12:53 16 вересня 2014 р.
Фото: УНІАН
Відео: Espreso.TV
За проект про «особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах» двох областей Донбасу проголосували у вівторок 277 депутатів, за звільнення від відповідальності учасників збройних формувань, членів самопроголошених органів і людей, які протидіяли проведенню АТО, – 287.
Верховна Рада проголосувала законопроекти про особливий статус Луганської і Донецької області та про амністію. За проект про особливий статус проголосували 277 депутатів, за проведення амністії – 287.
«Обидва закони про легалізацію ДНР і ЛНР протягли з порушенням процедури. Таємне голосування було незаконним», – прокоментував голосування депутат Андрій Шевченко.
Згідно із законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей місцеві вибори відбудуться 7 грудня 2014 року. Раніше в документі, розданому депутатам в понеділок, Порошенко пропонував провести вибори 9 листопада 2014 року.
Згідно з цим законом на три роки запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, розташовані станом на день набрання чинності цим Законом у межах району проведення АТО. Держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей.
Законом гарантується вільне використання російської і інших мов на території. Фінансування територій відбуватиметься за рахунок Державного бюджету.
«Держава надає підтримку соціально-економічному розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей», – сказано в документі.
Документ передбачає «посилення та поглиблення добросусідських відносин між територіальними громадами, органами місцевого самоврядування окремих районів з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації на основі угод про прикордонне співробітництво, що укладаються територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади України та територіальними громадами у межах компетенції, встановленої законом». На території АТО рішенням міських, селищних, сільських радстворюються загони народної міліції, координація їхньої діяльності здійснюється відповідним сільським, селищним, міським головою.
«Загони народної міліції утворюються на добровільних засадах із числа громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах», – сказано в документі.
Законопроект про амністію передбачає звільнення від відповідальності «учасників збройних формувань», членів самопроголошених органів у Донецькій та Луганській областях, а також людей, які протидіяли проведенню антитерористичної операції. Сепаратисти звільняються від кримінальної відповідальності за умови, що вони протягом місяця з моменту набрання чинності цим законом звільнили або не утримують заручників, добровільно здали зброю та вибухівку, не займають адміністративні та інші будівлі, не блокують органи державної влади та організації.
Проти них будуть закриті всі кримінальні справи, скасовані адміністративні штрафи. Водночас дія закону не поширюватиметься на тих, хто скоїв важкі злочини, причетний до падіння малайзійського літака чи перешкоджав розслідуванню цієї трагедії. Питання про застосування цього закону вирішуватиме суд.
Про це повідомило сьогодні, 16 вересня, інтернет-видання «Українська правда».