Унаслідок артобстрілу Авдіївки загинув український військовий, – АП (відео)

13:20 22 травня 2016 р.

Ситуація в зоні бойових дій на сході України станом на 22 травня 2016 року
Фото: mediarnbo.org

Речник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник повідомив у неділю: «За минулу добу внаслідок бойових дій один українських військовослужбовець загинув. Ще один отримав поранення. Це сталося під час артобстрілу Авдіївки».

Речник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник розповів також сьогодні, 22 травня, на брифінгу:

«Ситуація в районі проведення АТО характеризується активізацією бойовиків по всьому фронту. На Луганському напрямку бойовики вели неприцільні обстріли зі стрілецької зброї і станкових та підствольних гранатометів в районі села Трьохізбенка та один раз вистрілили в бік позицій сил АТО біля Старого Айдару.

Поблизу Новозванівки Попаснянського району окупанти стріляли з гранатометів і зенітної установки. Найбільш неспокійно було в районі Станиці Луганської, де впродовж години бойовики застосовували великокаліберні кулемети та гранатомети по позиціям українських військ.

За інформацією Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, під обстріл попав місцевий КПВВ та залізничний міст. Це може свідчити про цілеспрямовану провокацію ворога, щоб змусити обмежити пропуск людей на територію підконтрольну українській владі.

На Донецькому напрямку найгарячішою точкою залишається Авдіївська «промзона». Тут бойовики зухвало порушили Мінські домовленності, випустивши 70 артилерійських снарядів калібром 122 мм.

Також на цій ділянці незаконні збройні формування стріляли з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Під час цих обстрілів, постраждав житловий сектор. Зокрема, один будинок вщент згорів, ще один отримав значні пошкодження. Поранено літню жінку. 

Крім того, щільність вогню бойовиків була настільки висока, що існувала пряма загроза життю не тільки військовослужбовців та мирних мешканців, але й представників Спільного центру з контролю та координації. Україна зобов’язалася гарантувати безпеку спостережної місії, тому всі її члени були евакуювані, включно з представниками російської сторони. Цей обстріл мав наочно продемонструвати представникам місії ОБСЄ та росіянам небажання бойовиків дотримуватися перемир’я.

Слід зазначити, що одразу після обстрілів Авдіївки, бойовики розвернули гармати і вдарили в бік Донецька, щоб звинуватити сили АТО. Це не перший раз, коли бандформування стріляють в обидва боки фронту для звинувачення українських військ. Але сили АТО суворо дотримуються Мінських домовленностей і не наражають на небезпеку мирних мешканців.

Крім Авдіївки неспокійно було також на півночі від Горлівки. В районі Зайцевого бойовики застосували стрілецьку зброю. Також зафіксований один обстріл ворожого снайпера. Біля селища Луганське на Світлодарській дузі бойовики двічі застосували великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

На Маріупольскому напрямку бойовики значно збільшили кількість обстрілів в районі Широкиного. Ворог застосував стрілецьку зброю, гранатомети, великокаліберні кулемети та міномети калібром 120 міліметрів, заборонені Мінськими домовленностями. 

Також зафіксовані ворожі провокації біля Старогнатовки із застосуванням 82-  та 120- міліметрів мінометів та бронетехніки. Крім того, біля Красногоровки здійснив обстріл ворожий снайпер.

Російські куратори і ватажки бойовиків приховують справжню кількість загиблих і пораненних у незаконних збройних формуваннях. За останній тиждень, за вказівкою командування російських окупаційних війск, бойовики з так званої «поліції ДНР» перекваліфікували близько 50 документів, які підтверджували смерть осіб через вогнепальні та осколочні поранення, на наслідки самогубства, хуліганства та побутових конфліктів. Найбільша кількість цих загиблих була доставлена з району Ясинуватої та Авдіївки.

Служба безпеки України затримує ворожих диверсантів. У Луганській області співробітники СБУ  затримали мешканця Сєвєродонецька, який планував здійснити диверсію проти сил АТО за вказівкою незаконних збройних формувань.

Встановлено, що цей чоловік передавав ворогу маршрути пересування особового складу та техніки Збройних Сил України для визначення місця диверсії поблизу Сєверодонецька і незабаром мав отримати вибухівку. Під час обшуків за місцем проживання затриманого співробітники спецслужби вилучили засоби зв’язку з доказами отримання диверсійного завдання.

