У Верховній Раді голосуватимуть за створення комісії з «Укроборонпрому», – нардеп у Львові

19:29 1 березня 2019 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Чинний Президент України не міг не знати про факти зловживання та контрабанди в «Укроборонпромі», які днями були оприлюднені в журналістському розслідуванні Дениса Бігуса.

Про це сьогодні, 1 березня, під час прес-конференції на тему: «Вибори Президента України: нові виклики та очікування», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови партії «ВО «Батьківщина», народний депутат України Сергій Соболєв.

- Генеральна прокуратура та НАБУ розслідує ці факти впродовж кількох останніх років. Матеріали цих розслідувань не могли не бути на столі у Президента держави. Бо це стосується обороноздатності країни. Це – не стосується Томосу. Це – не стосується того, хто буде диктувати кому проводити богослужіння в Соборі Святої Софії в Києві. А ось питання обороноздатності країни прямо стосується Президента країни. І Президент покриває факти, які мають ознаки злочину, - переконаний Соболєв.

Він нагадав, що інформаційний портал bihus.info оприлюднив інформацію про те, що зі складів Міністерства оборони, які належать державі Україна, в різний спосіб вивозили та крали запчастини, в тому числі і російського виробництва. А потім їх продавали цьому ж Міністерству оборони через «Укроборонпром» у кілька разів дорожче. 

- При цьому ці запчастини дуже часто були вживаними або неналежної якості. І це продавали для ремонту нашої бронетехніки, яка йшла на передову. І безпосередньо до цього причетні Президент України, через підприємство «Ленінська кузня», де відмивали та виводили в готівку кошти. Я думаю, що це є безпрецедентний випадок, який вимагав від парламенту дуже швидкої реакції, - говорить нардеп. 

За словами Сергія Соболєва, вчора у парламенті була спроба створити тимчасову надзвичайну комісію, яку би очолив неупереджений депутат з непровладної фракції, і куди би ввійшли всі депутати від всіх фракцій.

- Але нас спробували зупинити та передати повноваження з розслідування цих фактів постійно діючій комісії, яка вже розслідує цю справу три місяці і досі нічого не знайшла. Понад те, як тепер уже відомо з матеріалів Генеральної прокуратури та НАБУ, ці факти розслідують упродовж останніх років. І чомусь ці факти не покладені на стіл Президентові країни, а залишаються впродовж років лише матеріалами справи й не доведені до суду. Я вважаю, що це – надзвичайна подія, що вимагала реакції парламенту, якої немає, - каже Сергій Соболєв.

Він також заявив, що наступного понеділка питання про створення тимчасової надзвичайної комісії винесуть на голосування сесії Верховної Ради. І сподіваються на 150 голосів «за» від народних депутатів. 

DailyLviv.com

У Стрию накрили різдвяний стіл для тих, хто зник безвісти на війні

До 24 грудня повинні перескерувати для потреб населення до 1 ГВт електроенергії

Щодня виконує бойові завдання на передовій. Ірину Голуб-Парасюк з Крехова відзначили державною нагородою

Грип набирає обертів на Львівщині. Захворюваність перевищила епідпоріг

Зеленський анонсував заміну деяких очільників місцевих адміністрацій

СЗЧ військовослужбовця припиниться, коли він зробить правильне звернення

Різдвяний тиждень розпочнуть з відключень світла

У Львові відбувся ярмарок «Різдвяний крафт та коляда»

У всіх потягах до Перемишля і Хелма запровадять прикордонний контроль без зупинок

На зимових канікулах у Львові школярам даватимуть безплатні уроки плавання

Різдвяна зірка більша за авто зі спецефектами. Львівщина здивує (відео)

Перемовини подібні на політичну гру з боку рф

29 бусів у «контрабандній каруселі» на ПП «Смільниця»

Андрій Вовк. У понеділок Львів попрощається зі Захисником

Водійка мікроавтобуса збила на смерть жінку-пішохідку

У Самборі прощаються з лейтенантом Миколою Тарчаниним

На Львівщині спалахнуло 1,5 т сіна

Латвійський міністр доправив особисто на Львівщину 30 автомобілів - Козицький

Перед Різдвом майже однакова кількість українців перетинає кордон в обидва боки

Знешкоджено вночі 75 з 97 ворожих ударних безпілотників

Росія запустила у листопаді понад 200 ракет і 5 500 безпілотників по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури України

На трасі Київ–Чоп зіткнулися вісім транспортних засобів

Не встигли врятувати. В ставку у Львові потонув чоловік

Графіки відключення світла в областях 21 грудня

Назар Кривейко, Тарас Балук, Степан Теличко. Львівщина попрощалася зі Захисниками

Президент звільнить командувача ПК «Південь»

Чому звільнений Єрмак щовечора відвідує будинок Зеленського

Кредитних 90 млрд євро замало для України у 2026 році. Потрібен репараційний механізм

Як будуються укріплення у Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Київській областях

Дев'ять причин для депортації іноземців з Польщі

Відключатимуть світло 21 грудня за двома графіками

Три вулиці у Львові влада хоче відремонтувати з відтермінуванням оплати

Для Всеукраїнського мистецького проєкту у Львові вибрали 150 робіт художників з різних регіонів України

Рідним похованих на Личаківському кладовищі запропонували на вибір три види хрестів - з тераццо, пісковика та граніту

Садовий заявив, що припис НАЗК не має жодного стосунку ні до нього, ні до його заступників

Андрій Садовий прокоментував збір коштів на житло для Христини Гоянюк

Чоловік на останній моделі Lexus попросив знижку на аналіз крові

Знеструмлення у чотирьох областях внаслідок атак рф

Поліція розшукує водія самоката, який наїхав на львів'янку

Мешканці напали на бригаду енергетиків за відключення будинків