Уже понад 173 тисячі росіян підписалися під петицією до Ради безпеки ООН за введення військ в Україну

20:03 6 травня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Як повідомляють у вівторок ЗМІ, щохвилини прохання збирає близько 25 нових підписів.

Інтернет-видання «Корреспондент.net» повідомляє сьогодні, 6 травня:

«Розміщена на сайті найбільшої в світі спільноти онлайн-кампаній avaaz.org петиція до ООН з проханням введення російських військ в Україну зібрала понад 150 тисяч електронних підписів». За кілька днів під проханням про скерування миротворчих військ Росії в Україну підписалися більш як 150 тисяч (станом на 20.00 – більше 173 тисяч. – «ЩЛ».) користувачів мережі.

Оскільки підписання триває в режимі реального часу, можна простежити, що під громадською петицією підписуються в основному користувачі з Росії, набагато рідше – українці. Також онлайн-петицію час від часу підтримують користувачі інших країн світу. Для відправки її до одержувача – Ради Безпеки ООН, прохання повинні підписати півмільйона людей.

«Це важливо, бо інакше буде бійня! Треба дати народу право на самовизначення! Природно, введення миротворців РФ можливе лише за наказом верховного головнокомандуючого ЗС РФ. Контингент з будь-якої іншої країни народ південного сходу не прийме! Довіра є лише до армії Росії!», – вважає автор онлайн-кампанії, котрий запустив петицію. Щохвилини прохання збирає близько 25 нових підписів».

Натомість «Укрінформ» коментує цю новину в публікації «Віртуальний збір: Авааз і введення російських військ в Україну» так:

«Російські ЗМІ зарясніли у вівторок новиною – на сайті глобальної громадської організації «Авааз » 3 травня була розміщена петиція до Ради безпеки ООН за відправку російських миротворчих військ на Південний Схід України.

У появі подібної петиції на названому сайті немає нічого дивного. Сама організація «Авааз» була заснована в січні 2007 року, і протягом короткого часу перетворилася у впливовий громадський майданчик для проведення соціально-політичних кампаній.

Коло питань – найрізноманітніше, від боротьби з бідністю до підтримки демократії в Зімбабве. Не дивно й те, що події в Україні знайшли тут своє відображення.

Згадана петиція з'явилася серед багатьох інших. На цьому ж сайті є, наприклад, петиція, адресована особисто Путіну з проханням про приєднання Східної України до Росії. Петиція набрала аж 2 голоси, які, звичайно, важливо враховувати.

Для того, щоб будь-яка петиція знайшла офіційний статус, вона повинна набрати не менше 500 тисяч голосів. Петиція про введення миротворчих військ Росії на Південний Схід України станом на полудень вівторка набрала 159 706 голосів.

Цікаво, що опитування проводиться досить демократично і прозоро. Голоси «капають» у режимі онлайн, є небайдужі навіть з Гвінеї-Бісау і Німеччини.

Основна ж маса звернень приходить з Росії та України. Відмінність цих голосів у тому, що російські учасники, як правило, представлені ім'ям і прізвищем. Хоча багато просто Артемів, Саш і Ксюш, і навіть кілька Максів, які просто повторюються майже з циклічною залежністю з невеликими інтервалами буквально щохвилини.

Не відстають від росіян «небайдужі громадяни» під українськими віртуальними прапорцями, треба думати, походженням з України. Серед українців переважають жінки – Валентина, Христина, Катя, Даша і Леночка, хоча зустрічаються й Артем, Денис, Слава, Міша, знову Артем, – і так по колу.

Що цікаво, серед українського електорату практично відсутні прізвища – тільки імена. І ця обставина змушує сумніватися, чи знаходяться за іменами живі люди, чи реальні всі ці Саші і Мариші, або ж всі вони – рядові «боти», яких сила-силенна у віртуальному просторі.

«Введення миротворців РФ можливе лише за наказом верховного головнокомандуючого ЗС РФ. Контингент з будь-якої іншої країни народ Південного Сходу не прийме! Довіра є лише до армії Росії!», – кажуть віртуальні автори петиції.

Втім, у дієвості такого роду опитувань фахівці-правознавці серйозно сумніваються.

Про це у вівторок Укрінформу розповів російський правозахисник Лев Пономарьов.

«На цьому майданчику багато петицій збирається, він не дуже дієвий. Тому що анонімний в якомусь сенсі. Зібрати 100 тис. підписів під петицією, насправді, не так складно. Там збираються сотні тисяч підписів, а хто підписав - не ясно. Але якийсь віртуальний вплив є, безперечно», – сказав він. За словами Пономарьова, він виступає проти ініціативи введення на Схід України миротворчих сил Росії, адже наслідки від цього будуть жахливими.

«Я категорично проти введення миротворчих сил Росії в Україну. Я вважаю, що це найстрашніший злочин, який може бути скоєно російською владою, від якого будуть жахливі наслідки. Тому що вони не будуть миротворчими. Миротворчі сили можуть бути тільки нейтральні. Звичайно, ідеально було б, щоб там не було Росії і не було б, умовно кажучи, американських військ», – сказав він.

