15:51 9 листопада 2015 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Будь-який кандидат, який пройшов до місцевої ради, представляє всю громаду регіону і є відповідальним перед усіма. Виборцям, які через новий закон раптом залишилися без представника, не варто хвилюватися. Вони можуть звертатися до будь-кого в обласній чи міській раді. А депутат зобов’язаний реагувати на звернення.
Про це сьогодні, 9 листопада, під час засідання на тему: «Як будуть представлені інтереси територіальних громад Львівщини в новообраній Львівській облраді?», що відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила кандидат політичних наук, керівник західноукраїнського представництва МФ «Відродження» Оксана Дащаківська.
- Будь-який кандидат, який працює в облраді, представляє всіх громадян, які мешкають у цій області, а не в конкретному окрузі. Виборці мають право звертатися до будь-якого депутата, - каже вона.
За її словами, така ситуація не нова, раніше вже були округи без депутатів.
- Тоді партії якось розподіляли між собою депутатів за округами, щоби було більш персоніфіковане звернення, - каже експерт.
На її думку, партії і зараз можуть вдатися до такого інструменту. Але виборців це не має хвилювати – звертатися можна до будь-якого депутата.
- Ми аналізували, з якими питанням звертаються виборці до депутатів. Це, переважно, прохання надати матеріальну допомогу, - каже вона.
За словами Оксани Дащаківської, такі звернення не мають ніякого стосунку до органів місцевого самоврядування.
- Обласна рада повинна займатися стратегією області. Не лише міста Львова, але й районів, сіл та селищ. Не щоби тільки мешканці Львова почувалися комфортно, щоби ми не говорили, що у нас є депресивні райони, - каже вона.
Результати виборів для неї не є несподіваними.
- Мені здається. що цей закон був більш зрозумілим партійним функціонерам, які могли побудувати вибори, їм було дуже зручно прогнозувати свої результати і планувати роботу по округах в рамках цього виборчого закону, - вважає Оксана Дащаківська.
На її думку, помилки та досягнення місцевих виборів будуть використані під час наступних, парламентських, виборів.
- Кожні вибори є початком наступним. І ці вибори вже відбулися. Тож цей закон буде використаний для позачергових парламентських виборів. Ці вибори достатньо чітко показали, які інструменти працюють, які – не працюють, що робити для того, щоби виграти вибори на певному рівні, - каже вона.
Нагадаємо, що начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Федір Адєйніков оприлюднив дані, що у Львівській області на виборах до Львівської обласної ради було 84 територіальних виборчих округи. Згідно з результатами голосування, у 22 округах не буде представників в облраді, 13 – матимуть по два депутати, решта – по одному. Не буде жодного представника в ЛОР від Мостиського та Старосамбірського районів.