Також СБУ проводить програму «Повертаюсь до мирного життя». Її мета – недопущення вивезення військовослужбовцями вибухівки, озброєння та боєприпасів з району проведення АТО до великої Україну. Завдяки їй до мирних регіонів країни вже не потрапить 85 гранат РГД-5 та Ф-1 із запалами, сигнальні міни, 25 снарядів калібру 30 мм та велика кількість набоїв.

Призначено нового керівника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Ним став досвідчений офіцер – генерал-полковник Геннадій Воробйов. До цього він обіймав посаду першого заступника начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.

85 курсантів 198-го Центру Військово-Морських Сил Збройних Сил України в Миколаєві склали Присягу на вірність українському народу. Курсантів привітали почесні гості – представники влади, громадських організацій, ветерани військової служби та батьки, а також благословив православний священик».

Про це повідомили в сьогоднішніх «Зведених даних», опублікованих на сайті Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України.

DailyLviv.com

Мешканці Брюховичів почали збір підписів проти забудови 15 гектарів лісу

Понад 80 господарств на Львівщині вирощують рибу. На чому спеціалізуються

Дорожні знаки «Початок» та «Кінець населеного пункту», які хаотично демонтували на початку війни на Львівщині, відновлюють

Очільник Львівщини привітав Заслуженого лікаря України Мирона Угрина зі 70-річчям

Завтра Львівщину накриє теплий сектор циклону. Очікується дощ та до +8°C

У Львові людина випала з 5-го поверху (доповнено)

Українці вразили НПЗ у Республіці Комі. Пожежа за 1750 км від кордону

Тріумф на Кіпрі. Львів’янка Діана Попова здобула срібло, а Україна очолила загальний залік

У Львові затримали 21-річного агента РФ, який знімав військові об'єкти

Закінчення балістичної небезпеки на Львівщині

Ракенту небезпеку оголосили на Львівщині. Загроза застосування балістики середньої дальності (БРСД)

Брак голосів у Раді. Депутати масово відсутні через отруєння та відрядження

Де купити топові вхідні двері: міцні та хороші моделі від лідера ABWEHR

Після атаки по Львову кинджалами Британія надасть Україні ще 500 млн фунтів на посилення ППО

Фламінго вразили один з найбільших арсеналів ракет та боєприпасів у РФ

Чому не працюють світлофори, коли є резервне живлення. Пояснення «Львівавтодору»

У Стрию під час пожежі в багатоповерхівці загинув чоловік

Суд повернув у власність громади Львова унікальні землі заказника «Торфовище Білогорща»

Ефективність ППО тримається на рівні 74%. Сирський про вдосконалення захисту неба

На львівський маршрут № 34 вийшов ще один низькопідлоговий автобус

РФ пошкодила теплоелектростанцію ДТЕК

Ворожа атака на енергосистему. Знеструмлені 5 областей, у Києві та Дніпрі проблеми з теплом

Два випадки отруєння чадним газом на Львівщині. Госпіталізовано четверо людей, серед них діти

У Львові водій Mercedes збив 71-річну жінку на вулиці Кульчицької

Подорож без паніки: як працює підтримка INFOBUS у непередбачуваних ситуаціях

РФ випустила по Україні 24 Іскандери та 219 дронів. Як ППО відбивала атаку

Львівщина хоронить Героїв - Богдана Бохонка, Івана Юника, Ігоря Мельника та Володимира Мартина

Дві групи споживачів на Львівщині до кінця доби будуть зі світлом. Оновлений графік 12 лютого

Двигун дрона пробив стіну будинку у Києві

На Харківщині внаслідок обстрілів загинули троє людей

35 населених пунктів Запорізької області зазнали ударів російської армії

Майже всю ніч ворог масовано атакував Дніпро і район ракетами та безпілотниками

Будуть безвідсоткові позики для ВПО на 15 років

У Києві пошкоджена житлова забудова у двох районах міста

В Одесі зазнав руйнувань об'єкт інфраструктури

РФ атакувала Одесу. В окремих районах щезли електроенергія і вода

Шмигаль провів закрите засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в енергетиці. Що відомо

Новий графік відключень світла на 12 лютого у Львівській області. Оптимістичний

Графік відключення світла у Львівській області 11 лютого на 21:55. Полегшення для трьох груп

Відключення світла на Львівщині 12 лютого. Початковий графік