Російський правозахисник зазначив, що подібна ситуація з введенням російських військ була в Чечні. Хоча та компанія велася під правомірними гаслами боротьби з проявами сепаратизму, результат бойових дій виявився «жахливим», кількість жертв серед місцевого населення обчислювалася сотнями тисяч.

«В результаті в Чечні загинуло 200 тисяч мирних громадян. Я робив тоді все, щоб зупинити російські війська. Формально все було правильно – сепаратизм, так само, як формально правильно (діють) з боку київської влади. Але тоді не було втручання ззовні. А там Дудаєв і населення були, звичайно, за те, щоб вийти зі складу Росії», – зазначив він.

Пономарьов підкреслив, що на сайті глобальної громадської організації «Авааз» він поставив підпис під іншою петицією до Радбезу ООН «Генеральна Асамблея ООН: Введення миротворчих сил ООН в Україну, без участі Росії». Хоча ця ініціатива була розміщена 5 травня, вона вже встигла набрати майже 4 тис. підписів.

«Я підписував петицію про введення миротворчих сил ООН – «блакитних касок». Я думаю, що це правильно», – підкреслив він й додав, що зараз фаза введення миротворчих військ в Україну ще не настала.

«Конфлікт потрібно зупинити в ім'я припинення насильства, загибелі мирних громадян. Переговорний процес повинен проходити під егідою Женевської групи, під егідою ОБСЄ та головних учасників цих переговорів – ЄС, США та Росії», – сказав експерт». 

dailylviv.com

Пентагон попереджає, що Росія може знову використати «Орєшнік» проти України

Можливе розміщення миротворців в Україні обговорили Макрон і Туск

Львів прощається з бійцем 24-ї окремої механізованої бригади Романом Лесівим

Рідкісний вірус герпес зостер на Львівщині. Головна державна санітарна лікарка пояснила його природу

Графік відключення електроенергії 12 грудня. 4-5 годин без світла

У боях під Бахмутом втратив зір, однак повернувся на фронт. Львів прощається з сержантом Юрієм Івасишиним

Закінчив академію мистецтв, шив весільні сукні, загинув на донецькому напрямку. Львів прощається з Дмитром Михалком

Масштабна схема поборів з провідників на Укрзалізниці, зокрема з міжнародних маршрутів, у яку залучені десятки людей

Що таке магістратура та які документи потрібні для вступу на неї у Польщі?

Нерухомість у Туреччині – вигідна покупка за доступними цінами

На кордоні з Польщею викрили молоду псевдосімейну пару. На чому спалилися

Світло почнуть вимикати о 7.00. Укренерго попередило про дефіцит електроенергії

Вифлеємський вогонь миру на шляху до Львова. Де передаватимуть

Бюджет Львова у 2025 році буде майже на пів мільярда менший, аніж цьогорічний

Від сьогодні заплатити за проїзд у Львові можна через мобільний додаток е-квитка. Відеоінструкція

Для очищення автошляхів Львівщини залучили таку саму кількість техніки як і у Львові

Завтра на Львівщині буде від – 5° морозу до 3° тепла

Шість гуртожитків і один навчальний корпус Львівської політехніки не залежать від графіків вимкнення світла

У Львові лише 9% пасажирів розраховуються готівкою у громадському транспорті

Роботу снігоприбиральної техніки у Львові можна відстежувати онлайн

4 роки за ґратами проведе мешканець Нового Роздолу за ухилення від мобілізації

Майже усі школи Львова облаштовані тенісними столами

Програма різдвяних подій у Львівській громаді

У поваленні Асада не останню роль зіграла Україна

Укренерго фіксує високий рівень споживання електроенергії

Генштаб підтвердив ураження російської нафтобази на Брянщині

У Самборі у ДТП травмований водій легковика

У Львові затримали чоловіка за братовбивство

Дубляни залишилися без води. Працюють два водовози

ЛМР для очищення міста від снігу залучила 80% одиниць від наявної спецтехніки

Поліція проводить обшуки в Укрзалізниці

Ростислав Буряк, Володимир Воробець, Олег Пашковський, Володимир Тетерко. Львівщина прощається з Героями

В Україні зростають ціни на газ

Львівщина буде до кінця доби зі світлом. Графік обмежень 11 грудня скасовано

Львівобленерго посунуло графік вимкнення електроенергії 11 грудня на одну годину

72 453 одиниці зброї є на руках у мешканців Львівщини. Якої найбільше (відео)

Понад 5 тисяч українців придбали нові авто у листопаді

Потягом з Києва до Ужгорода через Кам'янець-Подільський і Львів

На війні з перших місяців, нагороджений «Сталевим хрестом». Львів прощається з Володимиром Воробцем

Графік відключення електроенергії у Львівській області 11 грудня