16:24 23 грудня 2024 р.
Сьогодні судові рішення іменем України проголошує, наприклад, Дзержинський районний суд міста Харкова, Ленінський районний суд міста Дніпропетровська або Суворовський районний суд міста Одеси.
Про це повідомила пресслужба Романа Лозинського.
У Верховній Раді України пропонують змінити назви місцевих судів, які мають комуністичні або російські наративи в назвах. Ініціатором законопроєкту №12351 виступив голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов, а підписали законопроєкт як співавтори 72 народних депутати.
Після ухвалення законодавства про декомунізацію та деколонізацію назви судів з комуністичними та російськими назвами не змінювались, оскільки це потребувало окремого законодавчого регулювання. Відтак і сьогодні судові рішення іменем України проголошує, наприклад, Дзержинський районний суд міста Харкова, Ленінський районний суд міста Дніпропетровська або Суворовський районний суд міста Одеси.
За змістом законопроєкту №12351, пропонується перейменувати 104 місцеві суди, які містять радянські та імперські назви. Щодо більшості з них пропонується увідповіднити назви до актуальних назв міст та районів. Щодо окремих великих міст, які перебувають в окупації з 2014 року, пропонуються нові назви. Для прикладу, для районних судів Донецька пропонуються назви історичних місцевостей Донецька та робітничих поселень: замість Ворошиловського суду — Юзівський, замість Кіровського — Рутченківський, а замість Куйбишевського — Смолянський.
“Це рішення не просто назріло, — воно перезріло. В Україні, яка обороняється від країни-терориста, досі правосуддя від імені України здійснюють Ленінські, Кіровські та Комінтернівські суди. Ми маємо відправити на смітник історії імена і символи тих режимів, які знищували й поневолювали українців. Маємо оперативно ухвалити цей законопроєкт, щоб у українських судів були притомні назви. Вдячний за лідерство в цьому процесі комітету з правової політики та його очільнику Денису Маслову” — розповів голова підкомітету з питань деколонізації Роман Лозинський.