11:05 25 грудня 2014 р.
Фото: unian.ua
Відео: «5 канал»
За ухвалення закону «Про внесення змін до закону України «Про Раду національної безпеки і оборони» (щодо вдосконалення координації і контролю у сфері національної безпеки і оборони) проголосували в четвео 253 народні депутати із 372, зареєстрованих в сесійній залі.
Верховна Рада ухвалила сьогодні, 25 грудня, закон «Про внесення змін до закону України «Про Раду національної безпеки і оборони» (щодо вдосконалення координації і контролю у сфері національної безпеки і оборони) (реєстраційний номер 1343). Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосувало 253 народні депутати із 372, зареєстрованих в сесійній залі.
Перед голосуванням з голосу було внесено ряд поправок до даного законопроекту. Зокрема, вони стосуються того, що повноваження РНБО мають відповідати Конституції та законодавству України.
Про це повідомляє в четвер інформаційна агенція УНІАН. Натомість «Укрінформ» розповів сьогодні, 25 грудня,
«Народні депутати прийняли президентські поправки до законопроекту №1343 «Про внесення змін до Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України».
Документ підтримали 253 депутати. Як зазначив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, на засіданні комітету у середу депутати розглянули всі поправки та створили робочу групу, яка напрацювала відповідні матеріали.
Метою законопроекту є приведення норм чинного законодавства у сфері нацбезпеки і оборони у відповідність із Конституцією України, вдосконалення правового забезпечення діяльності РНБО. Закон розширює повноваження РНБО.
Так, стаття щодо компетенції Радбезу доповнена нормою, що до функцій, визначених цим законом, Рада національної безпеки і оборони України приймає рішення щодо «невідкладних заходів із розв'язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України». РНБО також отримає право координувати і контролювати діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони, та подає Президентові відповідні висновки та пропозиції.
На Радбез покладається координація і контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.
До повноважень голови Радбезу додається організація роботи Ставки Верховного Головнокомандувача у разі її утворення. У разі дострокового припинення повноважень Президента, який є головою РНБО, виконання обов'язків голови Радбезу покладається на спікера Верховної Ради (раніше - на Прем'єра).
Згідно із законом, апарат Ради національної безпеки і оборони України стає юридичною особою. Рішення РНБО, введені в дію указами Президента України, стають обов'язковими до виконання органами виконавчої влади.
Нагадаємо, 23 грудня народні депутати не прийняли у другому читанні президентські поправки до закону про РНБО, який розширює повноваження Радбезу».
Про це повідомляється в четвер на сайті агенції «Укрінформ».