбити офіцера ГУР

П’ять областей України залишились без світла

Російські БпЛА вдарили по інфраструктурі Львівської залізниці

Уранці побив матір, а ввечері – тещу

Росія упродовж ночі та зранку здійснює атаки на енергетичну інфраструктуру Волині

На Різдво на Львівщині ледь не згорів будинок

Біля Зимної Води чоловік лежав на дорозі. Його переїхала автівка

Михайло Котюх, Іван Сокальчук, Володимир Олексин. Прощання

Зеленський анонсував зустріч з Трампом

Зі США депортують 27 українців, які потрапили до списку найгірших злочинців-іноземців

Одеса знову зазнала російської атаки

У сусідніх зі Львівщиною областях ворожі безпілотники

Перші «Калібри» увійшли в повітряний простір України